Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Agglomerációból bejárni BP...

Agglomerációból bejárni BP belvárosi munkába mennyi idő?

Figyelt kérdés

A kiindulópont legyen mondjuk az észak-keleti agglomeráció, Gödöllő, Veresegyház, Fót hármas és térsége. A cél állomás pl a Magyar Nemzeti Múzeum és a Kálvin Tér.


A kérdésem az volna, hogy reálisan mennyi időbe telne mondjuk az ingázás autóval bejárni dolgozni a belvárosba? Reggel 9 óra körüli munkakezdéssel és délután 5 órai végzéssel.


Kérem, hogy budapesti rutinos közlekedők segítsenek a válaszaikkal.



2019. júl. 11. 14:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Délnyugati agglomerációból Újpestre 1 óra tömegközlekedéssel. Ennek a fele csak a bejutás a városba, a másik fele a metrózás. Autóval rosszabb lenne, mert minden nap dugó van a bevezető úton ami fél órát minimum rádob, de a busz elsuhan a leállósávban.
2019. júl. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Pont a két legszarabb időszak, olyan 1-1,5 óra lehet. Ha van valami baleset az M3-ason, akkor a 2 óra sem elképzelhetetlen.

Ha nincs külön parkolód, akkor a parkolókeresés + séta további 10-20 perc.


Szerintem ha teheted, akkor jobban megéri busszal/hévvel és metróval menni.

2019. júl. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Autóval 1-1.5 óra között, ahogy felettem írták. Annyit hozzátennék, hogy ha utcán akarsz parkolni, akkor ne akarj. A Pollack Mihály téri mélygarázsban havi 29e Ft a napközbeni bérlet.


Ugyanez az út pl. Gödöllőről fixen 1 óra 10p körül van HÉV + M2-es metróval + amíg odaérsz a HÉV állomásra. Fótról hasonló idő, csak ott buszozni kell. Szóval nem lassabb a tömegközlekedés, viszont lényegesen olcsóbb, mint a dugóban amortizálni az autót, égetni a benzint, és a belváros közepén fizetni a méregdrága parkolást.

2019. júl. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
Autóval abszolút vàllalhatatlan szerintem, minden kèsèssel együtt összességebdn kiszámíthatóbb vonattal bejàrni e térségből. Vagy ha nagyon akarod, lehet a kettőt kombinálni.
2019. júl. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat. Így már érthető, miért van annyi betöltetlen állás a városközpontban. Sajnos hiába a rendkívül kedvező lehetőségek, ezekre én sem tudok lecsapni a bejárás miatt.
2019. júl. 15. 16:10
 6/14 anonim ***** válasza:
43%
A kiszámíthatóbb idejű tömegközlekedés miért nem opció neked? Pl. amit #3 írt: "Gödöllőről fixen 1 óra 10p körül van HÉV + M2-es metróval + amíg odaérsz a HÉV állomásra."
2019. júl. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%
Nem ezért vannak betöltetlen állások Budapesten. A legtöbben akik agglomerációba költöztek tudták, hogy napi 3 óra ingázás az ára a megfizethető kertesháznak, ezt vállalták, ezt is csinálják. Ismerek oda-vissza 4 órát utazót is, cserébe szép tájat lát az ablakából, legalábbis hétvégén, amikor van rá ideje, hogy még nappal kinézzen... Az irodai munkahelyek mindig a központban lesznek, mert összességében oda tud eljutni a legtöbb ember.
2019. júl. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Belvárosba ne akarjál autóval menni. Olyan 1-1,5 óra, ha nincs semmi extra. 2-3, ha van. Gödöllőről praktikusan H8+M2+M3-mal 70 perc alatt a Kálvinnál vagy. Tehát nem érsz be gyorsabban, (és akkor még parkolni is kell, bár ha van helyed akkor nyilván neked az mindegy).

Olcsóbbnak nem mondanám a kocsit...

Mindenesetre, azt ajánlom dolgozni ne a Kálvin téren dolgozz, ha Gödöllőn laksz, vagy ne lakj Gödöllőn, ha ott dolgozol.

A város már így is meg van őrülve.

Ha drágállod a budapesti árakat, akkor nézz szét a déli agglóban, ott olcsóbb!

2019. júl. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A betöltetlen állások a nevetségesen magas budapesti lakásárak, és a pocsék fizetések miatt vannak.
2019. júl. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Az ingatlan helye adott Gödöllőtől nem messze, ez nem változhat egy állás függvényében sem. Nálunk a munkát igazítjuk az életvitelünkhöz és nem fordítva, szerencsére van miből válogatni.


A leírtak alapján a tömegközlekedés a belvárosba ugyanúgy 1,5 óra mint autóval. A kiszámolt 1:10-1:15 percekhez még hozzá jönnek a kis séták otthonról az első megállóig és az utolsótól a munkahelyig. Tömegközlekedés egyébként sem opció sajnos, eleget láttunk az elmúlt pár évben az utazóközönség színe-javából. Tömegverekedés, buszsofőr összeverése, késes fenyegetés, szexuális molesztálás, pénisz mutogatás, hajléktalan húgy, stb stb... minden tiszteletem azoké akik így is felszállnak a BKV -ra.


Más megkérdezettek és a fenti válaszok után végül elutasítottam a belvárosi állásajánlatokat, nekem sajnos nem fér bele napi 3 óra kocsiban (vagy tömegközlekedésben) töltött idő. Sajnos az élet rövidebb ennél és gyakorlatilag a munkánál minden más fontosabb.

2019. júl. 25. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!