Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az emberek többsége miért...

Az emberek többsége miért ilyen türelmetlennek? Nem ismerik a kanyarodás szabályt?

Figyelt kérdés
Nem általánosítani akarok, természetesen tisztelet a kivételelnek, DE nem ez az első eset, hogy állok a STOP táblánál, szemből is STOP tábla van, én indexelek balra, miközben folyamat jönnek szemből akik egyenesen vagy jobbra akarnak menni, de mégis úgy nyomják mögöttem azt a rohadt dudát, mintha fizetnének érte. Miattuk törjem össze a kocsimat, plusz fizessem a javíttatást, és miattuk emeljék fel a biztosításomat? Hát nem.
2019. nov. 3. 08:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem lehet, hogy nem húzódtál be a felezővonalhoz és feleslegesen feltartottad a jobbra kanyarodókat vagy egyenesen haladókat?
2019. nov. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Ilyenkor könnyen lefullad az autó és sok idő újraindítani.
2019. nov. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
14%

Hát lehet kissé dinamikusabban kellene vezetni és legalább elindulni....

Amúgy, ha ez vigasztal láttam én már olyat, hogy rádidáltak a mentőre, mert nem indult meg a zöldnél

2019. nov. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Igen, sok a türelmetlen, meg az idióta, de ha téged folyamatosan ledudál mindenki, akkor ott már nem a rendszerben van a hiba.
2019. nov. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nem tudjuk megitélni, mert lehet hogy igazad van.

De olyannal már találkoztam hogy ötször kitudott volna menni az előttem levő , de ő csak állt és állt.

2019. nov. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Talán legközelebb próbálj meg bemenni kicsit a kereszteződés feléig. Egyrészről ki tudnak téged kerülni, másrészt így hamarabb fognak elengedni. Ha a tábla vonalában kuksolsz, senki nem fog beengedni maga elé.
2019. nov. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondják a többiek: kereszteződés közepébe bemenni, a felezővonalhoz húzódni balra kanyarodás esetén azért hogy jobbról el tudjon menni, és végrehajtani a kanyarodást a kellő pillanatban.
2019. nov. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Vannak kereszteződések ahol a forgalom miatt elég nehéz kikanyarodni. Szabály szerint ki kellene várnod a sorodat, de így a kereszteződésben aludhatnál.


Ha a kocsi elejét óvatosan kidugod, akkor nagy eséllyel még aznap beengednek és nem bénítod le az utcàt egy hónapra. Vannak sofőrök akik ezt nem teszik meg, az autó állásból látszik hogy nem lenne elég villantani hanem közjegyző által hitelesített kérvényt kellene benyújtani ahhoz hogy végre kikanyarodjon. Na, az ilyeneket nem igazán engedik ki, senki nem akar a kereszteződésben könyörögni hogy elindulj és azt sem hogy ezután hosszú km-eken feltartsd.


Lakott területen ha balról nem jön senki, nyugodtan gurulj be a kereszteződésbe, a jobbról érkező látja hogy nem vagy töketlen és villantani fog, így begurulhatsz abba a sávba is, te pedig gyorsan elengedheted a szemből érkezőt és nagy gázzal mehetsz is az utadra.

2019. nov. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Elek, te nagyon jól tudod,hogy az elsőbbségadási kötelezettségen belefér a keresztező forgalom akadályozása, tehát szabály szerint is ha elfogytak balról, szemből pedig senki nem jelezte a bekanyarodási szándékát balra és utóbbi teljesül a jobbról érkező forgalomra is, akkor teljesen szabályosan begurulhatsz a keresztező út felezővonaláig. És ha 5 percet állsz ott, mert nem engednek be jobbról és szemből, akkor is szabályos vagy, hiába nem haladnak miattad a balról érkezők.


Az a szabály, miszerint kereszteződésbe behajtani csak akkor szabad, ha azt várhatóan el is tudod hagyni késedelem nélkül, csak a lámpás kereszteződésekre érvényes. De itt hangsúlyozottan nem erről van szó.


Éppen ezért én nem csodálkozom a dudáláson, bár magam nem sürgetnék senkit, ne kezdjen el előttem kapkodni.

2019. nov. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
#9-esnél a pont.
2019. nov. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!