Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti támogatnátok a PIT manőver...

Ti támogatnátok a PIT manőver bevezetését a rendőrségnél úgy mint Amerikában?

Figyelt kérdés
Én azt gondolom, hogy ez egy nagyon hasznos dolog lenne. Simán itthon is előfordulnak nagy sebességű autós üldözések, olyankor a többi közlekedő és saját maguk biztonsága érdekében miért ne semmisíthetnék meg az üldözött kocsiját? Értem én, hogy Amerikában szélesebbek az utak és sokkal biztonságosabban kivitelezhető, de nem gondolnám, hogy annyira alkalmatlanok lennének a magyar rendőrök, hogy ne tudják kivitelezni biztonságban. Előre kell gondolkodni (pl ha két falu között folyik az akció akkor a város határokat rendőrautókkal lezárni, aztán a két falu között lehetne kísérletezni PIT manőverrel vagy akár kerekek kilövésével) Én simán támogatnám.

2020. jan. 28. 22:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Késő van. Holnap suli, aludj inkább.
2020. jan. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem tud aludni azért gondolkodik sületlenségeken
2020. jan. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem, merr rasszista.
2020. jan. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Beviz Elek ***** válasza:
72%

Én támogatnám. 2 magyar videó jut erről eszembe. Egyiknél nappal több falun keresztül kísértek egy részeget aki nem akart megállni, közben másik autónak is nekiment. A másiknál éjszaka üldözték az autóst, a rendőr szó szerint könyörgött hogy álljon meg, egy komédia volt az egész.

Úgy gondolom hogy ha valaki ennyire felelőtlen, akkor inkább ő sérüljön meg mint egy vétlen aki épp arra jàrt.

2020. jan. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Miért lenne sületlenség?

Akkor magyarázd el.


Most lehet, hogy egy olyan példát elevenítettem fel, melyből az tükröződik, hogy egy 12 éves kisgyerek vagyok. Most így visszaolvasva valóban megfogalmazhattam volna másképp is.


De valójában arra vagyok kíváncsi és akkor tekintsünk el az óvodás szintű példámtól, hogy mennyire támogatnátok egy erőszakosabb büntetés végrehajtási rendszer bevezetését? Én azt gondolom, hogy a magyar rendőrség nagyon nem jó rendszerben dolgozik. Mi az, hogy egy egyszerű szondáztatás keretén belül kirendelik a város rendőrautó állományának a 80-90%-át és az összes szolgálatban lévő rendőrt is ezzel együtt? Mindeközben meg szépen vihogva kipakolják Kis Juliska boltját, sőt még egy kávéra is van idejük beugrani a bűnözőknek.

Na de térjünk vissza autósüldözésre, jön egy illető aki feltételezzük lopott kocsiban ül ezért szondáztatáskor nem mer megállni, menekülőre fogja. Ez eddig oké. A sok fakabát aki ott áll az út szélén éhesen, szomjasan összefagyva, kielégületlenül egymás mellett mint a verebek a - 10 fokban azoknak el kell dönteniük, hogy most a "halálos iramban" forgatásán ülnek a moziban vagy ez a valóság. Ez a folyamat kb 2 percet igénybe vesz. Ezt követően el kell vonszulniuk a nagy büdös 100 kilós testüket a 20 kilós egyenruhába a kocsihoz, ez újabb 2 perc. 5 perc telt el, végre utána erednek a bűnözőnek. Na de várjunk... Merre induljanak el? Rendszámot valaki felírta egyáltalán? De a sok birka csak néz egymásra értetlen fejjel... Na most mi legyen??


Tehát ezzel most csak arra szerettem volna utalni, hogy nagyon szervezetlenül működik az egész rendőrség és ha egy csöppet egy kis józan észt belevinnének az egészbe és mondjuk egy razzia nem abból állna, hogy a városban egy adott ponton rendőrautó kiállítást szerveznek akkor valamennyire előrébb járnánk. Emellé meg csak egy hatalmas előny lenne, ha legálisan alkalmazhatná a rendőrség a PIT manővert. Én szerintem ezzel életeket menthetnének meg. Mert lehet, hogy elkapják ígyis úgyis azt aki 150-nel menekül előlük, csak nem mindegy, hogy ez hány ártatlan emberáldozattal jár. Még mindig amellett vagyok, hogy találjanak egy pontot ahol az adott pillanatban biztonságos a PIT kivitelezése vagy a kerekek kilövése és inkább sodródjon az üldözött egymaga árokba mintsem ártatlanokat is magával rántson.

2020. jan. 28. 23:39
 6/11 anonim ***** válasza:
42%
én inkább a rendőrök fegyverhasználati lehetőségeit könnyíteném meg.
2020. jan. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%

Hogyan lehetne már, amikor Európában az utak keskenyek, mellettük árok, fák.

Nem garantálható, hogy ilyen manőver közben az úton lehet tartani egyáltalán az autót. Nem csak az üldözöttet, de még a rendőrautót sem.

Itt nem az üldözött autóban okozott kár a fő probléma (Bár arra is ugrana a sok libsi), hanem, hogy baromi nagy a személyi sérülés kockázata.

Ahogy előttem írták, fegyverhasználatot kellene jobban, ésszerűbben szabályozni, és a büntetéseket szigorítani

2020. jan. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
Hidd el, a magyar rendőrsèg vezetői is figyelemmel kísèrik az amerikai rendőrségek gyakorlatának fejlődését. Ha igazán fontosnak ítélik meg, itt is lőnek ám. Szerencsére sok szempontnak meg kell felelni ehhez, ennek köszönhetően idehaza nem szednek áldozatokat a rendőrség eltévedt golyói. Nagyon is jól van ez így. Inkább fusson a bűnöző, mint ártatlanok sèrüljenek.
2020. jan. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Normális rendőrautók kellenének, nem alulmotorizált családi kocsik fényhíddal, szirénával. Olyanok kellenek, amiket erre terveztek. Természetesen elöl rendes tolóráccsal, hogy bármikor bármilyen személykocsival fel lehessen vállalni egy ütközést anélkül, hogy azon kéne gondolkodnia a rendőrnek, hogy ki fog jobban sérülni. Ford Police Interceptor és hasonlókra gondolok. Nem ártana néhány gumidefektesítő célszerszám sem. Az "üldözzük és könyörgünk hogy álljon meg" helyett a "bármi áron megállítani" megoldásokat preferálom".

https://www.youtube.com/watch?v=r-wJf1h-Yns

2020. jan. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Én betiltanám a rendrséget, csak Isten itélkezhet felettem.
2020. jan. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!