Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Illetlenség lassan menni...

Illetlenség lassan menni miután megelőztem valakit?

Figyelt kérdés
Kisbuszt vezetek, lassan gyorsulok fel, de sokan görcsösen megelőznek, aztán előttem tötyögnek főúton 80-al.
2019. okt. 5. 10:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
16%
Nem azt mondtam, hogy minden esetben tartani kell a 90-et, ha te ezt olvastad ki a válaszomból, akkor sajnálom. Én normál útviszonyokra hivatkoztam. Napi szinten vezetek több, mint 100 kilométert egy rendkívül forgalmas útszakaszon és napi szinten találkozom olyan sofőrökkel, akik indokolatlanul haladnak lassan. És igen ilyentől tényleg agyérgörcsöt kapok, mert azon túl, hogy az én időmet (is) rabolják, rendkívül balesetveszélyes, ráadásul ezeknek a sofőröknek a többsége nem csak lassan megy, hanem elköveti a rutintalan és bizonytalan sofőrök számos hibáját. (záróvonalon haladás, hibás úttartás, egyenetlen sebességtartás, stabil 70 lakott területen és azon kívül is, kintfelejtett index, szembejövő autó esetén fékezés stb...)Az esetek elhanyagolható hányadában állnak fenn az általad felsorolt megalapozott indokok. Elviekben ugyan igazad van, de a gyakorlat és a saját tapasztalatom azt mutatja, hogy sajnos nagyon sok olyan sofőr van az utakon, akik tényleg alkalmatlanok a vezetésre és azzal, hogy a törvény megenged ilyen kitételeket, bizony felbátorít nagyon sok olyan embert, akinek egyáltalán nincs meg a képessége a vezetéshez.
2019. okt. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
68%

Érdekesen alakul a sebesség, a megtett kilométer, és az eközben eltelt idő viszonya.

Pl. ha a 25 kilométerre lévő településen van dolgod, és 75 km/h sebességgel hajtasz, 20 perc múlva érsz célba. Ha szeretnél negyedóra múlva célba érni, akkor 100 km/h sebességet kell elérned.

Tehát 5 percet nyersz, ha 100-ra növeled a sebességed. Fura, mi?

2019. okt. 6. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
78%

# 7

De, pont elég indok a lassú haladáshoz a képességek csökkent volta. Ha valaki 60 km/h sebességgel baleset nélkül tud vezetni, 90-nel meg balesetveszélyesen, akkor az a helyes, ha 60-nal halad, nem 90-nel. Én a problémát inkább abban látom, hogy a nép fele gyorsabban vezet, mint ahogy tud. Lehet, hogy egy vén szivar hülyeségeket csinál vezetés közben néha, de mivel lassan halad, időt ad a többi közlekedőnek, hogy korrigáljanak. Ha egy fiatal kölyök 120-zal halad ott, ahol az ő képességeivel csak 80-nal lehetne, akkor esetleg olyan hirtelen ott terem valahol, ahol nem kellene, hogy a másik sofőrnek már esélye sincs elkerülni a csattanást.

Te, meg a hozzád hasonlók azt hiszik, hogy több jogotok van eljutni A-ból B-be, mint más embereknek. Pedig ez nem így van. Aki nem vezet olyan jól, de tudja magáról, és a saját meg mások életét óvva lassan halad, neki is ugyanolyan joga van eljutni a céljához, mint neked száguldozva.

A busz használata neked is adott opció, ha nem vagy alkalmas idegileg a közúton való vezetésre, a többi ember elviselésére.

Te biztos valami pesti vagy, akinek evidens, hogy mindig, mindenhová megy busz. De fel kell világosítanom téged, vidéken ez úgy megy, hogy a 30 km-re lévő városba, ahol a kórház van, van egy busz reggel, egy délben, egy délután 4-kor, és ennyi. Ha 11-re van időpontja a rendelőbe, akkor el kellene mennie a 7 órai busszal. Aztán a buszhoz kell gyalogolni egy kilométert, a buszról leszállva meg esetleg még kettőt. Ez egy idős, nehezen mozgó embernek teljesíthetetlen feladat, inkább elmegy a 25 éves Suzukival lépésben. Ha ezt nem tudod elviselni, akkor neked nincs helyed az utakon, mert előbb fognak miattad meghalni mások, mint a vén papa miatt.

2019. okt. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
67%
Vidéken lakom és napi 2x45 km-t teszek meg a munkahelyemig. Pontosan tudom, hogy mi az, minden nap ingázni és azt is pontosan tudom, hogy milyen a közlekedési morál. És igen, napi szinten találkozom az olyanokkal, akiknek nem szabadna(már) vezetniük. Például a 78 éves szomszédom, aki már mankóval jár, de azért heti 3-4 alkalommal beül az autóba és elmegy az orvoshoz, bevásárolni stb... Szerinted az előbbiek alapján milyen lehet a reakcióideje? Igen, vannak veszélyes gyorshajtók és ugyanúgy (szerintem nagyobb számban) vannak olyanok, akik nem mérik fel, hogy már nem alkalmasak vezetésre (vagy sosem voltak azok) és gyakran hajmeresztő dolgokat művelnek az úton. Nem hiszem, hogy nekem több jogom van közlekedni, mint másnak, abban viszont hiszek, hogy jogom van épségben-egészségben hazaérni és nem meghalni az alkalmatlan sofőrök miatt. Akik például sohasem néznek a visszapillantó tükörbe és akkor lépnek a gázra, amikor én már előzöm őket (ma reggeli eset).
2019. okt. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!