Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek milyen stílus a...

Szerintetek milyen stílus a jobb egy "kezdő" sofőrtől?

Figyelt kérdés

Ugyebár elterjedt mondás, hogy aki fél a forgalomban/autóban az jobb ha nem is csinál jogosítványt mert csak a balesetet fogja okozni a félelme gyanánt. Egyet is értek ezzel az állítással, viszont sokan meg azt mondják, hogy inkább kezdőként a félelem és a túlzott óvatosság a hasznosabb. A bátor sofőrök fogják okozni a legnagyobb baleseteket.


De akkor most melyik az igaz?


A félreértések elkerülése végett szeretném tisztázni, hogy a bátor sofőrt ne úgy értsétek, hogy bemer venni 100-al egy 60-as kanyart, hanem olyan manőverektől sem riad vissza amire egy több évtizede vezető, tapasztalt sofőr is hátat fordítana. Példaként felhozok néhány esetet: 1. intenzív viharban/ónos esőben/szakadó hóesésben is útnak indul ha szükséges

2. Folyó parton, töltés oldalon és gáton kezd el manőverezni (pl megfordulás)

3. Elindul váltótárs nélkül ismeretlen, hosszú távú utakra (legalább 2 országot átlép)

4. Egyéb olyan manőverezésekbe kezd amire egy 20-30 éve intenzíven vezető személy rákérdezne, hogy: "biztos vagy benne?" / Ne csináljam inkább én? "


A félős/megfontolt sofőr az meg tulajdonképpen ezeknek az ellentéte. Eszébe nem jutna ilyet bevállalni és attól is feláll a szőr a hátán ha ilyet hall.

Mit gondoltok melyik a jobb/szerencsésebb egy kezdő sofőr személyisége esetében?

Mégegyszer mondom, ne keverjétek össze az adrenalinfüggő 20 éves suhanc gyerekekkel akik a sebességben látják a tapasztalatot. Azokról a kezdő sofőrökről szól (legyen 18 vagy 38 éves) akik normálisan közlekednek és érettek a vezetésre.



2020. júl. 23. 14:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
77%

"Szerintetek milyen stílus a jobb egy "kezdő" sofőrtől?"

Már ez így értelmetlen hülyeség.

Mi az hogy stílus?

Egy kezdő örüljön hogy eltudjon vezetni nem stílus.

Nekem biztos van már egy fajta stílusom több mint 30 évi vezetés után de ez lényegtelen.

2020. júl. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

#11 Hát pl ott a favágó stílus

Aki mindig a fának megy :)))

2020. júl. 24. 09:26
 13/13 Crisopher ***** válasza:
77%
Nem hinném, hogy jó ez a fajta megközelítése a vezetésnek. Az ember alapvetően részt vesz a forgalomban, az úton, néha terepen, és alkalmazkodik a viszonyokhoz. Vezettem már szakadó esőben, hóban, ónos esőben, mindenfajta időjárási viszonyok között. Ezektől sem szabad megijedni, vissza kell venni a tempóból, lasabban haladni, ha olyanok a körülmények. A hosszú utakat is lehet kezelni. Én több órát levezetek gond nélkül megállás nélkül, de ha úgy érzem, fáradok, esik a koncentrációm, megállok pihenni. Ezt megint nem lehet előre megjósolni, a helyzet hozza, az ember érzi, hogy bírja még, vagy pihennie célszerű. Most a manőverezés az olyan, hogy manővereztem már szűk helyeken, ha úgy hozta az élet, de nyilván ha meg kell fordulnom, akkor azért ki lehet választani olyan helyet, ahol egyszerűbb a megfordulás. Ez nem bátorság meg felvágás kérdése. Inkább ésszerűség. Ha pedig terepen gurulok, és nem tudom, milyen az út, akkor ha kell kiszállok, és ellenőrzöm, hogy autózható-e.
2020. aug. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!