Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen esetben mit érdemes tenni?

Ilyen esetben mit érdemes tenni?

Figyelt kérdés

Sokszor tapasztalom, hogy városon belül megyek ötvennel, erre jön valaki mögöttem, behúzódik a felezővonalig (vagy néha kicsit át a másik sávba), rámtapad mögöttem 1-2 méterre és elkezd "tolni".

Ilyenkor mit célszerű tenni ha az ürge nem akar előzni csak rámtapad? Finoman rálépni a fékre, de csak annyira hogy a féklámpa kigyulladjon? Ti mit szoktatok ilyenkor tenni?



2020. máj. 23. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Fékezni csak akkor, ha nagyon muszáj. Ha nem tud megelőzni és rád tapad, menj 5 km/ órával többel, ha ez sem elég neki, majd mikor lehet megelőz. Felesleges fékezést felejtsd el, veszélyes.
2020. máj. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem fékezést mondtam, fékezni én sem fékeznék. Csak hozzáérni a fékpedálhoz, hogy kigyulladjon a féklámpa de még nem fékezi a kocsit csak annyira.
2020. máj. 23. 12:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor el szoktam engedni a gázt.

Büszke vagyok rá, hogy még soha senki sem tudott tolni!

Nem fogok gyorsabban menni, mint a megengedett.

2020. máj. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Első, hogy nézd meg tényleg ötvennel mész-e, mert minden óra csal. Egyébként meg pont semmit nem kell ilyenkor csinálni.
2020. máj. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én sem szoktam ilyenkor gyorsabban menni, mert ha szemből mérnek engem fognak bemérni és nem őt.
2020. máj. 23. 12:26
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Lelassítok, hiszen kötelességem kivédeni a veszélyhelyzetet, még ha nem is én okozom.
2020. máj. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, ha adott az előzési lehetőség, akkor finoman lassítok és jobbra húzódok, hogy takarodjon mögülem.
2020. máj. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Néha, ha nagyon rám tapad enyhe fék (inkább csak megérintem a fékpedált, hogy kigyulladjon a féklampa, ahogy te is írtad), aztán az első adandó alkalommal lehúzodom, lassítok és még indexelek is jobbra, hogy hadd menjen, ha neki ennyire sietős.
2020. máj. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ÉN is ezt teszem, de városban max csak a féklámpával tudok jelezni hogy azért nem szeretném, hogy belémdurrantson ha véletlen elém lép egy gyalogos.
2020. máj. 24. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!