Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért annyira veszélyes...

Miért annyira veszélyes illetve tabu a leállósáv és miért rohannak le a rendőrök azonnal ha ott látnak?

Figyelt kérdés

Nem értem, hiszen a leállósáv egy záróvonallal elkülönített terület. A leállósáv legalább annyira veszélyes csak mint a járda vagy a biciklisáv.

Bármelyikre ráhajthat az autó. Az, hogy nem szabad ráhajtani csak műszaki hiba esetén, az egy egyszerű szabálysértés és ennyi, kb mint egy buszsávban haladás vagy szabálytalan parkolás.


Én már álltam meg leállósávon mert rosszul voltam és 20-30 percen belül már ott is teremtek a rendőrök, hogy lekísérjenek. Nekik is azt mondtam, hogy nem értem miért lenne veszélyes, hiszen ha nem közlekedhet rajta az autó, akkor mi bajom eshetne ott? Tulajdonképpen ott is hagyhatnám a kocsit és parkolhatna ott napokig ha mindenki betartaná a szabályokat meg persze ha nem lenne szabálytalan.


Csak azért, mert a szabálytalan gyorshajtó figyelmetlen sofőröktől kell tartani amiatt ne legyen már tabu a leállósáv mert ennyi erővel minden veszélyes. A KRESZ alapja a bizalmi elv, hogy bízok mások szabálykövető magatartásában, tehát abban hogy nem fog a leállósávon haladni 130-al vagy 200-al.



Másrészt azt mondják, hogy mennyire félelmetes, mikor CSAK 130-al vagy akár 150-180-al mennek el melletted az autók, mekkora menetszél meg minden.

Én már sétáltam leállósávon, esőben (viharos időben). Az M1/M7 bevezetőn indultam, az OMV kútról sétáltam fel és onnan egészen Törökbálintig sétáltam a forgalommal szemben mielőtt a rendőrök jöttek és levittek a pályáról a legközelebbi benzinkútra.

Egy percig nem éreztem magamat életveszélyben és talán 4-5 gyökér volt csak aki rámdudált.


Tehát továbbra sem értem. Ha leállósávon közlekedni TILOS akkor mi a fa**tól kell ott félni? Ha azért fél valaki a leállósávon mert bármikor jöhet valami szabálytalan gyorshajtó aki elüti vagy lesöpri onnan az autóját, akkor az ne is induljon el otthonról, mert az első kereszteződésben meghalhat ha valaki átmegy a piroson.


Tehát én most itt nem azért kérdezem ezt, mert én annyira a leállósávon akarok pisilni meg parkolni, hanem egyszerűen csak nem értem mi ez a nagy para és miért rohannak le téged a rendőrök is ha meglátnak ott még akkor is, ha ténylegesen műszaki okból álltál meg akár csak amiatt, mert kiégett egy biztosíték és nem égnek a lámpáid emiatt pedig mondjuk elsétálsz a leállósávon a benzinkútig hogy vegyél.


Továbbá a leállósáv is teljesen alkalmas lenne gyalogos közlekedésre ugyanúgy mint a főút, mert szerintem egy gyalogosnak mindegy, hogy 90-100-al vagy 130-140-el ütik el, mindenképpen meghal.

Országúton, ahol semmi nem választ el téged az autóktól és centimétekre mennek el tőled illetve még át is kell térniük a szembesávba, hogy ne üssenek el ami sokkal veszélyesebb, az teljesen szabályos csak a menetiránnyal szemben kell sétálnod.

Ellenben autópályán, ahol van egy széles leállósáv amit záróvónal választ el a többi sávtól és ahol jobbak a láthatósági viszonyok is, ott tilos sétálni mert csak.



2019. nov. 15. 17:42
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

És csak hogy kicsit nyomatékosítsak ezen, viharos időben (motoros kabátban, kesztyűben mert azért ősszel hideg van pláne ha még az autók menetszelét is számoljuk), az M1/M7 bevezetőn a XI.kerülettől az OMV kúttúl elsétáltam körübelül 7km-ert és lássatok csodát még mindig élek.

Ha a rendőrök nem visznek le akkor az M7 se lett volna akadály, de lehet este kellett volna csinálni.


A lehajtóknál volt csak egyedül valóban veszélyes, mert ott valóban gyorsan jönnek az autók és gyorsan kell átrohannod a túloldalra, mert ott ugye megszakad a leállósáv, illetve a hidak alatt meg még pár helyen teljesen meg is szűnik tehát ott a szalagkorláthoz nagyon hozzásimulva lényegében az autópályán a forgalmi sáv szélén kell sétálnod.

Ott se magamat féltettem, hanem attól féltem, hogy nehogy az egyik autóst megijesszem és fékezzen egy nagyot aztán emiatt legyen baleset.

2019. nov. 15. 17:48
 2/29 anonim ***** válasza:
95%
Te magadtól vagy ennyire hülye, vagy valahol tanulod?
2019. nov. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
94%
Na ennyi hülyeséget össze hordani....
2019. nov. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
89%
Úgy látom komoly problémáid vannak! Ismered a korsó meg a kút esetét? Hát csak sétálj tovább nyugodtan a leállósávban, a mai modern világban ez is a természetes kiválasztódás egyik fajtája.
2019. nov. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
68%

Versesköteted is van? Mindjárt itt a Karácsony, nagyszerű ajándék lenne!


Egyébként Chuck Norris is mindig a leállósávban parkol. Sőt, a filmjeit is ott forgatta!

2019. nov. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
87%
Járdára, és biciklisávra is ráhajthatsz autóval? Napkokig parkolhatnál a leálló sávban? Üres óráidban lapozd már át a KRESZ könyvet.
2019. nov. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
87%
Az nem baj, ha valaki hülye, de hogy minek kell ehhez ennyit koptatni a billentyűzetet... Hiába írsz kisregényt, akkor sem fognak neked igazat adni a válaszolók. Kénytelen leszel egy másik fiókodból bejelentkezve támogatni a saját álláspontodat.
2019. nov. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

6 válaszból egy sem válaszolta meg a kérdést, jól működik az oldal.

Igen autóval felhajthatsz a járdára és a kerékpársávra is, ugyanannyira szabálytalan mint a leállósávon közlekedni.


Csak azért rettegjen az ember a leállósávtól mert vannak akik szabálytalanul vezetnek?

Ismétlem akkor el se induljon az aki így gondolkodik, mert az első kereszteződésben meghalhat ha valaki átmegy a piroson.


A piroson át lehet menni autóval? Tényleg? Jéééé... Olvasd át a KRESZ-t pedig az szabálytalan tehát akkor lehetetlen.

2019. nov. 15. 18:54
 9/29 anonim ***** válasza:
87%

A kérdező kommentje:

6 válaszból egy sem válaszolta meg a kérdést, jól működik az oldal.


Az oldal jól működik, te nem működsz jól.

2019. nov. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem akarja megválaszolni senki, mert egy idióta vagy, aki unatkozik és jól tudja mivel lehet provokálni másokat.

De megválaszolom neked haver ha már ennyire vered itt magadat:


Vészhelyzet a leállósávon:


A leállósávval ellátott osztott pályás út leállósávja – a jogszabályban meghatározott járműveken túl – kizárólag vészhelyzet esetén vehető igénybe, amikor a továbbhaladás pillanatnyilag nem lehetséges (pl. műszaki meghibásodás, utas rosszulléte, rendkívüli időjárási helyzet – jégeső, forgószél stb). Minden egyéb esetben a járművezető köteles a következő kijelölt pihenőhelyig elmenni. Amennyiben a leállósávot kényszerhelyzet miatt tartósabb ideig kell igénybe venni, például műszaki meghibásodás esetén, akkor a járművezető köteles:

• utasítani a jármű utasait, hogy a szalagkorlát felőli oldalon hagyják el a járművet és a szalagkorlát mögött tartózkodjanak (amennyiben szállít utasokat)

• bekapcsolni a vészvillogót, sötétben pedig a helyzetjelzőt is

• a láthatósági mellényt fölvenni

• szorosan a szalagkorlát mellett haladva a veszélyt jelző háromszöget kihelyezni a járműtől számított legalább 250 méterre

• helyzetjelentést adni az autópálya-rendőrségnek az üzemzavarról

• szükség esetén segítséget kérni


Felfogtad végre?

2019. nov. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!