Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Budapesten ahol nincs dedikált...

Budapesten ahol nincs dedikált, különálló bicikliút ott közlekedhetek nagyon lassan és körültekintően, megállásra készen a járdán?

Figyelt kérdés

Vagy megbüntet a rendőr?

Autók, buszok közé biztosan nem megyek be, az szerintem felér egy öngyilkossággal :S


2020. márc. 24. 18:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Khm, ki is pontozta le a válaszomat és miért?


Egyik lehetőség: Egyenes vonalban, egyenletes tempóban haladsz az út jobb szélén, mindenki által jól látható helyen haladsz. Számítanak a jelenlétedre az úton haladók, parkolóból kiállók, keresztező úton érkezők, úttesten átkelni szándékozók, de még a majdnem feletted el repülő repülőgépből is látnak téged a sasszemű utasok.


Másik lehetőség: a járdán kerülgeted a gyalogosokat , kiskutyákat, fa, épület , ajtótok takarasabol lépnek eléd gyalogosok, autóból kiszálló anyósom nyitják rád az ajtót, a kereszteződéseknél, kapubejáróknál hirtelen, meglepetésként kerülsz elő, aki pedig kanyarodik, az a fáktól, parkoló autóktól, telefonfülkéktől (..) nem is lát téged időben. És még egy gipszstukkó is a fejedre eshet.


Nyilván vannak kivételek , mondjuk a Hungária felüljárón minden nyűgjével együtt én is inkább járdázok, mert ott mindenki inkább a tükrét figyeli és sávváltáshoz gyorsulgat, meg az előbb említett szűk egyirányú utca is lehet ilyen eset, de általában véve az úttest a biztonságosabb!


(Ajánlom figyelmetekbe e tekintetben a Magyar Kerékpáros Klub ajánlásait is, nem csak én gondolom úgy, hogy a járda kevésbé biztonságos !)

2020. márc. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nos én szerettem vidéken biciklizni és most nagyon komolyan terveztem hogy veszek Budapestre egy kerékpárt, hogy legalább kevesebbet kelljen BKV-znom a covid idején, de most eléggé elszállt a kedvem. Komolyan hogy nem féltek hogy kivasal valami? És van a neten valami megbízható térkép amin az összes kerékpárút jól láthatóan rajta van? :S
2020. márc. 26. 09:17
 13/18 anonim ***** válasza:
2020. márc. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Miért vasalna ki? Ha lát téged, akkor nem vasal ki. Ha nem lát téged, akkor van rá esély. Ezért nem kell járdán bújkálni. Legyél ott szépen az út jobb oldalán (nem a legeslegszélén!), vilagos ruhában és lámpákkal felszerelve. Ennyi a trükk.
2020. márc. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
De akkor 50-70 km/h val kell tekernem?
2020. márc. 28. 09:05
 16/18 anonim ***** válasza:

Miért kéne 50-nel tekerned????? Megelőznek simán!


Nyugodtan menj a saját tempódban, hidd el, hogy hozzá fogsz szokni a forgalomhoz.

Az én egyik edzős útvonalamon van egy kb. 7-800 m-es szakasz a 6-os főúton (!!!) Budapest határában, a Harbour Park és az érdi gát között. És nincs alternatív elkerülő útvonal. Nem azt mondom, hogy maga a kéj ezen végigtekerni, de simán hozzá lehet szokni, hogy elhúznak melletted 70-nel.

2020. márc. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem kell, egyrészt kezdőként nem is lennél képes ekkora sebességet elérni. Másrészt az autókon van fék és kormány, ki tudnak kerülni.
2020. márc. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Alex Fly ***** válasza:
Még nem találkoztam olyan sofőrrel, aki az általa jól láthatób vele egy útfelületen haladó kerékpárosnak direkt nekiment volna (annál jobban félti az autóját). Olyannal viszont tele vannak a hírek, amikor egy, az úttesten szabályosan haladó gépjármű vezetője csak akkor vette észre a járdázó szabálytalan kerékpárost, amikor az hirtelen megjelent előtte és csattantak...
2020. márc. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!