Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Egyéb kérdések

A kérdés

Mérhetett így a rendőr?

Ma délután jöttem fel Pest felé az M7-esen. A siófoki útépítés elejénél, az átterelésnél kint állt egy rendőrautó, méghozzá a másik sávban, ami ugye azon a részen le van zárva. Nagyjából az út közepén állt, és a Pest felé menő oldallal szembe nézett. Egy rendőr ült benne, méghozzá a vezetőülésen, az anyósülés üres volt. Lehetséges, hogy mért? Tudja mérni a szembe jövő oldalt is, vagy csak azt a felét, amelyiken áll?

máj. 5. 20:56  Privát üzenet  

A válaszok
Ha rálát a rendszámra, akkor mérheti is (vagyis akkor tudja büntetni)

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont máj. 5. 21:48 Privát üzenet

Én is találkoztam vele aznap ugyanott. Kicsit féloldalt állt, úgyhogy egyértelműen a sebességet mérte a Pest felé haladó oldalon.

Pont mázlim volt, mert előttem ment egy betartó :)

Mindig mindent betartok én is, de az útépítés miatti korlátozást abban az esetben soha, hogy ha nincs munkás a területen, mert az nagyon durván túlbiztosított, értelmetlen. Ilyen helyeken inkább gyorsabban kellene menni, hogy hamarabb kijuss a veszélyzónából :)

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont máj. 7. 11:24 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Az szuper, én nem voltam ilyen szerencsés, mint te. :D Azt nem tudod esetleg, melyik részt mérte? Mert ott van ugye 100-as, 80-as és 60-as tábla is.

# 3/3Időpont máj. 7. 12:35 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ittas vezetéskor mikor határoznak vezetéstől eltiltásról?
Mire számíthatok?
Bemérhették a sebességemet?
Tachográf! Történt egy olyan "balesetem" hogy reggel átálltam bebikázni egy kollégát (4 perc vezetés) de a heti pihenőmre nem figyeltem és 43 óra 42 perckor be mozdultam (de még...
Üdv! Ipari parkolóban hóautóztunk. Műszaki lejárt. Megáltam leállítottam az autót, rendör jött igazoltatott. Elengedett nem irtam alá semmit aztmondta elenged rá 3héttel jött a...
Gyorsan mentem a rendőr előtt, megbüntethet?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!