Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Engednétek egy közel 80 éves...

Engednétek egy közel 80 éves idős férfit vezetni, alacsonyabb reflexekkel? (nagyapámról van szó)

Figyelt kérdés

Nekem nincs jogosítványom még, 18 éves vagyok, és eléggé félek a nagyapám vezetési technikáitól. A mai nap is összekoccant a szemből jövő férfi és a papám tüköre. Én ugyan nem láttam, de az tény, hogy a nagyapám szeret az út közepén menni a faluk közeledtével (ahol kevés autó jár).

Ma vásárolni mentem velük egy nagyvárosba (Pécsre), és elég sok szabálytalanságot csinált (ötöt).

Pl.: a megfordulni tilos táblánál akart megfordulni, egyirányú utcában ellenkezőleg akart hajtani stb.

Lehet, hogy a stressztől, de én ennyi idősen már biztos nem vezetnék ilyen rossz reflexekkel. De sajnos másra nem bízzák meg a vásárlást. A tömegközlekedést pedig nem szeretik.



2020. júl. 23. 16:44
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Állítólag amíg nem történik vele súlyos közúti baleset, addig nem kell korlátoznia a jogosítványát és eü. vizsgálatra se kell mennie... Legalábbis németben biztos. Magyarban nem tudom, hogy érvényes-e.
2020. júl. 23. 17:43
 12/24 anonim ***** válasza:
40%

Ez rohadtul nem érvényes semmilyen szempontból.

Az öreg érvényes jogosítvány nélkül vezet.

2020. júl. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
De. Németben nem szóltak érte még tavaly, amikor elkérték tőle. Most ez komoly? És mi a teendő ilyenkor?
2020. júl. 23. 17:46
 14/24 anonim ***** válasza:
83%
Németországban csak első alkalommal van orvosi, azt nem kell megújítani.
2020. júl. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
55%
Németországban nincs időszakos orvosi vizsgálat, így tényleg érvényes a jogosítványa. De Magyarországon is vannak orvosok, akik pár ezresért egy vaknak is adnak jogsit. Amíg ez így megy, addig nem lesz javulás a témában.
2020. júl. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Esetleg van olyan törvény, vagy előírás, hogy milyen szempontoknak kell megfelelnie a jogosítványnak?

Az én nagyapám egyébként anyai ágról német, és kint is élt 20 éven keresztül

Németországban a nagymamámmal a kilencvenes évek elejétől 2012-ig.

2020. júl. 23. 19:15
 17/24 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem a nagy magyar eüi alkalmasságin bárki átmegy. Nekem egyedül vérnyomást mértek, ami kapásból rossz ért3ket mutatott mégis megkaptam az alkalmasságit.
2020. júl. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
40%
Mivel én is szeretnék 80, sőt 90 évesen is vezetni, abszolút támogatom, hogy az öregek is vezessenek. Idegesít is, hogy mindenki állandóan leszólja az öregeket.
2020. júl. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
55%

Én is jártam már igy a tükörrel de az kb 40 éves volt a csákó.

Most divat lett szidni az öregeket, de azért megkellene nézni a statisztikát hogy jóval több halálos balesetet okoznak a sokall fiatalabb sofőrök.

2020. júl. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
63%
Nem biztos, hogy nagyapád hibája a tükrös eset. Manapság minden kis köcsög az út közepén, a felezővonalon megy, leszarják a jobbra tartást.
2020. júl. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!