Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nincsenek sokan tisztába...

Miért nincsenek sokan tisztában a "Telezöld" fogalmával?

Figyelt kérdés

És itt nem valami környezetvédelmi TV műsorra gondolok. :D


Lényeg: Tegnap a Szentendrei-Raktár út kereszteződésnél akartam a átmenni egyenesen a Szentendrein itt: [link] erre egy barom szemből elém kanyarodott, nekem satuznom kellett, repült is minden az utastérben, és még Ő villogott meg dudált. És ez még egy szerencsés eset, ismerősöm pár éve itt törte totálkárra az autót és ott is a vétkes kezdett őrjöngeni. Neki elvették a jogosítványát az eset után, szóval ő megtanulta mik itt a szabályok...


Miért nem verik jobban az emberek fejébe a Telezöld szabályait? Vagy miért nem kerül megszüntetésre, főleg ilyen forgalmas helyen?



2020. júl. 6. 08:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kései válaszoló vagyok, de nekem van egy dédelgetett gondolatom.


Ugyebár úgy szokott lenni, hogy telezöldnél először a védett utat engedik egyik irányból. Aztán a védett utat a másik irányból.


Aztán az alárendelt utat MINDKÉT irányból.


Na, itt ha már mindkét irányból engedik a védett utat, akkor esetleg ez a zöld jelzés talán lehetne esetleg másfélszer, vagy kétszer olyan hosszú zöld, mint a védett út zöldjei...

2020. okt. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat 11-es vagyok, az utolsó mondatomat kijavítom.


Tehát:


Na, itt ha már mindkét irányból engedik az ALÁRENDELT utat, akkor esetleg ez a zöld jelzés talán lehetne esetleg másfélszer, vagy kétszer olyan hosszú zöld, mint a védett út zöldjei...

2020. okt. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!