Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt kinek van elsőbbsége?

Itt kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

[link]


Aki a Massányi K. út-ra kanyarodik, ott a kisebb ívben kanyarodónak van elsőbbsége? Eléggé hülyén találták ki ezt a kereszteződést szerintem. Általában az ilyen helyeken a kisebb ívben kanyarodó sávhoz kiraknak mindig egy macisajtot.



2020. jan. 21. 04:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom megnyitni a terkép linket! Holvan a kereszteződés? Honnan- hova Szigetszentmiklös?
2020. jan. 21. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Aha megtaláltam,tényleg cumis! Lehet ellopták a táblát.
2020. jan. 21. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tök egyértelmű, a jobbra kanyarodónak van elsőbbsége.
2020. jan. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez nem egy natúr kereszteződés,azt mindenki tudja hogy a kissebb ívben kanyarodónak van elsőbbsége de ez a kereszteződés nem natúr ha megnézed és ide bizony tábla kell legalább!
2020. jan. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell tábla. Az a sáv csak azért van, hogy könnyebb legyen jobbra kanyarodni, az elsőbbségi rendet nem befolyásolja.
2020. jan. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5:azt is tudjuk amit írtál! és igaz is,itt az a gond hogy ha az 5101 es útról és a rákoczi Ferenc útról kanyarodó autók összetalálkoznak a Masányi út elején az y -ban!
2020. jan. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
6-os, ez miért gond? Tény, hogy van, ahol kiteszik ilyen helyre a macisajtot valamelyik iránynak, de pl egy csomó autópalyafelhajtó kezdődik ugyanígy, elsőbbségadás tábla nélkül. Ertelemszerűen a jobbra kanyarodónak van elsőbbsége.
2020. jan. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#6:os Értelek!
2020. jan. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Majatom ***** válasza:
100%

Egyébként meg ha a jobbra lekanyarodó kis sávot külön útkereszteződésnek tekintitek, akkor is az ott érkezőnek van elsőbbsége a balról nagy ívben érkezővel szemben a jobbkéz szabály miatt, tehát ha nincs tábla, akkor egyértelműen a jobbra lekanyarodónak van elsőbbsége.


Tábla meg azért nem lenne szerencsés, mert elég rövid az a kis lekanyarodó rész, és ha 2-3 autó beáll oda, hogy elsőbbséget adjon, akkor az egyenesen haladók nem tudnának tőlük menni, ami meg ellent mondana a KRESZ azon elgondolásának, hogy az egyenesen haladónak legyen elsőbbsége.

2020. jan. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez annyira így van, hogy én a cím elolvasása után egyből megnyitottam a linket, és egyszerűen nem is értettem, hogy hol itt a probléma. :) Teljesen egyértelmű, minden szempontból, semmi félreérthetőség nincs benne, a jobbról érkezőnek alapból elsőbbsége van.

Különben a rendes linket a GYK széttöri valamiért, ezért a rövidített linket érdemes használni. A helyet tartalmazó szürke téglalap jobb felső sarkában van 3 pont egymás alatt, arra kattintva kijön, hogy "kép megosztása", és akkor kapunk egy rövidített linket. Így már kattintható:

[link]

Itt is szokványos autópálya-felhajtó, tábla nélkül:

[link]

2020. jan. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!