Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Illetlenség lassan menni...

Illetlenség lassan menni miután megelőztem valakit?

Figyelt kérdés
Kisbuszt vezetek, lassan gyorsulok fel, de sokan görcsösen megelőznek, aztán előttem tötyögnek főúton 80-al.
2019. okt. 5. 10:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem az egyik legnagyobb taplóság.
2019. okt. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ, mi a mögöttes ok.


Én országúton pl 100-110-es tempót szoktam felvenni óra szerint, ez azért érezhetően több sok másik autós 80-90 körüli preferált tempójàhoz képest. Így megelőzöm őket, de időnként van olyan helyzet, hogy mondjuk előzés után pont jön egy 60-as korlátozás. Azért abba belemenni 110-zel necces, fékezek 70-75-ig. Ha a megelőzött autó 90-nel ment addig és szarik a 60-as táblára, akkor igen hamar a seggembe mászik és gesztikulál erősen... aztán persze többnyire jön a feloldás és ott hagyom, de tuti nem értik. Viszont emiatt nem hagyom ki az előzési lehetőséget akkor sem, ha látom/tudom előre a 60-as limitet.


A kérdező esetében nem biztos, hogy kigyorsításkor látszik , milyen utazótempót vesz majd fel, csak az adott pillanatban észlelt lassú tempó miatt előznek. Ez nem bunkóság ebben a formában, szerintem, csak érthető információhiàny. Majd visszaelőzöd.

2019. okt. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Én a lakott terület végénél mindig kivárok. És ha nem megy normális sebességgel vagy balfszkodik (pl. kanyar közepén fékezget), akkor onnantól az első adandó lehetőségnél megelőzöm.
2019. okt. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha megelőzöl valakit azt azért történik mert lassabban megy nálad, viszont ha szemmel látható ok miatt kell lassabban menni (lassú jármű) az egy dolog. Ellenben ha semmi nem indokolja a visszalassulást, akkor a másik csak nézni fog, hogy ez mi a fene volt.
2019. okt. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%

Eleve alkalmatlan a vezetésre, aki normál útviszonyok mellett 80-nal poroszkál a főúton. Ezek már nem Trabantok, meg 100-as Skodák, hogy 80-as utazóval kell menni.

Kisbuszt nem, de platóst mindig igyekszem megelőzni, mert sokszor találkoztam már azzal, hogy 70-nel, spórolósan megy lakott területen és külterületen is.

2019. okt. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%

# 5

Szerintem meg az az alkalmatlan a vezetésre, aki 80 fölött halad abban az esetben is, ha a képességei alapján csak 80-ig lenne biztonságos.

Mivel se a KRESZ, se semmilyen más jogszabály nem tiltja a lassú haladást (amennyiben oka van, pl. képességek hiánya), ezért semmi gond nincs velük, ha amúgy normális módon haladnak, pl. nem gyorsítanak bele, amint utolértem őket.

Én inkább azokat lőném ki a távcsövessel, akik a józan ész határain felül száguldoznak, előzgetnek, cikáznak a többi autó között. Meg akik erre alkalmatlan helyen előzik meg a 80-nal haladókat, a szemben jövők életét kockáztatva.


Kérdező: akkor nem te előzöl, hanem téged előznek. Igen, illetlen dolog. Is lehet.

De ha mondjuk telefonálsz vezetés közben, és emiatt lelassítasz 70-re (lehet, hogy te pont nem, de sokan csinálják ezt), aztán megelőz egy nyugdíjas 80-nal, akkor az nem illetlenség, hanem teljesen rendben van, mert nem tudja, hogy telefonálás után 90-nel óhajtasz haladni.

2019. okt. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
32%
#6 A lassú haladásra nem elfogadható ok a "képességek hiánya". Aki normál útviszonyok között nem képes 90-nel menni, az ne üljön kocsiba, mert alkalmatlan a közúti forgalomban való részvételre. Ebben az esetben le kell tenni az autót és busszal kell menni, mert a "képességek hiánya" nem merül ki a lassú vezetésben, hanem együtt jár azzal is, hogy emiatt veszélyhelyzetet is teremthet vagy nagyon nagy valószínűséggel veszélyhelyzetet sem tud elhárítani. Képességek hiánya=nem alkalmas.
2019. okt. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
#7: Pedig van aki ilyen korlátozást kap a jogsijába, hogy maximum 80 km/h-val vezethet. Akkor az ilyen hogy kaphat alkalmasságit szerinted?
2019. okt. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
18%
Igen, tudom hogy van ilyen és mélységesen ellenzem ezeket a megszorításokat/könnyítéseket. Még mindig az a véleményem, hogy ez alkalmatlanná tesz valakit a közlekedésre. És nem a lassú haladása miatt, hanem azért, mert valószínűleg egy gyors reakciót igénylő sem lenne alkalmas megfelelő döntést hozni. Bár a törvény lehetővé teszi, sajnos nagyon sok esetben maga a vezető nem méri fel a saját képességeit.
2019. okt. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%

Jajj, 9-es, te tényleg soha nem vezettél még:

- teljesen idegen környezetben, keresve a helyes útvonalat

- törékeny árut szállítva

- friss sportsérülést szenvedett, érzékeny utassal a jobb egyben

- általad ismert módon kiemelten vadveszélyes szakaszon

- vagy bármilyen olyan élethelyzetben, amikor a 80 bölcsebb döntésnek tűnt, mint a 90(-100-110...)?


Én komolyan nem hiszem el, hogy mindenki minden egyes pillanatban ugyanazt az egy, a KRESZ tankönyvben rögzített maximális tempót tekinthetné biztonsagos sebességnek.


A közutakat használók képességei és információi akkor is mindig rendkívül változatosak maradnak, ha te erről nem akarsz tudmàst venni. Lehet így is vezetni, csak akkor tényleg agyérgörcsöt fogsz kapni ötpercenként.

2019. okt. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!