Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A biciklisták mikor tanulják...

A biciklisták mikor tanulják már meg végre, hogy csak akkor számítanak gyalogosnak, ha tolják a biciklit?

Figyelt kérdés

Mai nap is történt egy olyan eset, hogy megyek egy utcán, fogalmam sincs mi volt a neve. A végén a keresztezodes előtt 40 méterre van egy zebra. Gyalogos sehol. Én megyek 35-el, mert kis utca, meg minden. Bringások a járdán. Mivel nagyon jól belátható az út és a járda én nem lassítok, mert nem látok gyalogost. Aztán egyszer csak átvágnak előttem a zebrán. Én: satufék, dudálok egy krvanagyot és még ők anyáznak, hogy mit képzelek magamról, miért nem engedem el őket.


Hát már bocs. Abban a szituációban nekem volt elsőbbségem. 5-en voltak bringások, a járdáról 5 méterrel előttem vágtak át a zebrán TEKERVE! az utolsó még rajta volt amikor én odaértem a zebrához.


Lehúzom az ablakot, kikiabálok: Talán tolni kéne.

És képesek lettek volna még nekemjönni. Hát röhej.


Ha teker, akkor járművel közlekedik. Ha leszáll és a két lábán sétálva tolja, akkor gyalogos. Mit nem lehet ezen érteni?

Ennyi erővel én is átmehetek a zebrán autóval. Ugyanaz a szituáció.

Kéne már végre valami kresz vizsga 16 év felett a bringásoknak komolyan. Akkor számon lehetne őket kérni!Kpesek lennének engem beállítani hibásnak, ha rendőrt hívok. 5-en egy ellen simán elhitetik a rendőrrel, hogy el akartam őket ütni.


2020. júl. 23. 21:37
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ebben a szituációban is az volt a helyzet, hogy túl nagyra tartják magukat kresztudás nélkül. Mennek amerre a szemük lát, de ha egy szabályosan közlekedő autós elé vágnak szabálytalanul, akkor is az autós lesz a hibás, mert hát milyen más lehetőség van ugye.. A bringás legyen a hibás? olyan nincs. :(
2020. júl. 23. 21:40
 2/20 anonim ***** válasza:
60%
ha van sárga felfestés akkor átmehetnek tekerve
2020. júl. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

nincs sárga felfestés. Zebra volt. Tudom.

A sárga felfestés is csak akkro van, ha a bicikliút keresztezi az utat merőlegesen.

Amúgy ha kereszteződésBEN van sárga szaggatott út, akkor meg a jobbkéz szabályt nem fogják betartani.


És itt most nem bsztatni akarom őket! Amiről nem tudnak arról nem tehetnek!

2020. júl. 23. 21:47
 4/20 anonim ***** válasza:
67%
Én is sorozatosan látok ilyet, de van pozitív példa is. Pár hónapja szülő gyerekkel, bringával jött ott, ahol én gyalog, és leszállította a gyerkőcöt a bringáról, és áttolták. Jó volt ilyet is látni, hallani. Én a kutyámat is nevelem, hogy meg kell állni, mielőtt átkelünk. Ha jön egy szabálytalan, hangosan mondom a kutyámnak, hogy "marad, mi nem megyünk át szabálytalanul, azt csak a buták/bunkók... (mikor mi jut eszembe) csinálják".
2020. júl. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
79%
Szerintem nagyon jól tetted,megérdemelték a dudálást.
2020. júl. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Na most nehogy azt higgyétek, hogy én ilyen bringásgyűlölő izé vagyok, csak hát na. Azért ez már több a soknál. Igaz, mindneki szabálytalankodik, akár tudatosan akár nem. De azért mégis fura, hogy egy ekkora létszámú "csoportot" közlekedni engednek járművel mindenféle kresztudás nélkül.

Emlékszem, hogy amikor még 14 voltam (6 éve) anyám nem engedett el bringázni. Az osztálytársaim kiröhögtek meg cikiztek emiatt. De én hálás vagyok anyámnak. Tudjátok mit mondott? Nem mehetsz el bringázni, csak akkor ha lesz már minimum kresz vizsgád.

Igaza van. Én fogok elsőként meghalni, ha balesetet okozok.


Piroson áthajtani bringával? Öngyilkosság. Basszus hát jönnek a merőleges utcából!!! nekik zöld! Olyan mintha golyózáporba belesétálni.

2020. júl. 23. 22:01
 7/20 A kérdező kommentje:

4: bizony! sokszor látni olyat is!


Fúú de ez, hogy nkem akarnak támadni csak azért, mert én ismerem a szabályokat ők meg nem? Egyből elnyomottnak érzik magukat. Bármi szabályt be kell tartaniuk egyből "lázadnak".

2020. júl. 23. 22:03
 8/20 anonim válasza:
67%
Én még olyat is láttam,hogy r.banc anyuka kisgyerekkel együtt az út közepén mentek át (ami eléggé veszélyes,autók össze-vissza mneenek),úgy hogy 20 lépésnyire van a zebra.
2020. júl. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
67%

Nekem a kedvencem az volt a napokban, amikor egy felüljáró hídra, felhajtot egy biciklis úgy hogy a híd elejére ki volt rakva a "kerékpárral behajtani tilos" tábla.


Így az emelkedőn ment előttem kb 30km/h-val úgy hogy előzni nem tudtam, mert jöttek szembe.

2020. júl. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Hát ezaz. És lehet, hogy nem hülye meg őrült, szimplán csak nem ismeri a táblákat és fogalma sincsen a kreszről. (bár értelmes felnőtt azért hallott róla szerintem)

Ezért mondom, hogy 16 év felett kreszvizsgához kéne kötni. MINDEN olyan eszközt, amivel forgalomban lehet közlekedni. Ennyi erővel a simsonra sem kell jogsi. sokszor van, hogy a bringás legyorsul engem.

2020. júl. 23. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!