Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért van ennyi bunkó vezetéso...

Miért van ennyi bunkó vezetésoktató?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy vannak kivételek, de elképesztően sok a panasz.

Nemrég kiírtam kérdést e témában, és azt mondták, hogy ha nem nagyon rossz, bunkó az oktatóm, akkor ne váltsak, mert a legtöbb oktató bunkó.

Itt a lakhelyemen is (Kom-Eszt megye) mindenki azt mondja, hogy az autóiskolánként 1-2 normális oktató van, de náluk meg rengeteget kell várni..



2019. jún. 19. 10:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb oktató, akit én láttam frusztrált, sikertelen, kövér középkorú férfi volt. Az ilyen ember mindig bunkó, nem tud más lenni, mert tele van elfolytott bizonytalanságokkal magával kapcsolatban. Pl. úgy vettem észre, hogy azt hiszik, hogy az autóvezetés egy szakma, aminek ők a szakértői, viszont rettenetesen frusztrálja őket, hogy mások nem így gondolják, nem "tisztelik" őket eléggé. Lásd még: taxisok, kisteherautó sofőrök.


Talán azok a normálisabbak, akik csak mellékállásban csinálják az oktatást, és értenek valami máshoz is.

2019. jún. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

amúgy tényleg szinte mind kövér :D


nem tudom, az enyém viszonylag normális, de mindig bizonygatja, hogy kemény munka az övé, pedig sosem állítottam, hogy nem az.

csak ugye ha oktatni nem tudnak jól (tisztelet a kivételnek), akkor tényleg csak KRESZ ismerete és vezetni tudás marad, hát ahhoz meg azért sokan értenek, akiknek teljesen más a munkájuk.


pl. mérnök apám sztem legalább úgy vezet, mint egy vezetésoktató, és annyira ismeri a KRESZ-t is.

2019. jún. 19. 11:05
 3/11 veterán vas ***** válasza:
32%

Érdekes!

Akinek nem megy a vezetés, vagy kevésbé látja át a műszaki dolgokat, esetleg sokadszorra sem sikerül levizsgázni, az egyből megállapítja -és világgá is kürtöli- hogy mennyi rossz, bunkó, kulturálatlan, stb. oktató van a világon.

Kicsit egyoldalú statisztikának tűnik........ ;)

2019. jún. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

# 3/3


érdekes, nem rémlik, hogy olyat írtam volna, hogy nem megy a vezetés, és ha nem tudsz a kérdésre válaszolni, felesleges ide irkálnod.

2019. jún. 19. 12:56
 5/11 anonim ***** válasza:
Sok rosszat hallottam én is, de amúgy ismeretségi körömben maximum 1-2 olyan ember van, aki kifogásolta az oktatóját, de annyira még ők se, hogy váltsanak. Amúgy azért tényleg elég stresszes szakma lehet. Én nagyon szerettem az oktatómat, nagyon jól oktatott és sokat beszélgettünk. Sok az idióta tanuló is. Sokszor láttam rajta délután amikor mentem, hogy igazából már mindene kivan. Persze ez nem mentség arra, ha valaki bunkó paraszt, de azért biztos nem egyszerű nekik se. Illetve nem kell túl sok képzettség hozzá, így ha valakinek nagyon nem jött be az élet, akkor még mindig lehet oktató, úgyis hiány van. Meg kiszolgáltatott helyzetben van a tanuló, az oktató meg élvezi, hogy van egy látszólagos hatalma. Az ezzel való visszaélést sok alá-felérendelt viszonyban meg lehet figyelni (pl. orvosoknál is), alapvető emberi tulajdonság.
2019. jún. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 veterán vas ***** válasza:
83%

Kérdező!

Te általánosságban fogalmaztál, és én is. Senki sem mondta, hogy rólad van szó. Ha nem inged nem veszed magadra. :)

2019. jún. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért az, hogy nem kell sok mindent tudni hozzá hülyeség. Az oktatóknak évente kell újravizsgázniuk Kreszből, vezetésből stb ahol jóval kisebb a hiba határ mint egy tanulóvezetőnek. Amúgy az, hogy miért van ennyi bunkó jó kérdés. Sokan szerintem szimplán megfáradtak benne..


Baromi stresszes munka, nekem közeli rokonom oktató, mondjuk ő nem bunkó, nyugodt jófej ember, nem hiába, be is van folyton táblázva. Amit sokan nem látnak az például az, hogy mennyit dolgoznak. Ő sokszor reggel 5-6 magasságában kezd az első tanulóval, és nem egyszer van, hogy este 8-9 környékén fejezi be, közbe meg van 1-2 óra szünete kajálni. Gondolj bele mennyire kell neki figyelni, ha karambol van, vagy akár egy koccanás azt az ő felelőssége. Folyamatosan 1,5 órán át figyelnie kell, ha kell rögtön beavatkozni és ezt akár 6-7 tanulóval eljátszani egy nap nem egyszerű.


Ennek ellenére énis azt gondolom,hogy aki paraszt annak nem kéne csinálnia. Bár az én ismerősi körömben a legtöbb ember elégedett volt az oktatójával, kisvárosban lakom, itteni autósiskola egyikében csináltuk a jogsit legtöbben, valószínüleg itt fokozottabban figyelnek is rá, hisz a kisvárosra jut 2 autósiskola, így megy a verseny. De én is hallottam már rémtörténeteket.

2019. jún. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon jó oktatóm volt anno, de most hogy 1-es írta, ő pont arra példa, hogy másból él elsősorban. Feleségemnek az 1-es által körülírt női változata volt, egy bunkó, frusztrált, 50-es kövér nő, aki emellett rengeteg dolgot nem vagy rosszul tudott.
2019. júl. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

# 7/8

azt nem vitatom, hogy nagyon kell hozzá vágni a KRESZ-t, de azért nem gondolom, hogy agysebészet lenne. Itt a környékünkön pl masszőrből lett újra vezetésoktató vki (állítólag nem oktat rosszul) meg fuvarozóról, buszsofőrről is tudok.


az se vitatom, hogy stresszes, de ők választották. egyébként az én oktatóm pénteken nem is oktat, csak nagyon ritkán, és van, hogy 4kor már befejezi.

attól meg már idegbajt kapok, hogy 5 percekre kiugrál a kocsiból postára meg hasonló helyekre. pedig ő is alapvetően türelmes, normálisabb oktató.


nálunk van vagy 5-6 autósiskola, és vmiért (gondolom, az oktatóhiány miatt) még az olyanok is fenn tudják tartani magukat, ahol 1,0 átlagosztályzatuk van a google-ban.

sztem a többség egyszerűen lusta várni, és inkább elmegy a rosszabb hírű autósiskolához.


5:

az enyémen is ezt látom, illetve nagyon hangulatember. van olyan nap, amikor megérkezem, és már látom rajta, hogy elege van. csak ugye így elég nehéz koncentrálni.

igen, hatalmas az oktatóhiány, előbb le is írtam a másik válaszolónak, hogy sztem ezért is tudnak megélni ebből olyanok, akiknek se türelmes, se tehetsége az oktatásokhoz. azért azt valljuk be, hogy jól vezetni és kenni-vágni a KRESZ-t az még nem elég ahhoz, hogy valaki át tudja adni a tudását.

2019. júl. 4. 08:23
 10/11 anonim válasza:

Egyetértek az elsővel.


Felénk is a legtöbb vezetésoktató kövér, kiegyensúlyozatlan férfi.


sokan közülük masszőrből, telefonos munkatársból lettek (újra) oktatók köszönhetően a hatalmas hiánynak.

Ráadásul ne felejtsük el, hogy az átlag magyar is frusztrált, most aki ekkora felelősség van, mint egy vezetésoktatón, annak hamarabb elborul az agya.

2019. júl. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!