Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elektromos rollerrel járdán...

Elektromos rollerrel járdán vagy úton?

Figyelt kérdés

Szerintetek egy 25 kmh max sebességű elektromos rollerrel inkább az autók között az úton, vagy a gyalogosok között a járdán érdemesebb menni? Az előbbi talán veszélyesebb a rolleresre nézve, de utóbbi sem mindig életbiztosítás. Én magam azt az utat követem, hogy "ott, ahol épp biztonságosabbnak érződik", de kíváncsi vagyok más véleményére.


Ez egy olyan kérdés, amit úgy vettem észre, hogy a világ nagyvárosai sem tudtak még eldönteni. Több amerikai városban a járdán közlekedést, de pl. Szingapúrban az úton közlekedést tiltották be vele.


A "sehol" választ nyugodtan tartsd magadban. :)


2019. máj. 24. 14:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Elhangzott a lényeg: a KRESZ mit mond az nem érdekel, böfögte ide ez a majom. Azt nem értem, hogy az ilyen minek kérdez, hiszen eleve kész válasza van.


Amúgy járda, mert gyalogosnak számít az aki rollert használ, kivéve ott, ahol az önkormányzat ezt rendeletben megtiltotta.

[link]


A rendőrnek, közterületfelügyelőnek aztán lehet magyarázni, hogy "nem érdekel a KRESZ", díjazni fogják.

2019. máj. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nem azért nem érdekel a KRESZ, mert minden vágyam közlekedők testi épségét veszélyeztetni, hanem mert jelenlegi formájában egyszerűen nem szabályozza egyértelműen és célzottan ezt a közlekedési eszközt. Bele lehet magyarázni, hogy de márpedig a roller is kerékpár, csak prizmát kell rakni az 5 centis küllőre, meg azt is, hogy nem jármű egyáltalán, és akkor nem lehet vele közlekedni, de teljesen felesleges, mert a valóság az, hogy a szabályok írói egyszerűen akkor még nem gondoltak erre. Majd ha módosítják a szabályokat, és én is úgy érzem, hogy nem csak valami pöffeszkedő úr próbálta elintézni egy tollvonással a problémát, hanem valóban minden közlekedő érdekét szolgálja a módosítás, akkor még az is lehet, hogy be fogom tartani a KRESZ szabályait.


Amúgy pont ezt a vitát szerettem volna elkerülni, mert tőlem aztán eljuthatunk oda is, hogy egy ilyen állaptú demokráciában van-e morális felelősségem betartani a szabályokat (nincs), meg belemehetünk abba is, hogy jelent-e bármilyen anyagi problémát az a pártízezer forint, amire megbüntetnének (nem), de most nem erről szerettem volna véleményt kérni.


A témában válaszolóknak egyébként köszönöm a normális hozzászólásokat.


A blikkes linked pedig jól példázza az általad képviselt színvonalat. Ha elolvasod a hír indexes verzióját láthatod, hogy nem a kerületből tiltották ezeket ki, hanem csak a legkiemeltebb sétálóövezetekből, és nem azért, mert közlekedó lakók lepték el ezeket az utcákat, hanem mert az elmúlt években élelmes vállalkozók méregdrágán kölcsönözték őket turistáknak, akik veszélyesen játszadoztak velük, nem pedig közlekedtek:


[link]

2019. máj. 24. 22:24
 13/14 Alex Fly ***** válasza:

Hiába magyarázod, hogy a KRESZ "jelenlegi formájában egyszerűen nem szabályozza egyértelműen és célzottan ezt a közlekedési eszközt", az igazság az, hogy a KRESZ függelékében egyértelműen definiálva vannak a közúti forgalomban használható járművek. Az egyes járműfajtákra vonatkozó speciális részekben pedig részletesebben is szabályozza az azokkal való közlekedést. Legalábbis rajtad kívül mindenkinek egyértelmű.

Az pedigb ha azt képzeledb hogy felülemelkedhetsz az alapvető szabályokon, senkit sem fog meghatni. Adott esetben persze elképzelhető, hogy egy egyszerű közúti bírság nem vág földhöz -gondolom az sem, ha egy esetleges baleset következményeivel is ugyanez a helyzet...

2019. máj. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A közlekedés társasjáték, városban pláne. Nem gondolhatsz csak magadra. Rövid tengelytáv, magas súlypont, nem tud elég gyorsan megállni 25 km/h-ról. De ha mindenáron szeretnéd kipróbálni a nekifutásból történő pofáraesést, inkább az úton menj, mert ott leginkább csak a saját testi épségedet veszélyezteted, míg a járdán mindenki másét is.
2019. máj. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!