Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kikerültem egy furgont ami...

Kikerültem egy furgont ami félig a járdán állt (szembe sávba nem mentem át), de amikor mellé értem ő irányjelzéssel elindult és az autóm jobb oldalát meghúzta. Ki a hibás?

Figyelt kérdés
Muszáj voltam ráhúzni, mert szembe pedig jöttek, és ha abba belemegyek, az már fix az én hibám. Kiszállt belőle 4 gyanús alak, tehát inkább mondtam, hogy menjenek (övéken kb egy karc) én meg majd megoldom (filléres a kár igazából). Elhajtottak és ennyi a sztori vége. Utólag elgondolkodtam és lényegében arra jutottam, hogy nem az én hibám, hiszen az út széléről indulóval szemben elsőbbségem van. Ott kellett volna maradnom papírozgatni, úgy, hogy ők többen azt mondanak amit akarnak (szemtanú nincs), vagy összességében jobban járok így?

2020. ápr. 6. 12:28
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
59%

nem te vagy a hibás, viszont az erő velük van. Jól tetted, hogy hagytad a francba. Mondjuk néhány fotó nem ártott volna a távozó kocsiról...azzal esetleg a cserbenhagyást lehet támogatni..hanem félsz a sok pofontól.


Ne rágódj, én is így tettem volna.

2020. ápr. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
41%
Tehát nem tartottál kellő oldaltávolságot
2020. ápr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
19%

Leírásodból ítélve Te vagy a hibás. Ott kezdődik a történet, hogy ha valamilyen járművet, amely belóg az én sávomba kikerülök, akkor első dolog, hogy kiteszem az irányjelzőt, hogy kerülök valamit valamiért. A megfelelő oldaltávolságot mindenképpen tartani kell, és igen, át kell lépni a felezővonalat, mert mi lett volna, ha abból a parkoló járműből valaki kilép? Nem lehet csak úgy elsuttyanni a másik mellett. Ja, hogy jöttek szembe? Akkor neked fékezni kellett volna, adott esetben megállni, majd megfelelő ívben kikerülni a parkoló járművet, és akkor ez nem történik. De lusták vagyunk még az indexet is kitenni, pláne, hogy rohanunk, nehogy már megvárjuk azt a három szembe jövő autót elengedve!


"Rosszul mondtam. Igazából nem húztam rá, csak "relatíve" húztam rá. Tehát én kvázi egyenesen mentem, szóval értelmesen mondva nem húztam rá. A felezővonalat nem léptem át."


Relatíve ráhúztad? Relativitás elmélet létezik, de a KRESZ ilyen fogalmat nem ismer. És igen, az volt a baj, hogy a felezővonalat nem lépted át. Így szoktak elütni számtalan kerékpározó embert. Te vagy a hibás.

2020. ápr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
51%

Megy a susmus, ráhúztam de nem is, nem indexelt de lehet hogy mégis.


Elég valószínű, hogy a te hibádból történt. Ha kitette az indexet mielőtt ráelőztél akkor a te hibád, vagy ha nem is indexeltél akkor is a te hibád, még ha ők se indexeltek. Gondolom oldaltávolság se volt megtartva, tehát megint a te hibád.


Jobb hogy nem álltál le cseverészni.

2020. ápr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
61%
Rendőrt hívhattál volna, de amit leírsz ők a felelősök mert körültekintés nélkül indultak el, te haladtál, és neked volt így elsőbbséged.
2020. ápr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
46%
Bakker, az álló helyből induló autó nekimegy a haladónak és van aki azt írja hogy nem ez a hibás. Bexarok. Hát nem véletlenül olyan a magyar közlekedés amilyen :D :D
2020. ápr. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

A furgonos mindenképpen hibázott, hiszen ő éppen indult, elsőbbséget kellett volna adnia neked.


Amibe bele lehet kötni az az, hogy elvileg kikerülésnél is biztonságos oldaltávolságot kellene tartani és ezt még tetézi az is, hogy ezt a szembejövő miatt nem tudtad megtenni, ha jól értem. Ha nem tudsz biztonságosan kikerülni valakit, akkor a szembejövőt meg kellett volna várnod. Értem én, hogy ez a valóságban nem így működik, de a jogrendszerünk nem az igazságszolgáltatásról szól.

2020. ápr. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
28%

Csak átismétlésként olvassuk el még egyszer a kikerülés szabályait, majd utána beszéljünk arról, hogy ki is volt a hibás.

[link]

2020. ápr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
58%

Aztán az elindulást is már :D


[link]

2020. ápr. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
39%
Igen, jogos az elindulás szabályait is áttekinteni. Azonban a kérdező maga leírta, hogy a kikerülni szándékozott jármű az indexét kitette, csak feltételezem, hogy ő meg nyilván ezt későn észlelte, mert a telefonját nyomkodta, a facebookot nézegette. Ennyi.
2020. ápr. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!