Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi van akkor ha egy autó...

Mi van akkor ha egy autó amikor kanyarodik a szembejövő sába kanyarodik de nem veszélyeztette a közlekedést?

Figyelt kérdés
2019. szept. 5. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
A szabálytalanság akkor is szabálytalanság, ha semmit és senkit sem veszélyeztet. De mi volt a konkrét helyzet? Átlógott kanyarodásnál a másik sávban is, mert pl. szűk a hely és nem fért el? Vagy egy az egyben behajtott a szembelevő sávba, mert? Miért?
2019. szept. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Még akkor is hatalmas büntetésre számíthat, ha nem ment neki semminek.
2019. szept. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Tömegközlekedésben kérdezed, de nem derül ki a kapcsolata ezzel a témakörrel. A kérdésed meg nem kérdés. Ha rossz sávba kanyarodik, akkor az van, hogy rossz sávba kanyarodik. Semmi más. De mi a kérdésed?

A művelet veszélyhelyzetet okozhat, de ha senki sincs a közelben, akkor is elgondolkodtató. Ritkán bárkivel előfordulhat pillanatnyi zavar, figyelmeztetés miatt. Ha adott személynél nem egyszeri eset, akkor megfontolandó lenne számára, miképpen tudná megelőzni ezeket. Pl. nem ül autóba fáradtan és egyebek.

Lehet a hely kialakítása is megtévesztő. Akkor meg azoknak kellene szólni, akik ezt meg tudják oldani.

Bő tíz alatt egyszer 1-2 alkalommal elnéztem a sávokat, és két helyen meg nagyon rossz kialakítás volt zavaró. Átértékeltem a dolgokat, de túl is léptem rajtuk.

Baleset esetén viszont egyik ok sem lesz igazán mentő körülmény.

Ha meg csak zsaru előtt történik, lehet figyelmeztet, lehet bírságol, vagy majszolja tovább a szalámis zsemléjét.

2019. szept. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
#2 miféle büntetésre gondolsz, itt pl folyamatosan átlógnak a jobbról jövők a nézőpont szerinti balra kanyarodó sávba bekanyarodáskor.
2019. szept. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Megint kaptam egy privit, úgy, hogy semmi személyes nincs benne. Nem értem, miért.


Nem bogarászom végig, de kulcsszavak alapján nem találtam meg a leírt dolgot.

[link]


Itt a legmagasabb összeg 90 000 Ft, de az a jogsi nélküli vezetésre vonatkozik. Jellemző plafon a 30 000 Ft

2019. szept. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%

Nap mint nap előfordul...sok helyen a buszok is csak így, nagyívben tudnak bekanyarodni, pótos teherautók is, meg aki fél a járdaszegélytől...


ha nem jön szembe semmi, akkor nincs probléma, még ha ott ül a rendőr a járdán, akkor sem. A szűk utcák ezt hozzák.

2019. szept. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem félreértitek a kérdést. Érzésem szerint teljesen rossz oldalra érkezésről van szó.
2019. szept. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%

Ilyen hibát gondolok a kérdés mögött:

[link]


remélem látható.


A képen osztott, kétszer kétsávos úton a piros vonal esetében röviden, rossz oldalra kanyarodna az autó.

2019. szept. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!