Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Direkt szemétkednek némely...

Direkt szemétkednek némely autósok éjszaka?

Figyelt kérdés
Sokszor van, hogy megyek valahova lakott területen kívül, vagy autóúton, és mögöttem direkt fény szóróval jön, és a vissza pillantóban elvakít. És így jön mögöttem vagy fél órát, direkt lassítok, hogy előzzön már meg, és csak azért se. Tök lassan megyünk, de ő mögöttem világít. Azon gondolkoztam, hogy hogy lehet az ilyenekkel kiszűrni, hogy félre állok, és vajon akkor is, megáll-e mögöttem a határban. Ezek direkt csinálják? Szemétkednek a másikkal?
2010. aug. 3. 10:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Türhő bunkók! Gyűlölöm az ilyet!

Ráadásul ha több száz méteres egyenes útszakaszhoz érünk, ahol tudna előzni, ott lemarad. De ha jönnek szemben, vagy kanyargós az út, a vonóhorgomra akad a mocsok!

2010. aug. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
rövid leszek: IGEN. Rúgd ki a fogsorát
2010. aug. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos néhányan direkt szemétkednek, de többen azt se tudják, mi a fényszóró. Volt egy idősebb ismerősöm (nem öreg), aki panaszkodott, hogy a fia elvitte a kocsit és most, ha felkapcsolja a világítást csak egy zöld lámpa a műszerfalon, pedig előtte volt egy kék és egy sárga is. Ennyire jutott, nagy büszkén, hogy ő már 20 éve vezet.

A másik a hátsó ködlámpa, amit utálok. Egyszer kb 20 km-en át mentem egy autó mögött, teljesen tiszta éjszaka, ez meg égette ki a szemem, hiába villogtam. Megfogott minket egy sorompó, így előre mentem szólni neki. A válasz, hogy TEGNAP köd volt. De legalább tudta, hol kell kikapcsolni.

2010. aug. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
73%
Lehet, hogy véletlen.
2010. aug. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
72%
Vagy ismerkedik.xd
2010. aug. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
84%

Rém egyszerű a dolog, ha előtted megy és indokolatlanul ég a hátsó ködlámpa, kapcsolj te is reflektort. Ha mögötted jön és zavar az erős fénye, állj félre és engedd el ... Nem kell túlspirázni, és nem is érdemes idegeskedni miatta ...


maci

2010. aug. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
42%

[link]


Vegyél egy ilyet,és villogj vissza neki !

2010. aug. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
94%

Fáradt, kényelmes.

Sokkal könnyebb és biztonságosabb másik járművet követni, mint az út vonalvezetésére figyelni. Ha akadály lenne azt is az első kapja el.

Konvojban is ilyen elven váltják egymást az elől haladók.

2010. aug. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
44%
Ez azért van, mert a sok hülye azt se tudja, hogy mi mire való az autón, de ebből következik, hogy a vezetéshez is hülye és előzni se mer... Az ilyenekt meg kellene buktatni már rutinon is.
2010. aug. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
73%
Istenem, micsoda problémái vannak egyeseknek... A reflektoros marhák akik mögötted mennek, meg bunkók, én rálépnék a fékre, ha akkor se megy el, akkor satu, ha nekem jön, akkor pont átment előttem egy csapat zebra, nem akartam agyonverni a verdát... de... Az, hogy fent maradt a ködféklámpa, ez kb ugyanolyan dolog, mint az, hogy egyeseket baromira zavar, ha előtte a lámpánál tapossák a féket... Nagyon kezdő lehet a jogosítványa akit az ilyen zavar... Az én retinámat miért nem égeti ki a féklámpa?! Éjszaka kell vezetnem, elég sokat, én még nem vettem észre, hogy a féklámpa kiégetné a retinámat... Megy a ködzárófény... és?! Legalább jobban látod, hogy megy előtted valaki. Nem kell a seggébe mászni, és akkor nem zavar a lámpája sem. Ilyenen sápitozni....
2010. aug. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!