Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért annyira veszélyes...

Miért annyira veszélyes illetve tabu a leállósáv és miért rohannak le a rendőrök azonnal ha ott látnak?

Figyelt kérdés

Nem értem, hiszen a leállósáv egy záróvonallal elkülönített terület. A leállósáv legalább annyira veszélyes csak mint a járda vagy a biciklisáv.

Bármelyikre ráhajthat az autó. Az, hogy nem szabad ráhajtani csak műszaki hiba esetén, az egy egyszerű szabálysértés és ennyi, kb mint egy buszsávban haladás vagy szabálytalan parkolás.


Én már álltam meg leállósávon mert rosszul voltam és 20-30 percen belül már ott is teremtek a rendőrök, hogy lekísérjenek. Nekik is azt mondtam, hogy nem értem miért lenne veszélyes, hiszen ha nem közlekedhet rajta az autó, akkor mi bajom eshetne ott? Tulajdonképpen ott is hagyhatnám a kocsit és parkolhatna ott napokig ha mindenki betartaná a szabályokat meg persze ha nem lenne szabálytalan.


Csak azért, mert a szabálytalan gyorshajtó figyelmetlen sofőröktől kell tartani amiatt ne legyen már tabu a leállósáv mert ennyi erővel minden veszélyes. A KRESZ alapja a bizalmi elv, hogy bízok mások szabálykövető magatartásában, tehát abban hogy nem fog a leállósávon haladni 130-al vagy 200-al.



Másrészt azt mondják, hogy mennyire félelmetes, mikor CSAK 130-al vagy akár 150-180-al mennek el melletted az autók, mekkora menetszél meg minden.

Én már sétáltam leállósávon, esőben (viharos időben). Az M1/M7 bevezetőn indultam, az OMV kútról sétáltam fel és onnan egészen Törökbálintig sétáltam a forgalommal szemben mielőtt a rendőrök jöttek és levittek a pályáról a legközelebbi benzinkútra.

Egy percig nem éreztem magamat életveszélyben és talán 4-5 gyökér volt csak aki rámdudált.


Tehát továbbra sem értem. Ha leállósávon közlekedni TILOS akkor mi a fa**tól kell ott félni? Ha azért fél valaki a leállósávon mert bármikor jöhet valami szabálytalan gyorshajtó aki elüti vagy lesöpri onnan az autóját, akkor az ne is induljon el otthonról, mert az első kereszteződésben meghalhat ha valaki átmegy a piroson.


Tehát én most itt nem azért kérdezem ezt, mert én annyira a leállósávon akarok pisilni meg parkolni, hanem egyszerűen csak nem értem mi ez a nagy para és miért rohannak le téged a rendőrök is ha meglátnak ott még akkor is, ha ténylegesen műszaki okból álltál meg akár csak amiatt, mert kiégett egy biztosíték és nem égnek a lámpáid emiatt pedig mondjuk elsétálsz a leállósávon a benzinkútig hogy vegyél.


Továbbá a leállósáv is teljesen alkalmas lenne gyalogos közlekedésre ugyanúgy mint a főút, mert szerintem egy gyalogosnak mindegy, hogy 90-100-al vagy 130-140-el ütik el, mindenképpen meghal.

Országúton, ahol semmi nem választ el téged az autóktól és centimétekre mennek el tőled illetve még át is kell térniük a szembesávba, hogy ne üssenek el ami sokkal veszélyesebb, az teljesen szabályos csak a menetiránnyal szemben kell sétálnod.

Ellenben autópályán, ahol van egy széles leállósáv amit záróvónal választ el a többi sávtól és ahol jobbak a láthatósági viszonyok is, ott tilos sétálni mert csak.



2019. nov. 15. 17:42
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm legalább egy válaszoló. De ezeket tudom, a kérdéssel nem provokálni akartam, egyszerűen csak elegem van a hülyeségből.

A kérdés arra irányult, hogy miért kell mindenkinek be**arnia a leállósávon, miért kell ott rettegni és miért jön a rendőr is rád azonnal ha ott vagy szabályosan.


A leállósáv arra van, hogy ha bármi van ott megállhatsz biztonságosan és ez minden más országban így működik, csak itthon ilyen tabu ez. Angilában konkrétan parkolók vannak az autópályán ahol kamionok rendszeresen töltik a pihenőt és ott is nagy sebességgel mennek el mellettük mindenki mégis ez ott teljesen normális. (persze aludni biztos nem kényelmes ott)


Egyszerűen nem értem, hogy miért biztonságosabb az országúton gyalogolni, ahol a forgalmi sávban vagy és az autók centikre mennek el tőled, az teljesen szabályos.

De a leállósávban meg még autóval állni is szabálytalan mondjuk fél óránál tovább, mert jön a rendőr.


Tehát mégegyszer a kérdés, miért alakult ki itthon ez a felfogás a leállósávval kapcsolatban, miért így állnak hozzá az emberek?

2019. nov. 15. 19:21
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
A helyes válasz: statisztikailag átlagban pár perced van hogy belerohanjon valaki az ott álló autódba az eddigi baleseti statisztikák alapján. Elég nyomós érv.
2019. nov. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Csak annyira nyomós érv, hogy a gyalogátkelőhelyen is ugyanennyi idő, hogy elüssön engem az autó, sőt ha átrohanok a hungárián ott is.


És statisztikailag pedig sokkal nagyobb az esélye annak, hogy az országúton az összes autó elüthet téged mivel mindegyiknek manővert kell végrehajtani ahhoz, hogy elkerüljön, ugyanis nem elég széles a sáv, ellenben az autópályán nem minden autó fog a leállósávon haladni mert pont meg kell állnia vagy elaludt vagy csak figyelmetlen.


Tehát országúton szabályosan közlekedő autósok mindegyike elüthet téged míg autópályán a szabályosan közlekedő autósok közül csak egy pár szabálytalan gyökér az aki elüthet. De gyere csak a statisztikákkal.

2019. nov. 15. 19:31
 14/29 A kérdező kommentje:
Ezt most csak arra értem, hogy a közlekedés veszélyes üzem, ennyi mi ezen a bonyolult. A gyalogátkelőhely rossz példa volt, a lényeg hogy semmivel sem veszélyesebb a leállósáv mint bármi más.
2019. nov. 15. 19:38
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg sötét vagy, azt hittem csak többiek bunkóznak. Én próbáltam normálisan leírni amit olvastam a témában, de Anyád jőjjön a statisztikákkal hogy, miért pont a testvéreid folytak le a combján. De ácsorogj csak ott nyugodtan.
2019. nov. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Hát felesleges volt feltenni a kérdést. Úgy néz ki itthon még sokáig meg fog maradni ez a hülye berögződés, ez a rettegés az autópályától meg a leállósávtól. Itt soha nem lesz nyugati közlekedési kultúra.
2019. nov. 15. 19:42
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Ezt benéztem kismajom. Németeknél élek és itteni adac újságban írták. És megnyugodhatsz hogy itt is a seggedbe lesz dugva a gumibot. Inkább te vagy balkáni, mert itt aki lerobban, még sárga mellényt is vesz és vár a korláton kívül. Bírom az ilyen egy bites iqzérókat akik nem látták még a várostáblát kívülről de osztják az észt hogy milyen a nyugat. Elárulom semmivel sem jobb csak más.
2019. nov. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
*benézted
2019. nov. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

"Én már sétáltam leállósávon, esőben (viharos időben). Az M1/M7 bevezetőn indultam, az OMV kútról sétáltam fel és onnan egészen Törökbálintig sétáltam a forgalommal szemben mielőtt a rendőrök jöttek és levittek a pályáról a legközelebbi benzinkútra."


A pszichiátrián mit mondtak, menthető vagy még, vagy már nincs remény?

2019. nov. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és németeknél az ilyen sétálgató meg bicikliző idiótákat (általában migráncsok) mondja be naponta a rádióban az útinfó. De biztos csak magyaroknál félnek.
2019. nov. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!