Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mikor van elsőbbsége a mentőau...

Mikor van elsőbbsége a mentőautónak?

Figyelt kérdés

Nemrég történt velem egy eset. 23 óra fele járt már az idő, zöld jelzést meglátva indultam meg a kereszteződésbe, amikor is egy balról közeledő mentős kezdett rám dudálni, akit csak akkor vettem észre. Szirénája nem volt, csak megkülönböztető fényjelzés ment. Úgy voltam vele, hogy a kereszteződés közepén mégsem fogok megállni, ezért amint kimentem belőle félre húzódtam és elengedtem. Viszont mindeközben végig dudált. Ezért lenne az a kérdésem, hogy mikor van pontosan elsőbbsége. Mert a KRESZ úgy fogalmaz, hogy ha a megkülönböztető jelzéseit- vagy is a szirénát és fényhidat egyszerre- használja, akkor elsőbbsége van.De ebben az esetben csak a fényhíd működött. Ilyenkor is elsőbbsége van és tényleg én voltam a hibás, vagy a mentősnek lehetet rossz napja, és ezért feleslegesen dudált le?


(Friss még a jogosítványok, ezért vagyok dilemmában. Nem hinném hogy én vagyok a hibás, mert az én értelmezésemben, nem volt elsőbbsége, de kész vagyok elfogadni, hogy hibáztam és máskor sokkal jobban oda kell figyelnem)



2020. jan. 11. 01:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én ugyan eredetlleg nem itthon vizsgáztam, és sok évet külföldön -különböző országokban- vezettem, de sok helyen csak különleges helyzetekben (pl.: forgalmi dugó, kereszteződéseknél, stb.) használnak szirénát, egyébként csak fényjelzést.


"Megszokásból" ugyanúgy szabad utat biztosítok a járműnek, mintha a szirénát is használná.

De: nem állok le a kereszteződésben, csak szabad utat biztosítok.

2020. jan. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!