Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kikerültem egy furgont ami...

Kikerültem egy furgont ami félig a járdán állt (szembe sávba nem mentem át), de amikor mellé értem ő irányjelzéssel elindult és az autóm jobb oldalát meghúzta. Ki a hibás?

Figyelt kérdés
Muszáj voltam ráhúzni, mert szembe pedig jöttek, és ha abba belemegyek, az már fix az én hibám. Kiszállt belőle 4 gyanús alak, tehát inkább mondtam, hogy menjenek (övéken kb egy karc) én meg majd megoldom (filléres a kár igazából). Elhajtottak és ennyi a sztori vége. Utólag elgondolkodtam és lényegében arra jutottam, hogy nem az én hibám, hiszen az út széléről indulóval szemben elsőbbségem van. Ott kellett volna maradnom papírozgatni, úgy, hogy ők többen azt mondanak amit akarnak (szemtanú nincs), vagy összességében jobban járok így?

2020. ápr. 6. 12:28
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
63%

20 és az index kitételétől elsőbbsége is lesz az indulónak?

Egyedül a busznál tudok ilyenről, de ott is vannak esetek, amikor ez kétséges. Németeknél történt egyszer hogy már a csuklós busz felénél jártam amikor kiassza az indexet de már indul is az öbölből. Radudáltam hogy ne a csattanásból vegye észre hogy volt ott valaki, de neki állt feljebb és villogott még után a párosujjú patása.

2020. ápr. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Ó igen mert csak az elé vágnak ki szabálytalanul aki facebookozik, pontosan. Lehet itt feltételezésekre alapozni, hogy biztos nem volt oldaltávolság, meg a szembejövőt letoltam az árokba, meg biztos nem is indexeltem. De a tényállás és a vétkem maximum annyi, hogy paraszt voltam, amiért nem engedtem ki az elindulni kívánó furgont, hanem szépen szabályosan kikerültem. Higgadt fejjel teljesen nyugodtan állítom a szituáció pontos ismeretében, hogy jogilag hibás nem vagyok, szerintem technikailag sem, maximum csinálhattam volna jobban. A reakciómról meg annyit, hogy most már biztos vagyok benne, jól döntöttem, felesleges lett volna nekiállni bizonygatni 4 ember állításával szemben, főleg hogy nem is volt lélekjelenlétem felírni a szembejövő pár elhaladt potenciális szemtanú autó rendszámát. De még szerintem ha a szemtanúkat meg is találom, a jelenlegi lehalt közigazgatásban teljesen felesleges kardoskodnom az igazamért.


Köszönöm a különböző ítéleteket hozó válaszokat, részemről lezártnak tekintem az ügyet. Ennyi, pechem volt. Holnap délelőtt nekiállok kijavítani, aztán legalább visz egy kis színt ez a kihívás a karanténba.

2020. ápr. 6. 23:23
 23/27 anonim ***** válasza:
62%

"Lehet itt feltételezésekre alapozni, hogy biztos nem volt oldaltávolság"


Te magad írtad, hogy amikor a furgonos melletted megindult, akkor nem tudtad áthúzni a szembejövő sávba az autót, mert szemből jöttek. Ergo nem volt meg az oldaltávolság, mégpedig azért, mert a kiálló furgon és a szembejövő között akartál elmenni az út közepén.

2020. ápr. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
18%
14 voltam, nem hülyeségből írtam, láttam már ilyet. Az volt a hibás aki kikerült / előzött. Persze a másik is hibázott, de a haldó járműre húzzák rá úgy is.
2020. ápr. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
De a furgonos nyilván nem előre indul, hanem sréhen balra-előre. Hát akkor nyilván nem lesz már elegendő oldaltávolság ha ő balrább megy
2020. ápr. 6. 23:35
 26/27 anonim ***** válasza:
75%

"Te magad írtad, hogy amikor a furgonos melletted megindult"


Mellette elindult, balra előre. Ez a kresz szerint zavarás, akadályozás vagy veszélyeztetés?

Ha álló autót ki tudja kerülni akkor is ha jönnek szembe és megvan a kellő oldaltávolság ( ami mennyi is: parkoló autó mellett mennyit kell tartani? ) és a mellette/közvetlen előtte elinduló autó amely őt vészfékezésre és irányváltásra kötelezi az mit csinál? Zavar? Akadályoz? Veszélyeztet?


#20:

" Azonban a kérdező maga leírta, hogy a kikerülni szándékozott jármű az indexét kitette"


És? Akkor elsőbbsége van? :D

2020. ápr. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Tessék, vizualizáltam :D

[link]

50-nel mentem, a kb 12 méteres féktáv a nyíl. Zöld pötty amikor ő elindul és elkezdek fékezni, a piros nyíl meg az ütközés pillanata. Az azonos színű pöttyök azonos időpillanatot jelölnek.

Szívesen válaszolok a további felmerülő kérdésekre még

2020. ápr. 6. 23:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!