Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpárral büntettek már meg...

Kerékpárral büntettek már meg a rendőrök, miként zajlik egy ilyen helyzet?

Figyelt kérdés

Amennyiben haladás közben vétesz a KRESZ ellen, azaz nem történik baleset, tehát nem kell megállnod, utánad mennek autóval, üldöznek? :-o

Trafipax méri a kerékpáros sebességét is? Ha méri, miként azonosítják be a kerékpárost? :-o



2020. máj. 3. 21:09
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem mindezt egy rendőrtől: "Ez rendőrre és szituációra válogatja. De az aktuális parancstól is függ. Ha éppen utasítanak, hogy fokozottabban kell ellenőrizni a kerékpárosokat, akkor egészen más a gyerek fekvése. Olyan esetben büntetés van mindenért. De általában nem nagyon foglalkoznak a kollégák a kerékpárosokkal, ha csak kicsi kihágásról van szó. Ha mégis, akkor általában csak szóban figyelmeztetnek. Az ittas embereket jobban előveszik. A belvárosban pedig főleg a futárokat sz.vatják, mert azokat nem érdekli a KRESZ.

Mi van, ha valaki komoly kihágás után elhúz és ott vannak a rendőrök? - "Ha látják és nincs más dolguk, akkor utána mennek. Sziréna, hangos bemondó, megállítják, megbüntetik! Ha nem bírnak utána menni, beszólnak és kerestetik a kollégákkal. Ha látják, megállítják. De itt lazán le tudja tagadni a bringás, ha nem vette fel a kamera. Nincs rendszám, nincs azonosítás!"


Arra kíváncsi lennék, mi a jogi alapja, hogy összevetik a jogosítványt a kerékpáros kihágással. Gondolom, az említett esetben ezt nem a rendőr tette meg, hanem a bíróság.


10-es! Nem vagyok fizikus, de úgy tudom, épp, hogy a vékony kerékkel lehet gyorsabban menni. (lásd, verseny-kerékpárok)

Lejtőn én kb. 70-et kihoztam a kerékpárból (de persze nem hitelesített mérőórával). De olyan is előfordul velem két község között, hogy akkora viharos ellenszél volt, nem tudtam haladni, hiába tekertem ezerrel. :-)


Még egy érdekes kérdés: Ha a kerékpáron nem kell sebességmérő, akkor mi alapján várják el a kerékpárosoktól, hogy tudják, mennyivel mennek?

2020. máj. 8. 20:38
 12/13 anonim ***** válasza:

"Még egy érdekes kérdés: Ha a kerékpáron nem kell sebességmérő, akkor mi alapján várják el a kerékpárosoktól, hogy tudják, mennyivel mennek?"


Nem várják el, mert hétköznapi kerékpáros nem fog gyorsan hajtani. Viszont aki őrült módjára teker át a kereszteződéseken és csodálkozik ha elütik, arra ráhúzhatják a gyorshajtást. Gondolj bele, ha kivételként kezelnék ezt a KRESZ-ben, akkor bármikor az autós elé száguldhat egy b.rom és még neki lesz igaza, ha elcsapják...

2020. máj. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ui.: Annyit még hozzátennék, hogy aki sportszerűen kerékpározik, az nyilván vesz komputert a kerékpárjára, így tudja mennyivel teker.
2020. máj. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!