Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ezért lehet csekk?

Ezért lehet csekk?

Figyelt kérdés

A délután történt, hogy jöttem főúton, előttem egy autós 80-al, nem jött semmi szemből, megelőztem, mikor visszasoroltam elé durván 105-110 volt a sebességem.


Csakhogy épp előzés közben láttam, hogy egy kis földes úton takarásból mértek. Ilyen esetben lehet ebből csekk? Hivatalosan ugye előzést a lehető leggyorsabban be kell fejezni, így is szoktam tenni, aztán visszaállok a megengedett sebességre, de ez most elég szerencsétlenül jött ki.


Vagy ha küldik a csekket lehet fellebbezni, illetve indokolni azzal, hogy előztem, ami gondolom a felvételen is látszik ha készült.



2020. febr. 9. 20:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Az előzés nem indok a gyorshajtásra. Lehet csekk és nem reklamálhatsz.
2020. febr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

Ha GPS szerint volt ennyi, akkor ez pont a tűréshatár felett volt. Ha az óra szerint, akkor aligha.

Az igaz, hogy az előzés sem időben, sem térben nem nyúlhat el, de a sebessághatár szabály szerint semmiféle okból nem léphető át.

Egy nyolcvannal menő autót szabályosan nem tudsz limiten belül megelőzni, csak lassan és hosszan, ami nem szabályos.

2020. febr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Akkor ez nagyon visszás, mert tényleg, ha most úgy előzöm, hogy max 90, akkor az előzés nyúlik el hosszabbra.
2020. febr. 9. 21:02
 4/21 A kérdező kommentje:
Ja amúgy óra szerint volt ennyi.
2020. febr. 9. 21:03
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Belefér nem lesz semmi belőle.
2020. febr. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
42%

1. Igen, lehet csekk, ha csekkesek a csekkolók, ez majd a PÓSTÁN derül ki, amikor lecsekkonak.


2. FŐÚTON. Nem tudjuk, mit jelent nálad a sebességkorlátozás, ez lehet 50, 90, akármennyi is.


3. Valószínúleg azért ment előtted 80-al, mert 90-es szakaszon betartja a sebbességkorlátozást (amit érdemes).


4. Találj megoldást arra, hogy te is figyelmeztetve legyél a mérésekre, mert nem hülyeségek miatt csinálják.

Erre elég egy alap okostelefon + Waze (vagy más program), vagy lézeres radaros akármi, ami szintén legális.

2020. febr. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
90, lakott területen kívül, és nem volt semmi korlátozás kitéve, 99%-ban csak az ilyeneket előzöm meg akik a sebességhatár alatt mennek jóval.
2020. febr. 9. 21:27
 8/21 anonim ***** válasza:
50%

105-től jöhet a közigazgatási bírság.

Fellebbezhetsz, de le fogják szarni, hogy előztél. Túllépted a megengedett sebességet és pont. Ha a megengedett sebesség túllépése nélkül nem tudsz előzni, akkor nem előzöl, ennyi.


"Hivatalosan ugye előzést a lehető leggyorsabban be kell fejezni"

Nem létezik ilyen szabály. Azt javaslom, hogy sürgősen olvasd át az előzés szabályait.

2020. febr. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
49%

#7


1. 80-al menni 90-es korlátozásnál, nem "a sebességhatár alatt jóval".


2. Mit nyersz vele, ha szerinted tötyörög és megelőzöd? Hova sietsz? Szül az asszony?


Engedd el el picit a gázedált, maradj mögötte féktávolságon kívül és lélegezz nagyokat. Neked is jót tesz, múlik a stessz.

2020. febr. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Akkor én vagyok a rossz, mert annyival akarok menni mint a megengedett?
2020. febr. 9. 21:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!