Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki volt a hibás a Hableány...

Ki volt a hibás a Hableány elsüllyedésénél?

Figyelt kérdés
Nekem még mindig úgy tűnik, hogy a kishajó fordult be a nagy elé. Persze mindig a gyengébb az ártatlan a hit szerint, például ha buszt gázol biciklist, akkor a nagy gonosz busz a hibás, itt is nagy gonosz hajó taposta le a kicsit. De mégis mit tehetett volna a nagy hajó személyzete ebben az esetben? Azalatt az 5 másodperc alatt, amíg a kishajó becsalinkázott a nagy elé, egy 5000 tonnás hajót nem lehet megállítani, sem elkormányozni, vagyis a nagy hajó kapitány nem tehetett semmiről. Az sem igaz, hogy cserbenhagyta az áldozatokat. Tovább ment, majd az első helyen kikötött és visszaküldte a motorcsónakját menteni. Nem állhatott meg a híd alatta zajlásban, pont a roncs fölött a hajó csavarral, ez világos. Aztán kiderült, hogy nem volt részeg (először azt adták hírül), aztán kiderült, hogy nem törölt semmit a telefonjáról (kacsa volt a hír), vagyis nem tudom, miben hibázott. A vízi KRESZ szerint annak a hajónak kell hangjelzést adni, amelyik előz, vagyis a Hableánynak kellett volna jelezni, hogy mi a szándéka. Szerintem a Hableány kapitánya egyszerűen elnézte a távolságot, s pesties virtussal azt hitte, hogy "még beférek", vagyis egyszerűen be akart tolakodni a nagy elé, mint a bunkó autósok többsége. Távol álljon tőlem, hogy bántsam a halottat, de a halála nem mentesíti a felelősség alól. Józan vélemények érdekelnének, hogy én látom-e rosszul az helyzetet.

2019. okt. 15. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Te még mindig a Hableányt okolod. Nagyon nem figyeled a tényeket. Ma zárult le a nyomozás, vádemeléssel. a Hableány vétlen...persze azért próbálkozik a gázoló hajóstársaság, mert százmilliókat kell majd fizetniük.


Egyszerűb ráfogni a halott Hableány kapitányára a hibát, mint ahogy te is véled.

2019. okt. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

"Nekem még mindig úgy tűnik, hogy a kishajó fordult be a nagy elé."


Akkor nagyon nincs miről beszélni, ha még a videó felvételeket, valós tényeket is képes vagy meghamisítani és szelektíven látni.

2019. okt. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam érzelemmentes maradni, csak a tényeket sorolni. A nagy hajó egyenes vonalban, egyenletes sebességgel haladt előre, amikor elé fordult a kicsi. Ti mi mást láttok? A nagy kezdte üldözni a kicsit szerintetek? Vagy a nagy fordult rá a kicsire? Világosítsatok fel, mit nem látok jól. Ne a sztereotípiákat soroljátok, hanem a tényeket. Ti mit láttok a videón? Beszívta a Bernoulli hatás a kishajót, rendben. De a Bernoulli hatás csak szűk helyeken jelentkezik, vagyis a kishajó ment közel a nagyhoz, nem a nagy ment közel kicsihez nem? Ha én az út jobb szélén állok vagy haladok, akkor nem vágok be a belső sávba szétnézés nélkül. Miben hitt a kishajó kapitánya szerintetek? Hogy a nagy majd 10 méteren megáll? Vagy udvariasan beengedi? Fizikai képtelenség, amit elvárt a nagy hajótól. Mit nem látok jól? Leírtam az elején: ilyen baleseteknél mindig a nagyot illik hibáztatni. A baleset után még néhány napig tényként írták, hogy a kishajó fordult be a nagy elé. Aztán amikor kiderült, hogy egy ukrán a kapitány, ellenségeskedésbe hajlott a sajtó, átfordult az egész. A vádak egyike sem áll meg, sem a cserbenhagyás, sem a gondatlan veszélyeztetés. Ezek tények.
2019. okt. 15. 14:04
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
A Hableány ment egyenes, a Viking jóval mögötte, majd a Viking feltolta a gázkart, utolérte a Hableányt és mindeközben jobbra kormányzott (a hídpillér miatt) a Hableány felé és ütköztek. Nagyon szépen megmutatták a térképet a hírekben is, amin mindez látszódik, de úgy látom azóta már elévültek az adatok és törlődtek az adatbázisból (ha valakit érdekel, a vesselfinder.com-on volt elérhető a nyomkövetés, hátha valaki megtalálja még).
2019. okt. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2019. okt. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a víz miatt süllyedt el. Szárazföldön még nem láttam hajót elsüllyedni.
2019. okt. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos érintett vagyok, és a hivatalos iratoknak kell higgyek, ami ésszerű.
2019. okt. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
35%

Ühüm, biztosan van itt valaki, aki az érintett ügyészhez és ügyvédeket, bírókhoz hasonló mélységben ismeri a nyomozati anyagokat. Ja várj, lehet mégsem.


Amíg nincs ítélet , addig csak találgatunk itt.

2019. okt. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!