Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van ennyi alkalmatlan...

Miért van ennyi alkalmatlan vezetésoktató?

Figyelt kérdés

Az enyém a múltkori "csak" kissé érzékeny volt, és megsértődött egy apró dolgon, alapvetően türelmesebb, mint más oktatók, de az is felidegesíti néha, ha megcsörren a telefonja, néha azt érzem, h nincs idegrendszere ehhez.


Viszont őt ajánlották, mert ő legjobb. Testvéremmel üvöltözött az oktatója, pedig volt érzéke a vezetéshez, anyám oktatója detto.


de itt is van egy csomó kérdés bunkó oktatók. tehát az érdekel- ha félretesszük h vannak érzékeny tanulók- h hogyan lehet ennyi alkalmatlan, idegbeteg oktató.


vmi képzést csak el végezniük.



2018. máj. 1. 15:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%

Ne vedd rossz néven azt, amit mondok, de azért mert hagyjátok. Persze én ma 43 évesen könnyen okoskodom, magam is 17 évesen, későn érő kölyökként szereztem jogsit és nem voltam nagy legény akkor.


De nem szabad hagyni, te fizetsz és ő viselje el, hogy béna vagy. Nem kell veszekedni, csendesen elmondod: uram, én fizetek azért az oktatásért, ha hibázom, nem szándékosan teszem. Beszéljen velem tisztességesen, különben kiszállok itt ahol vagyunk, és oktatót/autósiskolát váltok.


Azért teszi, mert megmeri tenni egy fiatallal, ha ma én mennék mondjuk D kategóriát csinálni - nekem az nincs meg - 43 éves 110 kilós kamionosként hidd el, hogy velem nem bunkózna.

2018. máj. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Van benne vmi, csak ha legjobb hírű oktatónak is vannak ilyen "defektjei", akkor felmerül a kérdés, h kihez is kéne menni.
2018. máj. 1. 15:25
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

értem a kérdést, nem is kekeckedni akarok...


de napi 8-10-12 órában mondjuk a budapesti forgalomban oktatni úgy, hogy a tanuló tanuljon, az autó épségben maradjon, mások ne legyenek veszélyeztetve, és még a magánélete sem a legjobb...


én nem panaszkodhatok egy oktatóra sem, pedig full jogsim van...sőt a vizsgabiztosoknak sem okoztam halálfélelmet.


az biztos, hogy nem lennék oktató még aranyáron sem.

2018. máj. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem olyan egyszerű az, hogy azért olyan az oktató, mert a tanuló hagyja...

Lehet annak hatása, ha a tanuló kiáll magáért, de arra semmi biztositék, ugyanis olyan sorbanállások vannak, hogy akár azt is mondhatja az oktató, ha nem tetszik, mehetsz máshoz, nem érdekel, jön helyetted másik tanuló.

Alap kérdés lenne a gyakorlati oktató tudatos kiválasztása, de ez többnyire nem működik, kap valakit a tanuló, sokszor valóban problémás oktatót...

Miért ilyenek?

Azért mert gépjármű vezető oktatónak bárki elmehet, akinek van legalább két éve jogositványa, és megfelel néhány vizsgán. A vizsgák azonban főleg a KRESZ tudásra, jármű kezelésre irányulnak, nem arra, hogy az illető milyen pedagógiai érzékkel rendelkezik, képes-e másoknak tudást megfelelő módon átadni.

Ehhez hozzá jön, hogy mostanság folyamatosan hiányszakma a gépjármű oktató, rengeteg a tanuló, hiába rossz egy oktató, nála is várólistás tanulók állnak sorban.

Lehet oktatót váltani a tanulónak, csak az a baj, hogy ennek csak akkor van értelme, ha a másik jobb lesz...

Vannak jó oktatók, csak őket nem könnyű megtalálni, másrészt sok tanuló meg nem is hajlandó várni hónapokig a vezetés elkezdésére, első szempont sokaknál, hogy minél hamarabb vezethessen.

Azon is mennyien háborognak, hogy a 30 óra levezetése után még nem akarják forgalmi vizsgára engedni.

A sok évvel ezelőtti viszonyok ma már nem érvényesek.

Akkoriban kevesebb volt a jármű, kevesebb volt a tanuló, volt elegendő oktató, akit alkalmatlannak találtak, el is küldhették, most meg szinte mindegy milyen, csak a papírjai meg legyenek, jut neki is tanuló bőven.

2018. máj. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

"de napi 8-10-12 órában mondjuk a budapesti forgalomban oktatni úgy, hogy a tanuló tanuljon, az autó épségben maradjon, mások ne legyenek veszélyeztetve, és még a magánélete sem a legjobb..."


.aszod. Szívlapáttal ütötték, hogy oktató legyen? Menjen hentesnek és ha rossz napja van, ott oda.aszhat egy nagyot a húsnak.


Én is sofőr vagyok, halló, ez ilyen biznisz, sok a stressz? Akkor legyen portás vagy benzinkutas. Ez ilyen, jön a sok béna kezdő és meg kell tanítani, ez újdonság egy oktató számára?


És a 18 éves kis csajjal ugat meg a szódásszifon szemüvegű nagymamával. Velem nem ugatna, ne félj. Nehéz öreg? Képzeld nekem is.

2018. máj. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

értem a kérdést, nem is kekeckedni akarok...


de napi 8-10-12 órában mondjuk a budapesti forgalomban oktatni úgy, hogy a tanuló tanuljon, az autó épségben maradjon, mások ne legyenek veszélyeztetve, és még a magánélete sem a legjobb...


én nem panaszkodhatok egy oktatóra sem, pedig full jogsim van...sőt a vizsgabiztosoknak sem okoztam halálfélelmet.


az biztos, hogy nem lennék oktató még aranyáron sem.


A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.

# 3/5


mondjuk ezt a választ nem igazán értem.


ő választotta a munkáját (am nem Bpn tanulok vezetni), ha nem bírja, lehet visszamenni előző munkahelyére.


a magánéleti problémáit ne rajtam vezesse le, semmi közöm hozzá.

2018. máj. 1. 17:52
 7/28 A kérdező kommentje:

# 4/6

ez tényleg igaz. kiválaszthattam én az oktatót, de több hónapot vártam, mert róla azt tartják, h normális, és ezért sokan akarnak hozzá menni. pedig neki sem biztos h megvannak hozzá az ideig és pedagógiai készségei.

2018. máj. 1. 18:09
 8/28 anonim ***** válasza:
94%

Most gondoljátok el. Beiratkozol felnőttként egy angol nyelvtanfolyamra. Azért iratkozol be, mert meg akarsz tanulni angolul, mivel még nem vagy csak gyengén tudsz.


Megy az oktatás, igyekszel, de vétesz hibákat is, ilyen igeidő, olyan, kiejtés, új szavak, rendhagyó múltidők meg minden, elsőre kicsit sok a tudnivaló, be kell gyakorolni, hogy folyékonyan menjen.


Elrontasz valamit és akkor a tanár öblös hangon leugatja a fejed. Rád ordít, mert neki nehéz napja volt. Te persze nem kevés óradíjat fizetsz a tanításért.


Vagy bemész a boltba kenyérért, ott hezitálsz, fehéret vegyek, barnát? Bucit vagy cipót? És az eladó beleüvölt a képedbe, mit szarakodsz, ő nem ér rá.


Járt már valaki ilyen tanfolyamra? Betennéd a lábad még egyszer ilyen boltba? Én még ilyet nem láttam. Akkor a vezetésoktatásban miért már - már elfogadott?

2018. máj. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
89%

#8#

Azért nem jó a hasonlat, mert a gépjármű oktatók között a tuljelentkezések miatt nincs igazán konkurencia harc.

Egy üzletben, ha nincs megfelelő kiszolgálás, átmegy a vevő egy másikba, ahol azonnal kiszolgálják.

Jelenleg a gépjármű oktatók megtehetik, hogy lekezelöen bánnak a tanulókkal, mert úgyis lesz munkájuk, X helyett megy Y, vagy Q, nekik mindegy...

A tanulók többsége nem hajlandó várni egy normálisabb oktatóra, meg lehet nézni itt is, sokszor már néhány napos várakozás miatt lázadoznak, holott vannak 3-6 hónapos várólisták is, és még az sem garancia, hogy azzal az oktatóval minden rendben lesz, ajánlott lenne előre tájékozódni, ha a tanulónak igénye van a minőségi oktatásra.

Egyértelmű, hogy ez nem normális így, komolyabb szűrésen, ellenőrzéseken kellene megfelelni az oktatóknak, ami kivitelezhetetlen, hisz így is kevés az oktató, ha kiszórnák a selejtet évekig húzódna a jogosítvány szerzés ideje.

A probléma gyökere az, hogy a rendszer rossz, a szolgáltatást messze meghaladják az igények, addig nem lehet verseny helyzet, amíg a tanulók tömegesen úgy vannak, hogy mindegy, ki, csak tanítson minél hamarabb, nem várok hónapokat ( aztán majd rájönnek, hogy de bizony ők is várnak, még egy rossz oktatónál is)

2018. máj. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

rendben, nincs igazam...illetve rosszul látom...


...mindenesetre szólok, hogy a felháborodás ellenére holnap is ugyanúgy fog az oktató bunkót alakítani..

...és fogadok, hogy nem szól senki, hanem bátran ide írogat, jó keményen megmondja...


...aztán ha véletlenül kap jogsit, másnap már az ablakon kiüvöltve lequrvanyázza a szabálytalan gyalogost, biciklist, motorost, autóst...

2018. máj. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!