Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vannak itt elhatározásból...

Vannak itt elhatározásból autómentes életet élők?

Figyelt kérdés
Én úgy döntöttem, hogy soha nem lesz jogsim. Így esélyem sincs arra, hogy autóval szennyezzem a környezetem.
2019. júl. 4. 10:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
Ezt nevezik gyávaságnak ...
2019. júl. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
50%

Egy kisebb városban élek. A jogsim szeptemberben lesz 11 éves. Régen kocsikáztam, mint a töketlen kutya, ha kellett, ha nem. Ma inkább biciklire ülök, a városon belül nincsenek távolságok. A munkám itt van, nem kell miatta autóba ülnöm. Levelezőre járok a 30 kilométerre lévő egyetemre, oda szoktam kocsival átmenni az autópályán, mert borzalmas a buszmenetrend (másik megye). Szóval ritkán használom, főként akkor, ha el kell hagynom a várost. Ebből kifolyólag kb évi 3-4 ezer km, amit megteszek vele.

A fővárosban el tudom képzelni az autómentes életet, de máshol, ahol néha be kell iktatni, szerintem felesleges erről lemondani. Gondold át te is. :)

2019. júl. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ez nettó baromság. Akkor légy szíves, az áramot is lődd le, anélkül is könnyen élhetőek a mindennapok.


Nem az autóval van probléma, hanem, hogy eszetlenül sokat használja mindenki. Mint minden mással kapcsolatban, itt is a tudatos használat lenne a lényeg, de hogy autómentes?


Kíváncsi lennék, hogy a nagybevásárlást hogy oldanád meg? Vagy pl. én hétvégén megyek kempingezni. Szerinted a 60 kilós felszerelésemet a buszon/vonaton fogom cipelni?

2019. júl. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
Jogsim ugyan volt, de hosszú ideig csak dísznek. Szép elképzelés volt úgy tíz éven át, hogy autó nélkül is megoldunk mindent az agglomerációból ingázókként, aztán ezt végül felülírta a távolság, az egyre szűkösebb idő, a gyerekkel való programok hosszabbodása, a szüleink és nagyszüleink betegségei, meg a munkahelyváltás.
2019. júl. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem jó dolog az autó imádok vezetni de nekem sajnos nincs mégpedig anyagi okokból.Öreg autót nem vennék,volt most egy fiatal nagyon jó ajánlat de nem mertem beleugrani.Egyrészt csak hobbi autó lenne a munkahelyem biciklivel 2 percre van.kb havi nettó 150 amit keresek.Ebből fenntartani...Ráadásul egy csomó mindenről le kellene mondanom mellette,tudom mert volt már.Így sajnos nem tudok autózni(moziba,meccsre járni)illetve máshoz vagyok kötve.Cserébe van egy nyugodt életem nem kell az árakat nézegetnem ha venni akarok valami ruhát vagy műszaki cuccot.Így sajnos egyenlőre nem lesz kocsi inkább.
2019. júl. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Te bajod, vagy most könnyeket kéne hullajtanunk, vagy épp körbetáncolni mert nem akarsz jogsit?
2019. júl. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Csak mondom, hogy amikor például marhahúst vásárolsz a boltban, nagyságrendekkel jobban szennyezed a környezetedet, mintha autóba ülnél. Globális szinten a közúti járművek károsanyag-kibocsátása nem éri el az összes károsanyag-kibocsátás 1%-át sem.
2019. júl. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Értem én, hogy az autó sokaknál státuszszimbólum, és az is törvényszerű, hogy erre - jogos reakcióként - sokaknál az autó hiánya lesz státuszszimbólum. De alapvetően ez ugyanaz a gondolkodás, és egyik erősíti a másikat.


El kéne engedni az elvi kérdést, és úgy tekinteni az autóra, ami valójában: egy használati tárgy. Ne menj autóval csak azért, mert így jobbnak/menőbbnek érzed magad. De ne is zárd ki magad az autózásból csak azért, mert így jobbnak/menőbbnek érzed magad. Pontosan ez a hozzáállás az egész baj gyökere, te csak ellenkező előjelre fordítottad.


Ha elvi szinten marad a vita, akkor mindig lesz 10% autófenekű (ez bőven elég egy város dugóba fojtásához), lesz 10% autóellenes (ez médiahisztin és pár felvonuláson kívül semmire nem elég), és lesz 80%, akinek igazából mindegy, utazik, amivel éppen tud. Soha nem fog változni semmi. Az elvi vitát fent a minisztériumban kell megvívni, és utána olyan szabályokat hozni, hogy a 80%-nak - mindenféle elvek és elhatározások nélkül - egyszerűen ne érje meg autózni.

2019. júl. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

7-es,

Könyörgöm, ezt a MARHAságot felejtsük már el! A krokodilt hasonlítod össze a felhőkarcolóval. Semmi közük egymáshoz.


A marha (metán) üvegházhatást okoz, az autó (nitrogén-oxid) szmogot. Persze, az autózás szerepe csak 7% az üvegházhatásban, de a tehén szerepe még kisebb a szmogban. Két külön dolog!

2019. júl. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#2 A fővárosban szeretnék élni.

#3 Az árammal is spórolok. A kettő nem zárja ki egymást. Mint ahogy a közlekedésr sem zárom ki teljesen az életemből (hiszen tömegközlekedést használok), úgy az áramot sem "lövöm le", hanem igyekszem a szükségesnél nem többet használni belőle, illetve ha lehetőségem lesz rá, megújuló erőforrásokból nyerni azt.

#6 Azt kérdeztem, hogy vannak-e még itt rajtam kívül olyanok, akik hasonlóan gondolkoznak. Nem azt, hogy légyszi ajnározzatok, mert én nem használok autót. Nem értem, miért vált ki belőled ezt támadást.

#7 Nem vásárolok marhahúst a boltban. Ritkán eszek húst, akkor is csirkét vagy halat.

2019. júl. 4. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!