Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Parkolóból tolatásnál mindig...

Perpercy kérdése:

Parkolóból tolatásnál mindig a tolató a hibás?

Figyelt kérdés
Történt ma egy nagyon szerencsétlen baleset. Az egyik gyerekemet hoztam el az oviból. 14.35 volt, és mivel a gyerekem lázas volt és hányt, orvoshoz indultunk egyenesen, aki 15.00ig rendelt. A parkolóban pont mellettem jobbra állt egy másik autó, amitől nem láttam jól. De, hátranéztem, nem láttam senkit, araszolva indultam ki, hol hatra, hol az oldalsó visszapillantóba nézve. Egyszer csak bumm, belenkjott merőleges irányból, a meredek lejtős utca tetejerol egy autó. Nem egett a lámpája, az tuti. Azt mondta, nem ment gyorsan( én nem tudom, nem is láttam, szürke auto) Nem hívtam rendort( ami belátom nagy hülyeség volt), mert főleg a beteg gyerek és az orvos járt a fejemben. Nem érzem magam teljes mértékben hibásnak, gondolom a másik autós sem, mert betétlapot akar tölteni. Szerintetek mit lehet most már tenni? Tanú nem volt.

2020. jan. 9. 20:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Itt te vagy a hibás, amíg ki nem derül az ellenkezője, akár videó vagy szemtanuk által.

Ilyeneket teljesen felesleges emlegetni hogy beteg gyerek, meg orvos.

Nincs ilyen a jogszabályban, mégha emberileg meg is lehet érteni.

2020. jan. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit szépíteni, te voltál a hibás. Ilyen esetben olyat meg ne mondj, hogy még csak nem is láttad az autót, hanem csak azt vetted észre, hogy belédment. Az nagyon durva...

Gyerek ide vagy oda. Az úton senkit nem érdekel, hogy gyereket viszel, vagy nagymamát, esetleg odaég a hús a sütőben.

2020. jan. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
van kint egy 20as tábla különben...és biztos, hogy nem annyival jött. A gyereket nem mentségnek írtam, hanem, mert nem mérlegelni kellett, hogy rendőrre várunk vagy orvoshoz megyünk, aki 15 percig rendelt még.
2020. jan. 10. 09:08
 14/16 anonim ***** válasza:
Az sem mind1, hogy ő jött oldalról neked, szóval látta, hogy araszolsz kifelé. Nincs róla felvétel, rendőr nem volt, a felelősség a tiéd.
2020. jan. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy talán nincs ember, aki személyautónál ezt betartsa, és „C” kategóriás képzés alatt kivételes, ha valaki egyáltalán ismeri ezt a KRESZ szabályt, de van, és ennek elmulasztása miatt te voltál a hibás:

„33. § (3) Ha a személy- és vagyonbiztonság megkívánja, a hátramenethez a járművezetőnek gondoskodnia kell arra alkalmas irányító személy közreműködéséről. Az irányító személynek úgy kell elhelyezkednie, hogy folyamatosan lássa a jármű mögötti területet és a jármű vezetőjével is kapcsolata legyen.”

Araszolgathattál, ha egyszer nem láttad be kellően a helyet, ahova kitolattál, ezt a szabályt kellett volna betartanod.

Az benne a szép, hogy lehet, hogy - ha olyan járművek vesznek közre -, akkor még előre történő kiállásnál is jószerencséjében bízva dugja ki az ember az autó elejét. Mintha bizonytalan vagyok, és a fedett tornácról kitartom a tenyerem: esik? Nem esik? Csak az esőcseppek nem nyírják ki az autó hűtőjét, a karosszéria egy részével együtt, és másnak okozott kár miatt nem sorol vissza a biztosító két bonus-malus fokozatnyit.

Újra írom, hogy nem életszerű, én sem teszek így, bár tudván tudom a szabályt. Bújtatom kifelé az autót, és remélem, hogy nem lesz csattanás. 50 év alatt, nem tudom hány esetből, eddig, szerencsém volt. És, ha baj lenne, nem is hoznám szóba – előre is elnézést kérek a sunyiságért -, de ha a másik tudná, vagy a rendőr ennek alapján az én felelősségemet állapítaná meg; nem maradna más, mint főhajtás. Hogy a másik háromszor gyorsabban jött, mint a megengedett, és hogy otthon hagyta a -8 dioptriás kontaktlencséjét, ráadásul vezetés közben keresztrejtvényt fejtett; hát, nem általános autóvezetési stílus, de az ügyünkben nem lenne releváns.

2020. jan. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

15: Én sem tudtam erről a szabályról, de néha szoktam alkalmazni :D Van mikor megkérem anyukámat hogy irányítson ki, ha mellettem ül akkor is meg szoktam kérdezni hogy mehetek-e. Ha egyedül vagyok akkor nincs kit megkérni, ebben az esetben mi van ?


Kérdező, akkor a gyerekedet megkérhetted volna :D Most tudom hogy nem volt jól, de majd legközelebb. Én is ki szoktam irányítani anyukámat régebben is.


8. 10. vagyok

2020. jan. 12. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!