Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi hogyan reagáljátok le azt...

Mi hogyan reagáljátok le azt a helyzetet, amikor a mögötted haladő autó túl közel megy hozzátok?

Figyelt kérdés
Nem szeretem, mert ha valamiért le kell HIRTELEN fékeznem, akkor könnyen belémjöhet hátulról és még én leszek a hibás, hogy mit fékezgetek előtte.
2019. szept. 30. 08:28
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Ha tudom elengedem. Ha nem akkor nem provokalom, csak lexarom.
2019. szept. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

engem nem zavar


ha fékeznem kell, fékezni fogok, leszarom


belém is jöhet, mindig egyedül utazom, plusz az én autóm szerintem masszívabb

2019. szept. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyébként, tudom nem válasz a kérdésedre, de ha hátulról belédmennek, szinte mindig az a hibás, aki belédmegy. Csak és kizárólag akkor tudnak emiatt téged megbüntetni, ha az, aki belédment, tudja bizonyítani, hogy indokolatlanuk fékeztél. De ez nagyon nehéz. Szóval csak nyugodtan hadd, hogy rádmásszanak.
2019. szept. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Engem zavar hogy veszélyeztetnek, lelassítok 10 km/h-ra, hogy az a 2 méteres követési távolság biztonságos legyen.
2019. szept. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 dirtboy ***** válasza:
100%

Én is általában elkezdem szívatni az ilyen idiótákat.

Elhiszem hogy ha baleset van ő lesz a hibás de pont nem nyugtat meg hogy ő a hibás ha a kocsi segge meg tropa lesz.

Lehet javítgatni de ennek addig nincs kocsim és utána is már csak egy javított kocsim lesz.

Ha siet előzzön meg,ha meg nincs lehetősége akkor meg felesleges a másik seggébe menni.

2019. szept. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én általában leszarom, de ha látom hogy esetleg lesz rá lehetősége hogy megelőzzön akkor direkt lelassítok egy kicsit és ez általában arra is ösztönzi az illetőt hogy megelőzzön. Balesetveszélyes ha ennyire a seggembe jön valaki szóval inkább nem szivatom meg nem idegeskedem miatta
2019. szept. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálom elengedni, ha van erre lehetőség. Ha nincs, akkor pár féklámpavillantás után finoman lassítani kezdek addig, amíg az általa választott követési távolsàg biztonságossá nem válik.
2019. okt. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha ilyen körülmények között hátulról beléd jön, sose te leszel a hibás amúgy :)


Én motorral igyekszem az ilyen idiótáktól távol tartani magam, más-más módszereim vannak városban vs. azon kívül. Múltkor megálltam a zebra előtt, hogy elengedjek egy gyalogost, de a mögöttem lévő nem figyelt, ami miatt kb egykerekezve indultam el és mentem át a zebrán. A kocsi ott tudott megállni, ahol én voltam, a zebra előtt pont.

Ha folyamatosan közel jön mögöttem, akkor motoron ülve városon belül először intek neki, hogy maradjon le egy kicsit, ha ez nem sikerül, akkor picit fékezek pár másodpercig, majd hirtelen gázzal elhúzok tőle sebességkorlátot nem/picit átlépve, így kialakítva a féktávolságot. Ha továbbra sem esik le neki, és nem tudom elengedni, akkor kocsik között előrébb megyek és besorolok máshova,így néhány autónyi távolságot téve kettőnk közé. Ha erre simcs lehetőségem, akkor jobban odafigyelek, több féktávolságot tartok magam, hogy ne kelljen hirtelen fékeznem.


Városon kívül elengedem.


Kocsival városon belül, ha nem tudom elengedni valamilyen módon, akkor felvillantom egyszer a féklámpát, hátha leesik neki. Ha ez nem segít, villantok egy kis ködlámpát is. Ha semmi nem válik be, akkor simán váltok a több féktáv, óvatosabb haladás kombóra.


Városon kívül elengedem a legtöbb esetben. Ha feleslegesen jön a seggembe, akkor lassítok, egészen addig, amíg meg nem tud előzni.

2019. nov. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nem fékezek, az balesetveszélyes, simán elveszem a gázt. Kénytelen lesz előzni ha akar, de legalább nem ijed meg.
2019. nov. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9


900 köbcentis motor, 88 Nm, közösen vagyunk 300 kg :) Ha elveszem a gázt féklámpa nélkül, olyan gyönyörűen fog meglökni hátulról, hogy csak na. Illetve autóval is lehet úgy fékezni, hogy csak kigyulladjon a lámpa, de ne legyen motorféknél nagyobb a lassulás.

2019. nov. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!