Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a véleményetek? (Buszt...

Mi a véleményetek? (Buszt akadályozó kisautó)

Figyelt kérdés
[link]
2019. aug. 29. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Kerekebb a történet az ő szemszögét is megismerve.


Ettől függetlenül normális embernek nem kellene elboruljon az agya attól, hogy épp bele futott egy erősebb fékezésbe, főleg nem kell átmenni ámokfutásba.


Amit én látok:

- elég messziről látható volt, hogy indexel a busz, olyankor illik elvenni a lábad a gázról, és egyértelműen lassítani, nem megpróbálni bebombázni mellé

- látszik, hogy a nagy vészfékezés közepette azért meg-meg engedi az autót

- a busz előtt is láthatóan lassú a forgalom a belső sávban, szóval amúgy is lassítani kellett volna. Gyakorlatilag amíg a busz melletti zöld autó elhaladt a busz mellett, a kamerás autó végig rongyolt egy egész kocsisor mellett.

- azért megvan a mese része is a dolognak, hogy rendőrt akart hívni, meg "véletlenül" nem vette észre hogy berongyol a szembe jövő kanyarodó sávba

- az is érdekes, hogy pont a "kritikus" hogyan is előztem be jobbról a buszt" résznél kapcsolt ki a kamera


A buszos videóból meg látszik, hogy totális elborulás van, szembe sávból busz elé vágás, nyitott motorháztetővel keresztben az úton... Kabaré jelenet. Az ilyen embertől elvenném a jogosítványt, egyszerűen azért, mert tudni kell normális emberként kezelni a közlekedési helyzeteket. Aki erre nem képes, az járjon busszal...

2019. aug. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Amúgy egy harmadik fél szemszögéből látható a teljes jelenet:

[link]


Az ilyen eseteknél mondom azt, hogy kötelező menetrögzítés és vezetéstől való eltiltást kellene bevezetni. Rögtön meggondolná mindenki kétszer, hogy belemegy-e hasonló kakaskodásokba.

2019. aug. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Megérdemelte volna, hogy amikor kiszáll a géptetőt kinyitni, valaki kivegye a kulcsot, és bedobja az első csatornába az út szélén.

Na akkor lett volna oka dühöngeni.

2019. aug. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Hát ez teljesen kretén. Az, ahogy a buszos kivágott az autós elé, az még a bőven belefér kategória, főleg hogy emberekkel teli buszról van szó. De hogy 3 sávos úton össze-vissza manőverezgetni a nagy forgalomban felnyitott motorháztetővel... Ez nem lehet normális.
2019. aug. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

"Kerekebb a történet az ő szemszögét is megismerve."

Így igaz! A felvételen látszik, hogy az autóbusz már a legelső képkockától kezdve indexel balra és még relatív időben át is ment a belső sávba. Azért mondom, hogy relatív időben, mert hamarabb is kimehetett volna, de még így sem kellett vészfékeznie a személyautósnak. Nem is értem miért állítja, hogy hirtelen vágott ki elé a busz...


Aztán ami utána olvasható a leveléből, az színtiszta kabaré: Szidja a buszost, hogy miért halad a belső sávban (haladhat ott, nem autópályán történt az eset), majd önmagát mentegeti, mondván nem vette észre, hogy a szembe sávban van és hogy figyelemfelkeltés miatt nyitotta fel a motorháztetőt.


Ami a legviccesebb, hogy szerinte pont akkor kapcsolt ki a kamerája, amikor belement a szabálytalanságba... Szerinte a hirtelen fékezés miatt kapcsolt ki. Ehhez képest egy harmadik fél által készített videón látszik, hogy nemhogy nem fékezett nagyot abban a pillanatban, még tolta is neki a gázt, hogy szabálytalanul ki tudja kerülni a buszt. Nyilván arra akar játszani, hogy ne legyen önmagára terhelő a felvétel, de ezt jól elb., mert legalább 2 dashcam látta az esetet.


Összegezve, szerintem az úriembert duplán meg kellene büntetni. Először is elvenni a jogsiját az úton látható jelenetért, aztán még megbüntetni azért is, mert megpróbálta félrevezetni a hatóságot (a cikkben az áll, hogy a rendőrségnek is elküldte az emailt). Aki ennyire h., hogy nem tud csendben maradni, amikor kellene, az vállalja a következményeit. Szevasz.

2019. aug. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jól van, akkor nem én vagyok a hülye, hogy nem láttam a sajàt felvételéről sem azt az állítólagos kivágódó buszt meg a vészfékezést.... a 3. fél kameráján meg elég egyértelmű is.
2019. aug. 30. 02:17
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Igazi idióta kretén barom, aki még hülyének is tetteti magát és magyarázza a bizonyítvànyt. Eleve ott az az óriási busz, indexel, a mozgásából is làtszik a szándéka és nagyon messze volt ez a vészfékezéstől. (Ami amúgy sajnos benne van a pakliban, ha ilyen hosszú sor mellett ekkora tempóval húzol el, mert sokszor vannak a busznál jóval fürgébb és bambább kiugrálók!)


És aki ennyi időveszteséget (másodpercekről beszélünk) nem tud elviselni az agya elborulása nélkül, az szèpen üljön fel a buszra az asszonykája mellé, mert vezetnie legfeljebb kecskét szabadna.

2019. aug. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%

Ez egy eklatáns példája annak a helyzetnek, amikor a kresz nem tud lépést tartani a közlekedés változásával.

Ahogy sok helyen értelmetlen 40-es, 60-as táblák vannak, illetve nincsenek, úgy ezeket az önkényeskedő közúti veszélyeztetéseket sem szankcionálja kellően a törvény. Sajnos nálunk úgy működnek a dolgok, hogy egy-egy szigorításhoz vérnek kell folynija, mint pl. a vasúti átjárók esetében.

Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy pl. amíg a kresz nem engedélyezi a smkp-k esetében a személyszállítást legalább lakott területen belül, amikor a legtöbb robogó simán alkalmas lenne erre, a büntetőfékezés esetében még kamera felvétellel bizonyítottan sem büntetnek igazán. Közúti veszélyeztetés esetében simán el kellene venni a jogsit, mert az ilyen pár tízezres csekkeket kiröhögik az ilyen figurák.

Teljesen alkalmatlan a forgalomban való részvételre az is, aki 70-nel, 80-nal szöttyög a nyílegyenes autóúton, mert fél, vagy ráér, vagy így kíméli az autót-öreg úrvezetőkre jellemző-! Ez már nem a 80-as évek, ahol a legstabilabb kocsi a kockaladavolt a 60 akárhány lóerejével. A 90, az 90, attól lefelé eltérni csak szigorúan indokolt esetben szabadna.

Ennek a pöcöknek , aki a videón csinálja a cirkuszt, meg csak 1 évre kéne elvenni a jogsit, a visszaszerzés macerája, meg a kb 2 kiló, amibe kerül, majd elveszi a kedvét az úton oroszkodástól!

2019. aug. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40%
2019. aug. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Pont most skartam én is linkelni ezt XD

Kész ez a csávó... remélem sose futok össze vele meg a fajtájával

2019. aug. 30. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!