Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nincsenek sokan tisztába...

Miért nincsenek sokan tisztában a "Telezöld" fogalmával?

Figyelt kérdés

És itt nem valami környezetvédelmi TV műsorra gondolok. :D


Lényeg: Tegnap a Szentendrei-Raktár út kereszteződésnél akartam a átmenni egyenesen a Szentendrein itt: [link] erre egy barom szemből elém kanyarodott, nekem satuznom kellett, repült is minden az utastérben, és még Ő villogott meg dudált. És ez még egy szerencsés eset, ismerősöm pár éve itt törte totálkárra az autót és ott is a vétkes kezdett őrjöngeni. Neki elvették a jogosítványát az eset után, szóval ő megtanulta mik itt a szabályok...


Miért nem verik jobban az emberek fejébe a Telezöld szabályait? Vagy miért nem kerül megszüntetésre, főleg ilyen forgalmas helyen?



2020. júl. 6. 08:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Mert birkák. Gondolják a zöld az zöld. Amúgy én sem értem, nekünk pl KRESZ tanfolyamon egyáltalán nem is mondták hogy van ilyen, már vezetésnél az oktatóm mondta ezt nekem.
2020. júl. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

Egyszer nekem is volt ilyen. Ez van, sok a hülye, de, hogy lepontozzatok én is hibáztam.


Mentem szépen a saját 50-es tempómba zöldhullám.. megyek-megyek, már 65-el haladok.. erre elém kanyarodik Ignis, satuztam, mondom ez hülye! Elém jön, ekkora gyökeret, na mondom arrébb állok iszok rá vizet. Erre nézem vissza (kamerán), bazeg :D én mentem át a piroson mert nem váltott a lámpa nekem. Mondom LoL ekkora köscögöt mint én. Aztán mást hibáztattam... ez megesik, nekem mázlim volt mert nem 3.5 tonnával mentem így nem taroltam le a nénit. Azóta jobban figyelek. Eskü!

2020. júl. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez olyan mint a Lidl-parkolóban a jobbkéz-szabály. Ami bevezet a parkolóba, elkönyvelik magukba hogy az a "fő út", csak hát a parkolóban lévő kereszteződéseknél se elsőbbségadás- , se stoptábla. Egyszer volt ilyen esetem, majdnem belém hajtott valaki balról (vagyis neki jobbra voltam), aztán mikor utánam jött hogy miért kanyarodtam elé, megkérdeztem hogy látott ott valamilyen táblát? Bizony ő is meglepődött.
2020. júl. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon sok a hülye. De nem csak telezöldnél.

2x2 sávos útkereszteződés. Egymással szemben lévő kanyarodóknak zöld a lámpa. Aki jobbra kis ívben kanyarodik a külső sávba kellene mennie, a balra nagyívben kanyarodónak a belsőbe. Így a szemben álló autók egymás mellé érkeznek és haladnak tovább párhuzamosan. De neeem. A jobbra kis ívben kanyarodónak muszáj a belső sávba bevágódnia. Nehogy már a vele szemben lévő is kifordulhasson vele egy időben.

2020. júl. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#4 Na én ugyanígy jártam, vagyis majdnem. A külső sávban haladt egyenesen egy kocsi, én meg balra kanyarodtam a belsőbe, vagyis egymás mellé érkeztünk volna. Erre a külsőben jövő valamiért besatuzott, rámdudált. Utánam jött, hogy miért kanyarodtam elé. Én meg szépen elmagyaráztam hogy az két külön sáv, mivel ott van a fehér szaggatott vonal aztán elküldtem az anyjába.
2020. júl. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
van ettől rosszabb is..a kiegészítő jobbra zöld nyíl ha világít, akkor sem mer jobbra elindulni..azt nem tudja minek van.
2020. júl. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
SOk helyen már kitesznek a belső sávba a lámpa alá a balra kanyarodók kedvéért egy mini "macisajt" táblát, "vigyázat telezöld" vagy valami hasonló kiegészítéssel, de sokan még ezt sem tudják értelmezni.
2020. júl. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
Kicsit fasság a telezöld szabálya, én eltörölném. Ha már lámpa, akkor legyen zöld, és kész. Nemhogy zöld, de mégis elsőbbséget kell adni.
2020. júl. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
#8 Ez is lehet opció, csak akkor egyszerre csak egy irányból lehet engedni a forgalmat, akkor meg hosszú percekig várhat egy sávban az autós, mire sor kerül. Nem rossz dolog ez a telezöld, csak oda kell figyelni rá az autósoknak, mondjuk ez alap dolog lenne.
2020. júl. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

8 vagyok

Lehúztak látom, sokan biztos azt hiszik, nem ismerem a telezöldet. Én ismerem nagyon jól, tudom mi a szabály, és pont az a nagy baj, hogy tisztában vagyok vele, hogy legalább a fele az autósoknak semerre nem néz, ha zöldet lát. Gyakorlatilag biztonságosabb lenne, ha nem is lenne semmi lámpa.

2020. júl. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!