Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kamionosoknak miért jó...

A kamionosoknak miért jó fogócskázni egy egy személyautóval?

Figyelt kérdés

Egy Suzuki Swifttel szoktam felmenni az autópályára... mielőtt bárki írná, nem, nem tudok máshol menni, mert a munkahelyem és a lakóhelyem között az egyéb útvonalak jelentős kerülőt jelentene...


És bizony az a xar Swift ködös, párás időben, vizes pályán ráadásul éjszaka nem bír menni 100-nál többel... lehet próbálkozni, de nem szeretnék a szalagkorlátra kenődni...


Ma másodjára szopatott meg azzal egy kamionos, hogy felvette ezt a tempót (megjegyzem, tudtommal 80-nal mehetne, tehát be sem érhetne) és olyan közel jött 10 km-es szakaszon, hogy szinte átlehet nyúlni a kamionra... most képzeljük el a szituációt, hogy ilyen közel van mögötted egy több tonnás dög, Te ülsz az alig 800 kg-os vasban, mész 100 km/h-val a vizes pályán a kis 155/13-as kerekeken, a kamion lámpája bevilágít, tehát koncentrálni előre alig tudsz és ez megy 10 km-en át... a belső sáv természetesen üres, a normálisabbja meg is előz... de ma este mint írtam másodjára talált be egy ilyen és kérdezem, ez mire jó???


Értem én, hogy nagy a hajtás a cégnél, de ez akkor is mire jó? Miért jó a másikat veszélyeztetni mikor mondjuk simán előzhetne is?


2019. nov. 8. 21:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
51%

1) ne általánosíts.

2) tőle kellett volna megkérdezned.

2019. nov. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
37%

"a belső sáv természetesen üres, a normálisabbja meg is előz"


Nos üres volt totál a belső sáv, de még ha nem is totál szabályos annyi nem volt benned, hogy besorolj balra, lassítasz kb 5km/órát és elgurul melletted utána meg kisorolsz újra, immár mögé, helyette inkább szívtál előtte?

2019. nov. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
65%

Ajánlom "A Párbaj" című régi filmet.

Pontosan olyan szituról szól amit leírtál.

2019. nov. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Beviz Elek ***** válasza:
46%

90-nél le van korlátozva, nem tud ennél többet menni csak lejtőn.


Sajnos előfordul hogy feltart 1-1 személyautós aki nem tud/nem mer vezetni, jó esetben ez csak friss jogsis balfékség, remélhetőleg belejössz.


A kamionos este 10től reggel 6ig előzhet (ha nincs tiltótábla).

2019. nov. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező! Sajnos egy kamion sem megy 100-al! Kettő nem előzhet. Miért nem mentél a belső sávban, majd vissza sorolsz a kamion mögé? Amennyiben te órád szerint 100 volt akkor csak 90-el döcögtél, és így ért- tolt a kamion!


Kamionnal, medvével kockázatos a játék! Egyik sem játékszer. :)

2019. nov. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
38%

Egy kicsit töketlen vagy az a baj.

Nekem volt ilyen suzukim és könnyen vitte a 120-130 at.

2019. nov. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
7%
Na, már megint a kamionos kérdés, szokás szerint címkék nélkül beküldve...
2019. nov. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
31%

A sebességmérőd felfelé csal, a kamion nem tud 90-nél többel menni. Ha a kamionok folyamatosan előzgetnek, akkor az azt jelenti, hogy a valós sebességed 85-90 lehet.

Szóval ha nem tudsz legalább 90-nel menni, akkor ne menj autópályán, ilyen egyszerű. Ha kerülő, akkor így jártál.


Volt 1.0 swiftem, és a 110 km/h kényelmesen tartható vele. Szóval a tiédnek vagy valami baja van, vagy te nem tudsz vezetni. Tehát javíttasd meg a kocsidat vagy vegyél pár pótórát.

2019. nov. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
45%

Ne egy olyan autóval közlekedj amiben félsz és akkor nem kell feltartanod senkit. Én ilyen Suzukival évekig jártam és simán lehet vele tartani a 130-at.

Autópályán egyébként mitől félsz? Nem fog kitekerni eléd a kivilágítatlan biciklis, nem ugrálnak a pocsolyában az óvodások, nincs ott semmi, amitől ne lehetne menni, legalább annyival hogy ne tarts fel senkit.

2019. nov. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
48%

Elég durva làtni, hogy itt mindenki forditva ül a lovon.


1. Mindenki ismeri a vonatkozó szabályokat.

2. Ezek leírják, hogy minimálisan 60 km/h sebességgel kell tudnia haladni minden járműnek , ami az autópályát használja.

3. Az is szerepel s KRESZ-ben, hogy biztonságos követési távolságot kell tartani.

4. Mindegyikőtök tudja jól, hogy a jobbról előzés tilos.

5. Ahogyan azt is ismerjük, hogy a kamionos 80 km/h sebességnél nem haladhat a gyorsabban.


Mindezek ellenére le van oltva a kérdező. Miért? Ha nem ezekhez a szabályokhoz tartjuk magunkat, akkor mégis mi az a szabályrendszer, amihez alkalmazkodni kellene?


Lepontozás helyett érveket várok!

2019. nov. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!