Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kamionosoknak miért jó...

A kamionosoknak miért jó fogócskázni egy egy személyautóval?

Figyelt kérdés

Egy Suzuki Swifttel szoktam felmenni az autópályára... mielőtt bárki írná, nem, nem tudok máshol menni, mert a munkahelyem és a lakóhelyem között az egyéb útvonalak jelentős kerülőt jelentene...


És bizony az a xar Swift ködös, párás időben, vizes pályán ráadásul éjszaka nem bír menni 100-nál többel... lehet próbálkozni, de nem szeretnék a szalagkorlátra kenődni...


Ma másodjára szopatott meg azzal egy kamionos, hogy felvette ezt a tempót (megjegyzem, tudtommal 80-nal mehetne, tehát be sem érhetne) és olyan közel jött 10 km-es szakaszon, hogy szinte átlehet nyúlni a kamionra... most képzeljük el a szituációt, hogy ilyen közel van mögötted egy több tonnás dög, Te ülsz az alig 800 kg-os vasban, mész 100 km/h-val a vizes pályán a kis 155/13-as kerekeken, a kamion lámpája bevilágít, tehát koncentrálni előre alig tudsz és ez megy 10 km-en át... a belső sáv természetesen üres, a normálisabbja meg is előz... de ma este mint írtam másodjára talált be egy ilyen és kérdezem, ez mire jó???


Értem én, hogy nagy a hajtás a cégnél, de ez akkor is mire jó? Miért jó a másikat veszélyeztetni mikor mondjuk simán előzhetne is?


2019. nov. 8. 21:37
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
A kocsi múltkor volt szerelőnél, a szerelő vmiért kivette az egyik gyújtógyertyát és azt mondta, hogy elég lesz a többi 3 is... azóta nem tudom mitől, de 90 fölé nem megy a kocsi és durrog állandóan... most akkor vigyem vissza a kocsit??
2019. nov. 9. 20:42
 22/25 Beviz Elek ***** válasza:
62%
Oké, troll vagy. Jó éjszakát!
2019. nov. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
45%

#15


"Adaptív tempomattal 2 méter is lehet a biztonságos követési távolság."


Fizikát te sem tanultál, látom :D Ekkora baromságot.

2019. nov. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
10%

"Fizikát te sem tanultál, látom :D Ekkora baromságot."


Esetleg meg is indokolnád miért? :D

2019. nov. 10. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
44%
Tehetetlenség nevű dolog. Még ha egyszerre is kezdenek el vészfékezni, akkor is bele fog rohanni a kamion hátulról. Azaz nem, a 2 m féktávolság sehogy sem biztonságos és nem kéne ilyen marhaságokat mondani.
2019. nov. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!