Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A biciklisták mikor tanulják...

A biciklisták mikor tanulják már meg végre, hogy csak akkor számítanak gyalogosnak, ha tolják a biciklit?

Figyelt kérdés

Mai nap is történt egy olyan eset, hogy megyek egy utcán, fogalmam sincs mi volt a neve. A végén a keresztezodes előtt 40 méterre van egy zebra. Gyalogos sehol. Én megyek 35-el, mert kis utca, meg minden. Bringások a járdán. Mivel nagyon jól belátható az út és a járda én nem lassítok, mert nem látok gyalogost. Aztán egyszer csak átvágnak előttem a zebrán. Én: satufék, dudálok egy krvanagyot és még ők anyáznak, hogy mit képzelek magamról, miért nem engedem el őket.


Hát már bocs. Abban a szituációban nekem volt elsőbbségem. 5-en voltak bringások, a járdáról 5 méterrel előttem vágtak át a zebrán TEKERVE! az utolsó még rajta volt amikor én odaértem a zebrához.


Lehúzom az ablakot, kikiabálok: Talán tolni kéne.

És képesek lettek volna még nekemjönni. Hát röhej.


Ha teker, akkor járművel közlekedik. Ha leszáll és a két lábán sétálva tolja, akkor gyalogos. Mit nem lehet ezen érteni?

Ennyi erővel én is átmehetek a zebrán autóval. Ugyanaz a szituáció.

Kéne már végre valami kresz vizsga 16 év felett a bringásoknak komolyan. Akkor számon lehetne őket kérni!Kpesek lennének engem beállítani hibásnak, ha rendőrt hívok. 5-en egy ellen simán elhitetik a rendőrrel, hogy el akartam őket ütni.


2020. júl. 23. 21:37
1 2
 11/20 anonim válasza:
61%
Leszállni szerintem felesleges. Én mindig megállok zebra előtt biciklivel és nézem, hogy az autósok átengednek e. Mert ugye ilyenkor nem muszály nekik, de van aki megáll és átenged én meg átgurulok. Inkább ez, minthogy minden egyes alkalommal leszáljak a zebra előtt. Ha leszállok és tolom sem biztos, hogy megállnak, ahogy a legtöbbet ismerem.
2020. júl. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
11: ebben az esetben tényleg felesleges leszállni. Nagyon jól írtad. Ha nem szállsz le, akkor nem fognak gyalogosként kezelni.
2020. júl. 24. 00:36
 13/20 anonim válasza:
22%
Egyet is értek, meg nem is. Én autós, gyalogos és biciklis is vagyok, mindegyik tud bunkó lenni a magam módján. Nem tudom hol élsz, de én pl eg yolyan megyeszékhelyen, ahol nem igazán van kiépített bicikliúthálózat, sőt.. Konkrétan ha akarnék se tudnék szabályosan közlekedni. Zebránál feleslegesnek tartom a folyamatosa le-fölszállást, elég ha körülnézek, jönnek-e vagy sem, aztán áthajtok. Jelen esetben valóbana biciklisek voltak a bunkók.
2020. júl. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

13: Én is :) meg motoros is. minden szemszögből tudok tapasztalatot mondani.

Autós is szabálytalankodik, de az kevésbé veszélyesebb, mitn amikor a bringás az autók közül vág elém egy pesti utcában. és még ő anyázik.

Úgy mennek át az úttesten, mint egy úton átrohanó kisgyerek.


És ezzel az a baj, hogy ha elütöm, mert fél méterre előttem vág át, akkor meg én leszek a hibás és engem vesznek elő.

2020. júl. 24. 10:42
 15/20 anonim ***** válasza:
Gyerekkorom óta bringázom, már 50 éves elmúltam. Nem szállok le a zebránál, a fene sem fog hátul bevásárlással megpakolva minden átkelőnél lemászni-felmászni. Ezzel az erővel gyalog is mehetnék. Ellenben mindig megállok és körülnézek a zebránál, az esetek 90%-ában átengednek az autósok én meg megköszönöm szépen. Ennyi. Még sosem volt konfliktusom sem autóssal, sem gyalogossal. (Nem a belvárosban tekerek.)
2020. júl. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

15: igen így kell csinálni. Ha nem akarsz akkor nem kell leszállni, de akkor viszont az elsőbbségedről mondasz le :) Én is átengedem, ha szabályosan várakozik. Látom, hogy egy sebességgel megyünk, én az úton, ő a járdán jobbra tőlem. Én lassítok egy kicsit, mert olyan a helyzet, ő halad tovább. Látom, hogy normális gondolkodó ember módjára megáll, vagy csak lelassít, körültekint, hogy felmérje a helyzetet, észrevesz engem. Én lassítok, megállok, intek, mosolygok, hogy gyere nyugodtan. Ő visszamosolyog megköszöni és átmegy a másik oldalra TEKERVE.

Így kéne csinálni.

Nem átvágni előttem, mitn a félőrült :(

2020. júl. 24. 21:55
 17/20 anonim ***** válasza:

"egy utcán, fogalmam sincs, mi volt a neve"

A helyiek viselkedéséből ítélve Diószeghy utca, Nagyfuvaros utca, Hős utca vagy valamelyik számozott utca.

2020. júl. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
17: ááhhh. fogalmam sincs. pesten keresztül mentem Vácra, nem az autópályán. háát legközelebb inkább a kerülőn megyek :d
2020. júl. 25. 00:48
 19/20 Alex Fly ***** válasza:

Nem kell általánosítani...

A kerékpárosok jelentős része tisztában van vele.

De persze még mindig sokan vannak, akik járművezető helyett guruló gyalogosnak tartják magulat - nem kis részben a gépkocsivezetők hozzáállása miatt. És sokan ezek alapján ítélik meg az összeset.

Mint ahogyan itt is: egy eset alapján már rögtön jön "a biciklisták"... Persze nem mondom azt, hogy egyedi eset lenne, itt nálunk is sajnos elég elterjedt - de a legnagyobb gond az, hogy a hatóság sem hajlandó foglalkozni vele. És amíg nem lesz semmi következménye, addig ez így is fog maradni...

2020. júl. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Direkt nem általánosítottam :) (az összes kommentet és az egész kérdést olvasd el és látni fogod)
2020. júl. 25. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!