Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Engednétek egy közel 80 éves...

Engednétek egy közel 80 éves idős férfit vezetni, alacsonyabb reflexekkel? (nagyapámról van szó)

Figyelt kérdés

Nekem nincs jogosítványom még, 18 éves vagyok, és eléggé félek a nagyapám vezetési technikáitól. A mai nap is összekoccant a szemből jövő férfi és a papám tüköre. Én ugyan nem láttam, de az tény, hogy a nagyapám szeret az út közepén menni a faluk közeledtével (ahol kevés autó jár).

Ma vásárolni mentem velük egy nagyvárosba (Pécsre), és elég sok szabálytalanságot csinált (ötöt).

Pl.: a megfordulni tilos táblánál akart megfordulni, egyirányú utcában ellenkezőleg akart hajtani stb.

Lehet, hogy a stressztől, de én ennyi idősen már biztos nem vezetnék ilyen rossz reflexekkel. De sajnos másra nem bízzák meg a vásárlást. A tömegközlekedést pedig nem szeretik.



2020. júl. 23. 16:44
A kérdező szavazást indított:
Az lenne a legjobb, ha abba hagyja a vezetést, mert ebből komolyabb balesetek is kialakulhatnak.
Nincs ebben semmi különös, ennyi belefér.
Hacsak ritkábban fordult elő, akkor vezethet még.
33 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
60%
Azt is meg kéne büntetni aki 80 évesen meghosszabbította a jogosítványa érvényességét!
2020. júl. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
65%

Így van egyes!

Biztos sok pénze van tatának..

De már inkább menj tanulj meg te vezetni aztán segíts nekik!

Vezess te!!

Te miért nem vezetsz?

2020. júl. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Állítólag korlátlan ideig jó a jogosítványa, Németországban kapta 92-ben.

Csak azt nem tudom, hogy szabályos-e.

2020. júl. 23. 16:58
 4/24 anonim ***** válasza:
94%

A bácsi már nem alkalmas a vezetésre, egyértelmű, de első nem mond azt, hogy az életkor önmagában elegendő ok. Persze sok ember már hatvanhoz közeledve is letompult, rosszul reagál, de igazán fitt, szellemileg ép idősek is vannak.

Egy volt oktatóm pl. 100. évében adott interjút a tévének, és lenyűgözőn fürge volt szellemileg és testben is.

Olvastam egy brit bácsiról, aki 95 évesen bukott meg ellenőrzésen. Akkor már legalább 70 éve vezetett jogsi nélkül. Akkor sem közlekedésével volt a probléma, hanem valakit kerestek a zsaruk.

2020. júl. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Most a tanulmányaimra koncentrálok, majd érettségi után fogom elkezdeni.
2020. júl. 23. 16:59
 6/24 anonim ***** válasza:
53%

1-es, akkor mostantól fizesd te a taxiszámláját minden 80 év felettinek!


Kérdező, ez nem kizárólag életkoron múlik.

Az én apukám 79 éves. Mivel 30 km-re van a kertjük, amit művelnek, sokat autózik. Soha nem csinál ilyen hibákat, mint a te nagypapád.

2020. júl. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
58%

Korlátlan ideig érvényes jogosítvány???? Ez most komoly???

--

Szóval az öregnek még érvényes jogsija sincs... hát ez remek...

2020. júl. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
41%

3-ra:

A jogosítvány érvényességét az egészségügyi alkalmasság szabja meg.

Magyarul: elhiszem, hogy újra vizsgáznia sosem kell (mint ahogy a magyar jogosítványosoknak sem), de az eü. alkalmasság rendszeresen lejár, szerintem az ő korában kétévente. Azt a háziorvosa hosszabbíthatja meg vizsgálat után. Ha ő mindig alkalmasnak találja, akkor vezethet. Ha nem, akkor onnantól illegálisan vezet. Ha 1992 óta nem volt eü. alkalmasságin, akkor évtizedek óta illegálisan vezet.

2020. júl. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
Ezt az 1992-öt honnan veszed?
2020. júl. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Ez az a jogsi, amit 92-ben szerzett (papa adatait kicenzúráztam):

[link]

[link]

2020. júl. 23. 17:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!