Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti az autópályán kimernétek...

Ti az autópályán kimernétek szállni a leállósávban?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok erre nagyon, hogy én vagyok e ennyire fosos vagy ez természetes a sofőrök körében. A gondolatától is rosszul vagyok. Ha kapnék egy durr defektet inkább ülnék a kocsiba 2 óra hosszát, mintsem neki álljak a leállósávban kereket cserélni.

Ti hogy vélekedtek erről? Nyilván ha ég az autó akkor nagyobb a túlélési esély ha kiszáll az ember, de önmagában kiszállni szerintem életveszélyes manőver mert bármikor jöhet egy kamionos a külsőben aki épp nem az útra figyel és már meg is történt a baj.

Ezzel ti is így vagytok vagy én vagyok ennyire beszari? :D

Nem rég óta van jogsim egyébként, de ezen kezdetektől fogva elgondolkodtam.



2020. ápr. 18. 16:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem lesz rá alkalom, de nem.
2020. ápr. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
88%
Volt mar, hogy muszáj volt kiszállni, de Ausztriában akkor is kigurultam az első ilyen kiugróig. Ha lehet, át kell mászni a korláton. Ehhez képest naponta láttam (most nem járok) olyanokat, akik 3an állnak nyugodtammn az autó mellett, pisálnak, magyaráznak, ilyesmi.
2020. ápr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

A legbiztonságosabb ilyenkor az, hogy kiszállsz, átmész a korláton és az autó vonala mögé menve eltávolodsz tőle, majd segítséget kérsz telefonon. Azért kell az autó mögé menni, hogy ha valaki mégis nekirongyol, akkor ne feléd csapódjon a jármű.


Különben szoktam látni én is, hogy az emberkénk vígan matat a motorháztetőben, de az ilyenekről nem szabad példát venni, ők konkrétan pengeélen táncolnak a halállal.

2020. ápr. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, újra átolvastam a kérdést:


"önmagában kiszállni szerintem életveszélyes manőver mert bármikor jöhet egy kamionos a külsőben"

Nyilván nem a sofőroldalon szállsz, hanem átmászol az anyósülésre és onnan. :) De még egyszer hangsúlyoznám, hogy ha leállósávon megállsz, akkor KI KELL szállnod (az utasaidnak is). Az autóban maradni talán még veszélyesebb, mint körülötte bóklászni, hiszen ha ütközés történik, akkor még menekülni sem tudnál előle.

2020. ápr. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Kiszáll mellényben, háromszög és elakadásjelző a lehető leghamarabb kitesz, szalagkorláton átugrik és ott várakozik. Statisztikák alapján 15 percen belül ütnek el a leállósávon, ha ott álldogálsz...
2020. ápr. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
84%

Aztán mitől félnél ha kiszállnál?

Mert ha beléd mennek akkor az álló autóba is bele tudnak menni.

Arról nem is beszélve hogy a defekt hogy lenne megcsinálva.

2020. ápr. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
15%
A kamionosok nem olyan hülyék mint a mazsolák, vagyis te.
2020. ápr. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal ki kell szállni, szalagkorláton átmászni.

Hívni a rendőrséget, hogy biztosítsanak a kerékcsere idejére.

2020. ápr. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal ki kell szállni. Mikor durrdefektem volt a pályán, félreálltam, azonnal kiszálltam és a szalagkorláton átmásztam. 10 perc múlva neki ment egy KCR jármű az autómnak.
2020. ápr. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
És ha nincs szalagkorlát, pl alagút vagy vadfogó korlátok esetén mi a teendő?
2020. ápr. 23. 17:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!