Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kamionos állás érettségi után?

Kamionos állás érettségi után?

Figyelt kérdés

Most lesz meg az érettségim jövő héten, egyetemre viszont nem vesznek fel mert nem lenne elég pontom úgyhogy nyáron elmennék C, CE jogsizni.

Angol nyelvvizsgám van, a német csak nagyon alapfokon megy.

Nagyon bejön ez a kamionos életforma is, amúgy is jobban elvagyok inkább magamba, mint másokkal.

Szeretek új helyeken járni és vezetni, akár egész napon keresztül is és ahogy hallom elég jól is fizetnek külföldi fuvarokkal vagy akár külföldi cégeknél.


Érdeklődnék, hogy friss CE jogsisként milyen esélyeim lennének a cégeknél, és melyeknél.


A többit nagyjából tudom mi kell, PÁV 2 vagy 3, orvosi alkalmassági II, meg GKI vizsga, tachográf kártya, útlevél.


Érdekelne még, hogy külön kresz vizsgát kell tenni C és CE kategóriánál is?

Esetleg még valami szükséges hozzá?



2019. jún. 15. 16:31
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Illetve miért van az, hogy minden cégnél Nyugat-európai úticélok vannak, Kelet-európába vagy a Balkánra nem járunk vagy mi?
2019. jún. 15. 16:45
 2/20 A kérdező kommentje:
És több esélyem van érettségivel meg nyelvvizsgával, mint mondjuk ezek nélkül lenne?
2019. jún. 15. 16:57
 3/20 Beviz Elek ***** válasza:

Mindegyik kategóriához külön KRESZ kell.


A keleti csóróbb országokban alacsonyabb a fizetés, így jellemzően a kelet(ebb)i, olcsóbb cégekkel csináltatják meg a fuvarokat, tehát ezért járnak a fuvarozó cégek nyugatra. Persze, van kivétel, de nagy átlagban így működik.


Az angol havi 3ezer font alatt nem megy el hetekre, a cég fenntartási költsége is magasabb, tehát drágábban tudják vállalni a fuvart mint a magyar, litván, román, stb kamionos cégek, a kelet(ebb)i cégeknek emiatt jó biznisz kijárni nyugatra.



Szép meg tök jó, viszont könnyű beleragadni és nem túl családbarát meló.

2019. jún. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

Felesleges a CE, elég a C-t megcsinálni. Majd ha levezettél 10 évet simán kamionnal baleset nélkül akkor ráérsz pótkocsit húzni vagy ha a cég ezt külön kéri akkor fizesse ki.


Érettségi után lehetsz kamionos, de külföldre csak 21. év után mehetsz, az új szabályok szerint:


"C kategóriás jogosítvány előfeltételei:

A C kategóriás jogosítvány megszerezhető 18 éves kortól, de 21 éves korig csak belföldön jogosít teherautó vezetésére. Leghamarabb 17 és fél évesen lehet tanfolyamot kezdeni, de az elméleti vizsgához minimum 17 és 3/4 év, a gyakorlati vizsgákhoz betöltött 18. életév szükséges."

2019. jún. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Egyébként 19 vagyok.

És még 1 kérdés, külföldi utaknál egy hónapban mennyi vagyok kint egy huzamban és mennyit lennék itthon?

2019. jún. 15. 17:28
 6/20 anonim ***** válasza:
Utolsónál a pont... belföldire persze mehetsz,de az nem fizet jól,mondjuk a nemzetközi se ha kicsiny országunkba vagy alkalmazásba,ritka az olyan cég nálunk amelyik korrekt . Ami a legjobb az más országokba pl német és ott belföldön,viszont külföldön,ha eltekintünk attól,hogy 21 éven aluli vagy akkor ott friss jogsival nem fognak alkalmazni,mert ott vannak tapasztaltak is,jó része magyar
2019. jún. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Akkor úgy kellene, hogy nyár után elkezdem belföldön, jövő ősszel 21 leszek, átmegyek nemzetközire.

Így meg szerzek egy két vagy több év tapasztalatot, utána meg jöhetnek a külföldi cégek.

2019. jún. 15. 17:41
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Baromság amit a 4-es ír... Csináld meg egymás után a C-t és a CE-t. Ne vesztegesd az időd azzal hogy C-vel kínlódsz. Sima C-vel amúgyis sokkal kevesebb helyre tudsz menni dolgozni, kezdőként meg főleg... A pénz is jóval kevesebb.
2019. jún. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy C+E-t csináld meg, semmi értelme csak C-t csinálni. Akkora söfőrhiány van, hogy felvesznek mindenkit.
2019. jún. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Mondjuk én is pont erre gondoltam.

És milyen cégek vesznek fel 0km-eseket?

2019. jún. 15. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!