Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha pl főútra akarok rákanyarod...

Ha pl főútra akarok rákanyarodni az alsóbbrendű útról, akkor köteles vagyok a bőven féktávolságon kívül jövó kocsinak elsőbbséget adni?

Figyelt kérdés
Én megvárom a biztonság kedvéért, de sokan nem várják meg, mivel úgy gondolják, hogy az még messze van.
2020. jan. 10. 09:17
1 2
 1/15 D. Brasco ***** válasza:
94%
Nem attól leszel ügyes meg szabályos,ha azt is megvárod aki majd csak a jövő héten megy majd arra!Ha a masik autost fékezésre nem kényszeríted mehetsz,nem kell ezt túlspilázni
2020. jan. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megvárni, mert még nem vagytok elsőbbségi helyzetben. Ha nem kényszeríted sebességének és/vagy mozgási irányának hirtelen megváltoztatására, ha nem akadályozod továbbhaladásában, akkor nem kell várnod rá. Vizsgán ez hibavonal, egyébként meg ha mögötted vannak, akkor akadályozás.
2020. jan. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 belapus ***** válasza:
100%

Idézet a KRESZ-ből:

"...Azt a járművet, amelynek elsőbbsége van, az elsőbbségadásra kötelezett nem kényszerítheti haladási irányának vagy sebességének hirtelen megváltoztatására..."

2020. jan. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Adott helyzettől függ... Én türelmesen várok általában ha ezzel mást nem. Tartók fel
2020. jan. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én is úgy vagyok, mint te (utolsó)
2020. jan. 10. 09:47
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

ha fel tudod mérni a sebességet és a távolságot (sokaknak ez nem megy), akkor nagyobb gyorsítással ki lehet menni.

lényeg, hogy a másiknak ne kelljen fékezni miattad. (motorfékes lassítás viszont belefér)

2020. jan. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Helyzet függő.

Én is sokszor elengedem a főúton közlekedőt, ha az lendületesen, nagy sebességgel közelít, és mögötten nincs másik jármű, tehát nem tartok fel senkit.

Az ok egyszerű, az én autóm nem egy erőgép, lehet bőven van idő a főútra kikanyarodni, de kb 50-el fogok zötykölődni a másik előtt, amikor az 90-100 körüli sebesseggel utól ér.

Termeszetesen vannak olyan helyzetek is, amikor menni kell, nem szabad előzékenykedni, az adott körülmények között az a jó megoldás, ha a mögöttem érjező kényszerül lassítani, ha nem tud megelőzni.

2020. jan. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
Ez egy tipikus kisfaluban élő autós kérdése. Aztán amikor "feljön" Pestre, halálra izgulja magát.
2020. jan. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hatos, az nem igaz, hogy nem kenyszeritheted fékezésre, megállásra a védett utvonalon haladót. Csak hirtelen fékezésre vagy menetirányváltoztatásra nem kényszerítheted.


Gondolj bele, hogy egy közel folyamatos járműoszlop esetén mégis hogyan tudnál balra kanyarodni? Hát csak úgy, hogy ha balról van egy nagyobb lyuk, előregurulsz és várod, míg jobbról is elfogynak vagy beengednek. Mivel forgalmas út közelében élek, kénytelen vagyok így csinálni, aztán persze van, aki tájèkozatlan és zokon veszi, hogy miért tartom őt föl...


Hasonlóképpen, ha egy körforgalomban vagy egy kanyargó hegyi úton kell egy nyerges vontatónak vagy csuklós busznak becsatlakoznia a védett út forgalmába, ott sem megy ez másképp, csak ha betolja a járgány elejét egy lyukba, aztán aki közben odaér, az megáll.

2020. jan. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

8: aki az első pesti vezetésekkor nem izgulja halálra magát, az csak nem fogja fel mi folyik körülötte.

mondjuk a "rutinos pesti" sofőrök egy jó nagy része szintén teljesen fogalmatlan, minden nap fogom a fejem miket látok...

2020. jan. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!