Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sok kerékpáros miért vág ki...

Sok kerékpáros miért vág ki az autósok elé jobbra kisívben?

Figyelt kérdés
Körül sem néznek csak kifarolnak a kocsik elé, ha satuznom kell vagy félrerántani a kormányt és dudálok akkor még ők vannak felháborodva. Ha jönnek szemből és fékezni sincs időm akkor meg el fogok csapni egyet...
2019. aug. 5. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

1.) Kerékpárt bárki vezethet. Nem követelmény, hogy a kreszt ismerje, vagy lásson.


2.) Korlátozottabban tud hátrafordulni mint az autós, ezért lehet, hogy nem vesz észre. Főleg ha idős vagy szatyor van a kormányon.

2019. aug. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Mármint a mellékutcából kikanyarodik jobbra körülnézés nélkül (ahol nincs elsőbbsége)? Te ilyet gyakran látsz? Hol?


Azért fura, amit írsz, mert éppen a fordított esetet szoktam gyakran látni (ifa nem ad elsőbbséget személyautónak, gépjármű nem ad elsőbbséget kerékpárosnak vagy gyalogosnak).


Minden közlekedőnél követelmény, hogy a kreszt ismerje, csak nem feltétlen ellenőrzik, nincs vizsga. Sajnos az alapján, amit az autóvezetők közül sokan képesek művelni, nem vagyok róla meggyőződve, hogy itt bármiféle vizsga segítene....

2019. aug. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Mármint a mellékutcából kikanyarodik jobbra körülnézés nélkül (ahol nincs elsőbbsége)? Te ilyet gyakran látsz? Hol?"


Igen erre gondoltam. Győrben naponta összefutok ilyen barommal.

2019. aug. 5. 16:59
 4/10 anonim ***** válasza:
18%

Szóval körülnézés nélkül mellékutcából kanyarodik jobbra bringával, táblával védett főútra!?

Hamar el kell ütni, és megszűnik a probléma.

2019. aug. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Ezek a kérdések csak a feszültség növelésére, egymás kölcsönös lepontozására, egymásra mutogatásra jó.
2019. aug. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

a legtöbb ilyen mentalitású kerékpáros úgy gondolja, hogy van fék, kormány az autón, többi nem érdekli. ilyen apró dolgok, hogy vajon van-e az autónak elég helye elrántani a kormányt vagy meg tud-e állni időben, az nem fontos.


ma én is majdnem elütöttem így egy idióta lányt. az volt a meredek, hogy nem én voltam az egyedüli autós...egymás után mentünk vagy 4 autó. tudomást sem vett arról, jönnek-e autók. két autó között kicsapta magát. rádudáltam, még jókat mosolygott...


én inkább a szándékosságot tapasztalom, 10ből jó ha 2 esetben találkoztam olyannal, amin egyértelmű volt, hogy csak szimplán figyelmetlen volt, elnézést is kért...a többség tudja, mi a szabály, de rohadtul leszarja. nehogy már meg kelljen szakítania az útját egy hülye autós miatt, aki útban van neki.

2019. aug. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%

#5-re:


Tökéletes meglátás és észrevétel.


100%

2019. aug. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

#5: Maximálisan egyet értek!



Kérdező!"""ilyen barommal.""

Közlekedj kerékpárral, és növeled azok számát !

2019. aug. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
Az osoba kerékpáros miért nem nagy ívben vág ki eléd, vagy egyenesen?
2019. aug. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%
#6 Eddig nem mondták, hogy a kocsi a féktől áll meg nem a dudától?
2019. aug. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!