Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem voktam ma menet közben...

Fafsz kérdése:

Nem voktam ma menet közben bekötve. Persze hogy észre is vették a rend éber őrei. Én nem is tagadtam elfogadtam a büntetést. Az lenne a kérdés hogy mi történik ha nem ismerem el hogy nem voltam bekötve?

Figyelt kérdés
2019. okt. 23. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Akkor feljelentenek és több lesz a bünti
2019. okt. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
en a helyszínem sem ismertem el a szabalysertest, ezert feljelentettek. kesobb megbuntettek 10e Ft-ra, az indoklasban az szerepelt, hogy a jegyzokonyv az hivatalos okirat, abban nem allithat valotlant a rendor, tehat az amit leirtak az csak igaz lehet
2019. okt. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
És a 2-es 10ezres büntetése régen lehetett. Ma már jóval több lenne a feljelentés után a bírság.
2019. okt. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem most volt 10 ezer és 3 pont 😀
2019. okt. 23. 19:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Lakott területen belül 10e, lakott területek kívül 15e ha jól tudom.

De minek púposkodni ezért? Nem kötötted be, megfogtak, ennyi.

Csengesd ki a 10 ropit azt felejtesd el. És legközelebb használj övet a saját érdekedben is.

2019. okt. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
29%

Na igen, most a helyszíni még lehet 10ezer, de feljelentés után már több.

Régen volt az, hogy feljelentés után 10ezerből meg lehessen úszni (bár nem tudom mi a tarifája a biztonsági övnek, csak a gyorshajtásét ismerem...)

2019. okt. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 D. Brasco ***** válasza:
15%
Ma a feljelentes utani legkisebb birság 30ezer....tehát innen i dul a történet.....ugyhogy kar is ezzel szarakodni,hogy nem ismered el stb mert csak még többe lesz az egesz mutatvány feleslegesen
2019. okt. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
93%

Akkor a rendőr vagy azt választotta volna, hogy szabálysértési feljelentést tesz (aztán, az eljárás folyamán állítás áll állítással szemben; bár nem egyedül szoktak járőrözni, illetve felvétel is lehet), vagy inkább futni hagy.


Ha a szabálysértési eljárás azt állapította volna meg, hogy valóban biztonsági öv nélkül vezettél, akkor ugyanolyan összegű bírság került volna megállapításra, mint így volt.

a) Vannak szabálysértések, amelyeknél nincs jogszabályban megállapított kötelezően (és így országszerte egységesen) alkalmazandó bírságösszeg.

b) Vannak, amelyeknél jogszabály meghatározza, hogy mennyi a kötelezően alkalmazandó helyszíni bírságösszeg, illetve mennyi a pénzbírság.

c) Vannak, amelyeknél csak kötelezően alkalmazandó bírságösszeg van megszabva.


Mint a válaszokból látszik, többen, a b) és c) eseteket egyaránt a b) esethez sorolják.


Példa a b) esetekre (képen a jogszabályi részlet): [link]

A jogszabály hatályos teljes szövege: [link]


Példa a c) esetekre, amilyen – mint látszik - a biztonsági öv használata nélküli közlekedés is ilyen (képen a jogszabályi részlet): [link]

A jogszabály hatályos teljes szövege: [link]


Úgyhogy, nem csak régen volt úgy, most is úgy van, ahogyan a # 2-es válaszban szerepel. [2019-10-23 19:15]

2019. okt. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!