Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebből az egyirányú utcából...

Ebből az egyirányú utcából másik egyirányú utcában balra csak balról mehetek? Egyenesen meg jobb oldalról?

Figyelt kérdés

[link]

Az oktató kb. leharapta a fejem mikor egyszer jobb oldalról érkeztem balra az egyirányúba, de a tábla jobb oldalt értelmezésem szerint azt mutatja, hogy balra és egyenest is mehetek jobb oldalról. Általában jobb oldalról lehet egyenest tovább menni tudtommal, kivéve ha kötelező haladási irány, bal oldalba nem mondja, mert jobb oldalból csak jobbra lehet menni.



2019. dec. 1. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Itt a vonatkozó kresz szabály:


"31. § (1) Az útkereszteződésben másik útra bekanyarodni szándékozó vezető a járművel


a) az útburkolati jelek által meghatározott forgalmi sávba,


b) útburkolati jelek hiányában

- jobbra bekanyarodás esetében az úttest jobb szélére,

- balra bekanyarodás esetében az úttest felezővonala mellé, illetőleg osztottpályás és egyirányú forgalmú úton az úttest bal szélére

köteles - az útkereszteződés előtt kellő távolságban - besorolni. A bekanyarodási szándékot irányjelzéssel [29. § (2) bek.] jelezni kell."

2019. dec. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Tehát balra kanyarodáskor balra húzódj, egyenesen haladáskor maradj a jobb oldalon.

Az oktató csak jót akar neked, mert ezért azonnal megbuktatnak a forgalmi vizsgán.

2019. dec. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

"jobb oldalról érkeztem balra az egyirányúba"

Azaz 2 sávos (közlekedésre alkalmas) egyirányú utcában a jobboldali sávból balra kanyarodtál...

Ez nem szabályos, amúgy nem is praktikus/logikus..


"de a tábla jobb oldalt értelmezésem szerint azt mutatja, hogy balra és egyenest is mehetek jobb oldalról."

Nem egészen: a tábla azt mutatja,hogy milyen továbbhaladási irányok lehetségesek (kötelezőek) ebből az egyirányú utcából, de azt nem jelenti, hogy tágítva az értelmezést, hogy bármelyik sávból, bármelyik irányba lehet menni.

Itt egyébként egyenesen bármelyik sávból lehet menni, de nem a tábla miatt, hanem mert szembe is egyirányú és kétsávos közlekedésre alkalmas az utca..

2019. dec. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ment a zöld kéz.
2019. dec. 1. 16:25
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Forgalmi vizsgán alap feladat az egyirányú utcából balra kanyarodás... meglepően sokan meg is buknak rajta (azonnali bukást jelentő hiba)

Nem véletlenül "harap" az oktatód az olyan hibáknál a gyakorlások során.


A szabályok ismerete nem az elméleti vizsgán volt lényeges, ott a 10 hibapont határ miatt nevetséges is a "szigor", a gyakorlatban már elvárás, hogy a szabályokat tudd alkalmazni, és szinte nincs gondolkodási idő - az adott helyzetre érvényes szabályokat betartva kell cselekedned - erről szól majd a forgalmi vizsga, ahol a "közlekedési szabályt sértett" hiba azonnali bukást érhet, és a közhiedelemmel ellentétben az oktatók nem szeretik, ha megbukik a tanulójuk.

2019. dec. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha jobb oldalt vége a kocsisornak és mondják, hogy balra megyek maradhatok a bal oldalban vagy ki kell mennem jobbra és később balra húzok ki? Előbbit gondolnám logikusnak. De ugye jobbra tartás van.
2019. dec. 1. 17:22
 7/8 anonim ***** válasza:

"Olyan úttesten, amelyen az azonos irányú forgalom számára két vagy több forgalmi sáv van (párhuzamos közlekedésre alkalmas úttest) a külső (jobb szélső) forgalmi sávban kell közlekedni. Más forgalmi sávra ráhajtani csak előzés, balra bekanyarodás, illetőleg megfordulás céljából szabad."


Bár ezt autópályán közlekedéssel kapcsolatban olvastam (ott persze nincs balrakanyarodás), de a Te esetedre, kérdésedre itt az egyértelmű válasz.

Amúgy egyszer így kanyarodott (fordult) elém jobboldalról egy öreg. Én épp balra szándékoztam majd a következő saroknál menni, így kerültem oda, de lehettem volna sima előzésben is.

Alig tudtam valahogy megállni, és nem értette miért balhézok, de nem durván.

A válasza az volt, indexeltem....

Beültem, továbbmentem.

2019. dec. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk szerintem ez itt egy sáv. De igazából lényegtelen, mert ha egy sáv van, balra kanyarodáskor akkor is ki kell húzódni a sáv bal oldalára.


"a tábla jobb oldalt értelmezésem szerint azt mutatja, hogy balra és egyenest is mehetek jobb oldalról."


Ez nagyon rossz értelmezés. A táblákat mindig az út jobb oldalán helyezik el, a bal oldalon vagy az út felett csak megismételhetik. A kötelező haladási irány tábla az egész útra vonatkozik, nem csak egy sávra.

2019. dec. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!