Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elektromos rollerrel járdán...

Elektromos rollerrel járdán vagy úton?

Figyelt kérdés

Szerintetek egy 25 kmh max sebességű elektromos rollerrel inkább az autók között az úton, vagy a gyalogosok között a járdán érdemesebb menni? Az előbbi talán veszélyesebb a rolleresre nézve, de utóbbi sem mindig életbiztosítás. Én magam azt az utat követem, hogy "ott, ahol épp biztonságosabbnak érződik", de kíváncsi vagyok más véleményére.


Ez egy olyan kérdés, amit úgy vettem észre, hogy a világ nagyvárosai sem tudtak még eldönteni. Több amerikai városban a járdán közlekedést, de pl. Szingapúrban az úton közlekedést tiltották be vele.


A "sehol" választ nyugodtan tartsd magadban. :)


2019. máj. 24. 14:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%

A "sehol" választ nyugodtan tartsd magadban. :)


Tehát csak hamis választ akarsz. Akkor menj ott, ahol akarsz. Az egyetlen helyes válasz jog szerint, hogy sem az úton (nem jármű), sem a járdán nem közlekedhetsz rajta. A járda a gyalogosoké. Ez ráadásul nem is ember hajtotta SPORTSZER, hanem gépi hajtású.

2019. máj. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy vannak, akik így gondolják (és természetesen szerintem nincs igazuk), de most nem erre vagyok kíváncsi. Én így is, úgy is rollerezni fogok.
2019. máj. 24. 14:12
 3/14 anonim válasza:
Szerintem inkább járdán. A roller nem túl stabil, kis kerekekkel, magas, keskeny kormánnyal. Ezért úton túl veszélyes, egy hirtelen mozdulat okozhat esést és karambolt. Kb. egy hete a nagykörúton elektromos rollerezett egy csávó úgy, hogy közben fél kézzel mobilozott. Ilyet biztosan ne csinálj...
2019. máj. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%
Sebessége és iránytartása alapján egyértelműen az úttesten a helye, hiszen a kerékpàr paramétereivel egyeznek meg ezek. Semmi keresnivalója a járdán, ahol tényleg bárhonnan előtte teremhet egy gyalogos (pl kilép az ajtón vagy oldalra lèp). Jogilag a KRESZ II. R/1. alapján 300 W teljesítmény alatt beletartozik a kerékpàr kategóriájába - más kérdés, hogy fel is van-e szerelve a kötelezően előírt műszaki berendezésekkel!
2019. máj. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hogy a KRESZ mit mond az most engem annyira nem érdekel. Más fórumokon rugóztunk ezen napokig, és nem igazán jutottunk megnyugtató megoldásra, hogy mi is a szabály. Pl. ha bicikli, akkor prizma egészen biztosan nincs rajta, de a két független fék feltételének sem biztos, hogy megfelel, mivel az első kereket csak regeneratív fék fékezi.


Eddig 1-1 a járda/út kérdésben.

2019. máj. 24. 16:37
 6/14 Alex Fly ***** válasza:
47%
Leginkább játszótéren, skateparkban, sportpályán... De ha kimész a játékoddal a forgalomba, akkor max a járdán, a gyalogosok zavarása nélkül.
2019. máj. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Járdán.


A roller nem jármű, tehát gyalogosnak számítasz.

2019. máj. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Bicikli úton.
2019. máj. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Lemaradt,bicikli pályán,de csak ha az a járdán van.Ha nincs,akkor csak a járdán,nem fogod zavarni a gyalogosokat.
2019. máj. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Tapasztalat szerint a bicikli sáv is teljesen biztonságos.
2019. máj. 24. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!