Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A saját motoros A-s jogsi...

A saját motoros A-s jogsi megszerzését hogyan kell elképzelni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy van egy 1000 ccm-es nagymotorom, és azzal szeretném letenni a nagymotor jogsit. Több tanfolyamon is van erre lehetőség, olvastam. De ezt mégis hogy kéne kivitelezni? Ha nincs meg a jogsim, hogyan vezethetek el a rutinpályáig, vagy bárhova, hogy az oktatóval találkozzak? Vagy trailer-el kéne mindenhova hurcolnom a nagymotort, és csak oktatóval együtt használhatnám? Ennek nem sok értelme lenne, és hatalmas ráfizetéssel járna. Akkor meg minek van erre lehetőség?

2019. okt. 16. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:

4 lehetőséged van:


-ha közel van odatolod

-trélerrel odaviszed

-kockáztatsz és odavezetsz

-lezárod a motort ott


Ez hogy saját motorral gyakorolhatsz jól hangzó marketingszöveg, igazából minden iskolánál engedik, örülnek neki hogy nem az ő motorruk kopik.

2019. okt. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
5. lehetőség, hogy valaki visz a motorral, akinek van már jogsija. Habár ez a legkevésbé kézenfekvő megoldás talán.
2019. okt. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Korhatárhoz kötött az A1, A2, A kategória - első kérdés tehát az, hogy annak megfelelsz-e.

Arról meg az oktatóval kell egyeztetni, hogyan oldható meg a saját motorral gyakorlás, fölösleges különböző elméletben lehetséges variációkat sorolni, ha arra az oktató azt mondja, hogy NEM.

2019. okt. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 dirtboy ***** válasza:
80%

Volt ilyen mikor én csináltam,plusz közben meséltek hasonlót.

volt egy gyerek akit az apja hozott ki a motoron.

volt egy 30év körüli srác is aki jogsizás közben megvette a motorját és meg kockáztatta,lábon vitte forgalmi vizsgára valamint rutinon is volt úgy hogy az oktató garázsában hagyta aztán busszal haza ment.

egyedül a rendőr a gond,a vizsgáztatókat nem érdekli hogy hogy vitted oda a motort.

illetve meséltek egy csajszit akit a gyakorló rutinpálya előtt vettek ki a rendőrök.

aztán eltolatták vele a mocit a pályához de végül elengedték büntetés nélkül.

2019. okt. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amikor én A2 jogosítványt szereztem, az egyik nő a saját motorjával tanult. Első alkalommal ő kocsival jött, pasija hozta a motorját az oktató garázsához. Első alkalommal az oktató vitte ki a motorokat a pályára 2 fordulóval, míg mi az oktatóautóval követtük.

Ezután már ő vezette a motorját a rutinpályára, úgy felszerelkezve T-betűs mellénnyel meg rádióval, oktatóval mögöttünk, mintha forgalmi óra lenne. A rutin vagy forgalmi órák végén a motorját a többi tanulómotor között hagyta az oktató garázsába. Nálunk működött, mert a garázs és rutinpálya közti út 2 rövid mellékutcából és egy max 2km-es főúti szakaszból állt.

Ha máshol komolyabb az összekötő út, akkor lehet a rutinvizsgáig mindig két alkalommal kell fordulnia az oktatónak, plusz feltétel az is, hogy az egyik tanulónak legyen B jogosítványa. Bár ismerek olyan helyeket, ahol 2 emberhez mindig 2 oktató volt, így könnyebben megoldották a rutinórákat.

Tehát, ha mindenképpen saját motoron akarsz tanulni (fényezés bánhatja), akkor legcélszerűbb több autósiskolánál érdeklődni, hogyan megoldható náluk.

2019. okt. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!