Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért olyan sok a siető és...

Miért olyan sok a siető és veszélyesen (sok esetben szabálytalanul) előző járművezető? (Közúton 5-10% szerintem soknak számít. )

Figyelt kérdés

Múlt héten lemértem, hogy aközött, ha lakott területen 50-55-tel, azon kívül pedig 75-85-tel haladok (atombiztonságosan) és aközött, ha 65-tel és 90-105-tel haladok, akkor a 120 km-es távomon (ugyanaz mindkétszer) 6 perccel előbb érkeztem. Szerintem, nem éri meg. Rendszeresen előznek meg már-már életveszélyes módon.

A 80 km/h nem kevés!!! Feleségemnek ez a korlátozás van például a jogosítványában. Ő rá tekintettel vezetek ezzel a sebességgel. Mindkettőnket feltrancsíroztak egy-egy alkalommal már az utakon.



2019. aug. 5. 13:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
75%

"előzést kényszerítesz ki"


Hát belőlem nem vált ki előzési kényszert az, ha valaki 10-el kevesebbel halad előttem, szóval az előzés egyéni döntés kérdése, ahogy a veszélyes helyzetekbe valóbelemenés is.


És a gyárilag alacsony sebességre-való korlátozás nem is lenne rossz ötlet!


Persze Amerikában, meg ahol nagy sivatagos utak vannak és a kutya sem jár arra, ott nem tartanám veszélyesnek azt, ha valaki 180-al szeli át a tájat, de hazai viszonyokra teljesen felesleges túl nagy sebességű autókat megengedni.

2019. aug. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Beviz Elek ***** válasza:
75%

Akárhogy matekoztok, a két vezetési stílus között nem percek jönnek ki különbségként.

Én lakott területen 60 környékén járok, azon kívül 100-120, néha kicsit gyorsabban.

A különbség az, hogy ilyen tempókülönbséggel (akár minimális rágyorsítással is) nem ragadsz be a többiek mögé, tehát ha nem olyanok forgalmi viszonyok és/vagy helyen jársz ahol nem lehet előzni, akkor kényelmesen tartod a tempódat.

Aki lassú, nem mer előzni, az rendszeresen beszorul a kamionok mögé, remélhetőleg nem ő tartja fel a kamionokat.

120 km átvágva a fővároson a kettő stílus között minimum fél óra a különbség, vidéken gyér forgalom mellett 15-20perc.


A másik, hogy gyorshajtó és gyorshajtó között is van különbség. Aki valóban veszélyes, olyan elvétve akad néhány, sokkal több a tökölő, ijedős, rossz sofőr akik ugyanolyan veszélyesek.

A másik típusú gyorshajtó amiből nagyon sok van, ők csak kényelmesen haladnak és nem állnak be a többiek mögé vonatozni, egyáltalán nem veszélyesek.

2019. aug. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
75%

Nekem se percek jönnek ki, Pilisvörösvár ês Tatabánya között (most nem tudom fejből hogy hány km) simán szedtem már össze PLUSZ EGY ÓRÁT, mert poroszkáltunk.

40 km-re járok dolgozni, az út 45 és 90 perc között alakul, attól függ hogy mennek-e előttem....

2019. aug. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
69%

Heti filozofiai kérdés...

Amugy meg ne csodálkozz, a tötymörgők sokszor veszélyesebbek mint a gyorshajtók.

2019. aug. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
50%

"a tötymörgők sokszor veszélyesebbek mint a gyorshajtók"


Ez csak a gyorshajtók szerint van így és érdekes, de baleseteknél sokkal több baj származik a gyorshajtásból, az ütközés is halálosabb, mint egy lassabb tempónál értsd a sebességhatárokat betartva.


Azért a tötymörgés és a gyorshajtás között is van még lehetőség: be kell tartani a szabályokat és a sebességhatárokat!

2019. aug. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Ismét leírom: amennyiben előzésre alkalmatlan a szakasz, felgyorsítok 90-re az előzésre maximálisan segítek. Ha 95-100-zal mész, bizony csak néhány perces különbség van. A 110 már simán 30ezer... Én másra költöm.
2019. aug. 5. 19:13
 17/25 anonim ***** válasza:
Gyorshajtás és gyorshajtás között is vna különbség, az, ha 90-es szakaszon megy 100 körül egy dolog, nem a 150-re stb gondoltam.
2019. aug. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
50%

#16

Én amit írtam, hogy munkába menet mennyi között ingadozik, az a "sebességhatárral való közlekedés" és a "mennek előttem" verzió. Nem szoktam gyorshajtani. De rendszeresen futok bele 90-100-as táblánál 30-40-50 környékén "száguldókkal".

2019. aug. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Csak egy apró adalék. 80 és 120 km/h között 77%-os a fékút különbség... Tehát, ha 80-nal megállok 32 méterfékúttal, az 120-nál már 58 méter... És a féktávolság ettől még jóval nagyobb is. A reakcióidő alatt megtett út 11m és 16m. Szóval 80-nál kb. 45méter, 120-nál 75méter... Aki szerint 75 méter kevés, az ugorjon el sprintelgetni ezt a távot! Szerintem messze nem lehet a közúton a 120 km/h-t biztonságosnak nevezni... És ez nem képesség vagy személyfüggő. Aki biztonságosnak érzi a 120-at, az áltatja magát és ápolja az ego-ját.
2019. aug. 6. 10:52
 20/25 Beviz Elek ***** válasza:
50%
Az én adalékom az, hogy előrelátóan kell vezetni és nem számít hogy mekkora a fékút.
2019. aug. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!