Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem betonból csinálják...

Miért nem betonból csinálják az utat?

Figyelt kérdés
Ha a beton olyan jó teherbírású, illetve kb. kétszer annyi a várható élettartama, akkor miért nem azt építenek legalább a forgalmasabb autópályákba (M1, M3, M5, M7)?

2020. jan. 9. 16:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Ha ennyire vágod a témát, miért nincs betonozó céged?
2020. jan. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Bizonyos kritikus helyekre, amit a lehető legritkábban akarnak lezárni felújítás miatt, beton burkolatot tesznek. A gond az, hogy a betonban tágulási réseket kell hagyni (vagy másért, de pár méterenként mindig van egy rés). Nagyon kellemetlen hajtani rajta. Vagy legalábbis nekem van ilyen emlékem gyerekkoromból valamelyik autópályáról, hogy döc-döc-döc...
2020. jan. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A beton előállítása drágább,ennyi
2020. jan. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1 Gondolkodtam rajta, de mivel alig csinálják abból az utakat, nem nagyon térülne meg...


#2 Igen, a régiek valóban olyanok voltak, de az utóbbi időben direkt megfigyeltem, sem az M0, sem pedig az M31 nem döcögős. Illetve Bugyi és Kiskunlacháza között is beton van (bányák vannak, kamionok+olcsóbb, mert helyben bányásszák ki az anyagot), az sem döcög.


#3 Igen, valóban, de tekintettel arra, hogy tartósabb: megérné, mert az 25-30 évig problémamentes..

2020. jan. 9. 17:13
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
M0 például betonút. M3-as egy része is az. A most épület M86-os betonút. Tudom mindjárt elkezdesz fröcsögni hogy az aszfaltút, de csak felső kopóréteg aszfalt, maga az út az beton.
2020. jan. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Ahogy előttem írták, ezek már "betonutak" csak nem látod mert aszfalttal van beborítva.


Bugyi felé nincs rajta aszfalt, de látni is 6 méterenként a réseket...

Bringával azért érezni azokat :)

2020. jan. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
A betont nem lehet javítani, ha megtörik (egyben kell cserélni a tömböt) és esőzés, havazás idején csúszósabb a felszíne, mint az aszfalt esetén.
2020. jan. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%
Semmi ban nincsen az aszfalttal, egyszerűen karban kellene tartani, nem az, hogy toldom-foldom míg el nem fogy teljesen.
2020. jan. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

"A betont nem lehet javítani, ha megtörik (egyben kell cserélni a tömböt)"


Ekkora baromságot...

2020. jan. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
Mielőtt baromságot kiáltasz értelmezd a "megtörik" szó jelentését.
2020. jan. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!