Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen esetben megbüntethetnek?

Ilyen esetben megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk van egy egyirányú utca és valaki ellopja vagy elfordítja az ezt jelző táblát és a rossz irányból behajtok, akkor ezért megbüntethet a rendőr? Vagy ilyen esetben mi a tenndő?

2020. máj. 24. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Nem, nem látható jelzést nem kell betartani.
2020. máj. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Úgy tudom ilyen esetben nem vagy büntethető, csak vigyázz, nehogy visszafordítsa valaki mielőtt kijön a rendőr bácsi, mert akkor bizony te iszod meg a levét :)
2020. máj. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Táblákat régóta nem lopnak a "tezsvírek", mert már elég régóta nem használnak "ámálémium" táblát.

Ha valaki elfordítja az egyirányú utca jelzését, az nem mentesít, mivel mielőtt az adott utcához érsz, van egy (jobbra vagy balra kanyarodni tilos) előjelző tábla.

2020. máj. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy már nem alumínium egy tábla sem, ott is rajta a matrica hátul :DD
2020. máj. 24. 21:05
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"mivel mielőtt az adott utcához érsz, van egy (jobbra vagy balra kanyarodni tilos) előjelző tábla."

Vagy nincs.

2020. máj. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs feltétlenül előjelezve a behajtási tilalom. Ilyen esetben nyilván az a legkisebb problémád, hogy mit mond a rendőr, hiszen egy csomó tök veszélyes szituáció adódhat ilyenkor (kanyarodó, elsőbbségadásra kötelezett forgalom vagy átkelő gyalogosok, elinduló járművek nem számítanak rád).
2020. máj. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem mindig van előjelezve, az általában csak egy segítség az autósoknak, hogy meg se kezdjék a bekanyarodást.
2020. máj. 25. 10:40
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
én eddig minden kereszteződésnél láttam egy kötelező haladási irány táblát, tehát elméletileg ezt a részt tudnod kell. viszont a sebesség táblánál viszont nem biztos... pl én egy 70 es táblát láttam lefordítva a szentedrei úton (amit elsőre nem is láttam meg) de mivel tudom hogy ha nincs tábla akkor 50 nel lehet menni így gyorshajtásom nem volt, viszont a forgalmat fel is tartottam (elsőnek jártam ott)
2020. máj. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

akkor már feltennék én is egy kérdést:

elfordított, vagy ellopott táblát kinek kell jelezni?

Illetve én mint magánszemély megfordíthatom?

2020. máj. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Lakott területen kívül a közútkezelőnek, lakott területen belül meg főképp az önkormányzatnak szerintem
2020. máj. 25. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!