Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Garázsbejáró miatt elvontatott...

Garázsbejáró miatt elvontatott autó miatt börtön?

Figyelt kérdés
Egyik reggel egy suzuki swift beállt a garázskapum elé és nekem baromira sietnem kellett. Hívtam a köztereseket, azonnal kiértek és mondták hogy nem tudják elszállítani, csak megbírságolták. Kérdeztem hogy én arrébb vontathatom-e, mondták hogy nem. A rendőrség sem vontatja arrébb. Kérdeztem hogy ilyenkor mi van, mondták hogy meg kell várnom a tulajdonosát, majd köszöntek és elmentek. Délig vártam, közben a rendőrök is kijöttek, ők próbálták felhívni a tulajt, sikerült is, de közölte a telefonba hogy szerinte ő ott jó helyen áll, nem fog arrébb állni. Rendőrök is elmentek. Felhívtam a tesómat és vonóhoroggal kihúztuk az utcára az autót, de úgy hogy mellette el tudjanak férni. Egy héttel később kaptam beidézést, azóta 3-szor hallgattak ki. Kamera is felvette az egészet. De semmit nem mondanak, hogy mi lesz, miért hallgatnak ki, én még csak tanú vagyok, de gondolom meg fognak vádolni. Rendőr csak annyit válaszolt szűkszavúan hogy az ügyésztól függ minden hogy mit akar kezdeni az üggyel. Tesómat is kihallgatták.
2019. nov. 7. 13:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Van a feljelentés, van a magánvádas polgári per és van a büntetőügyi per. A három különböző dolog. Leírásod alapján téged feljelentettek, tehát alap esetben nem lesz pereskedés és bíróságra járkálás.
2019. nov. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A feljelentés meg a polgári per nem zárja ki egymást.

Ha mondjuk a vontatás miatt kár keletkezett a Suzukiban, akkor lesz egy nyomozás rongálási ügyben, ebben kaphatsz rossz esetben egy pár tízezres büntetést. (Nagy kárérték nyilván nem lett.) A büntetést az állam fogja kérni tőled.

Plusz ha nem egyezel meg a kártérítés ügyében a Suzukissal, akkor indít ellened egy polgári pert, de ebben már nem vesz részt rendőr. Kis érték esetén persze nem éri meg neki pereskedni, mert lehet, hogy rád tudja verni a perköltséget is, de nem biztos.

2019. nov. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ezért írtam, hogy "alap esetben", magyarul ha a feljelentésen kívül nem történt más.
2019. nov. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem is neked válaszoltam, hanem a kérdezőnek.
2019. nov. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!