Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerinted is szigorítani...

Szerinted is szigorítani kellene rajta és gyakoribbá tenni az idősek orvosi ellenőrzését a jogosítvány megtartásához?

Figyelt kérdés
2020. júl. 27. 15:18
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
91%
A kérdezőnek: vezetői engedély meghosszabbításának egészségügyi vizsgálata egy pillanatnyi állapotot tükröz. A vizsgálatkor lehetséges megfelelő állapot, de az érvényesség lejárta előtt bármilyen változás előfordulhat. A változás milyenségétől függ, hogy egy orvos intézkedjen jogosítvány bevonásáról.
2020. júl. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
75%

Miért spéciztétek ki az "öregeket"????

Néztek TV-t???

Naponta mennyi ártatlan ember hall meg, mert részeg, szembe megyen az autópályán,felmegy a gyökér a járdára... stb

Ezektől végleg be kellene vonni a jogsit...

Ja, és úgy x@r a törvény ahogy van...

2020. júl. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
58%
Eszem ágában sincs konkrét neveket mondani, pláne hogy családtag az egyik érintett, szerencsére neki van elég esze és nem vezet, de az orvos megadta neki. A másik a volt munkatársam.
2020. júl. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
12: nincs kispécizve senki, csak hallottam ezt pont így megfogalmazva, és érdekel, hogy mit gondolnak erről az emberek.
2020. júl. 27. 16:28
 15/26 anonim ***** válasza:
14-es azt hiszel, amit csak akarsz... Nem feléd van elszámolnivalóm, hanem a lelkiismeretem felé.
2020. júl. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
23%
50 év felett elvenném mindenkinek a jogsiját. Ma nem tudtam pl. 200al menni a pályán mert egy nyomi hurka 134-el ment előttem és nem volt képes legúzódni kamion mögé. Nekem van páv4-em!!!!
2020. júl. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom, milyen kort értesz idősön?

72 éves vagyok, semmilyen betegségem sincs (például, 42 évnyi igazolt, szünetelés mentes munkaviszony alatt 5 nap táppénzem volt, az sem megbetegedés, hanem bokaficam miatt, ami rövid idő alatt tökéletesen gyógyult), gyógyszert nem szedek. Szemüveget nem kell viselnem, apró betűs skandináv keresztrejtvényeket rendszeresen fejtek, és távolra is látok olyan jól, hogy boltba menetkor jó messziről, így feltűnés nélkül tudjak gyönyörködni a falu szépasszonyaiban.

A kortól függő jogszabályi rendelkezés miatt már csak 2 évekre hosszabbítják az orvosi alkalmasságim.

Legutóbbi hosszabbításkérésemkor – csak ilyenkor találkozom rendelőben orvossal - a háziorvos elküldött teljes laborra, EKG-ra és urológiára. A laboros a leletkiadáskor zavarba jött, nézegette, majd megkérdezte: milyen panasz miatta jöttem? Az ötoldalnyi sűrűn gépelt leleten csak két, a lehető legkisebb eltérésjelzés volt, az sem fontos jellemzőnél. Az EKG-n kicsit megijedtem, mert a doktornő komor arccal nézte az eredménylapot; aztán kiderült, nem értette, miért kellett a vizsgálat? Az urológián, ahol szintén végeznek laborvizsgálatot, speciálisat, az orvos azt mondta, hogy nem csak a koromhoz képest kifogástalanok az eredményeim.

Tátong az ürességtől az OEP/NEAK betegéletút lapom, egyes funkciók semmit sem mutatnak az EESZT oldalán. Persze, például milyen gyógykezelést, milyen receptet, milyen gyógyszerkiváltást mutatnának nálam?

1970-től van vezetői engedélyem, évtizedekig sokat motoroztam is, úgy húsz éve csak autót vezetek, de azt mai napig is rendszeresen. Balesetem nem volt, kis koccanás sem. (Jó, tudom, azért, mert a fiatalok kivédik a hülyeségeim.) Egyetlen szabálysértési bírságom volt, tilosban parkolásért. Egy mobil, autókerékbe állított várakozni tilos tábla volt ott, mikor visszamentem az autóhoz. Biztosan nem volt ott, mikor megálltam. Vitattam is, de a szabálysértési előadó nem fogadta el.

Ősszel jár le az alkalmassági, jó idővel előtte a háziorvos karmaiba adom magam, hogy időre meglegyenek az esetleges szakorvosi eredmények, ha úgy gondolja, hogy megint pocsékoltat pénzt a vizsgálataimra.

Nem vagyok kivételes.

A kettővel arrébb lakó majdnem 80 éves özvegyasszony rendszeresen berreg a motoros fűkaszájával, kapál, tyúkot, pulykát, disznót tart, fára mászik gyümölcsért. Két éve beszakadt alatta a szénapadlás, órák múlva leltek rá. A lánya már tolószéket, ápolót keresett. Jó bolondot csinált magából, semmi baja a hölgynek. Viszont, piszokul haragszik az orvosokra, mert szerinte, jóval hamarabb haza kellett volna engedniük.

A múlt évben elhunyt falubeli tetőfedő, ács, 77 éves volt. Halála előtt még rendszeresen fütyörészett, dalolt tetőkön, munka közben.

Emlékszem, nálunk még szégyen volt kriplinek lenni. Iskolás korunkban tornából való felmentésről nem is hallottunk, és igencsak kikerült a közösségből az a néhány, aki alkalmatlan volt katonának.

Ha már általánosítunk: sajnos, a mai fiatalok és a középkorúak átlagosan sokkal rosszabb mentális, fizikális egészségi állapotban vannak, mint a korosztályom volt - még sajnálatosabb, hogy a világháborút átélt nemzedékhez viszonyítva is - és sok idős ember állapotát irigyelhetik. Persze, igaz, nem mindenkiét.

Szigorúskodhatnak velem az orvosok elvárásod szerint; idejük és az egészségbiztosítási pénztár bánja, amibe már jó ideje nem is fizetek.

Nem kell tartanod tőlem a közlekedésben. Egészségesen, nyugodtan vezetek, naprakészen ismerem a KRESZT is, jó műszaki állapotban van az autóm, sok gyakorlatom van, és figyelek, ügyelek rád is, ha találkozunk. Nekem már nem fontos, hogy folyamatosan előzzek, nem kell veszélyt okozva sietnem, nem időre megyek. Ha igen, akkor módomban áll bőven időben elindulni. Nem érzem szükségét, hogy másokat fegyelmezzek, oktassak, vagy akárcsak sürgessek. Nem gondolom, hogy terhére vagyok más közlekedőknek, mert nem dudálnak, villognak rám, nem mutogatnak; legfeljebb köszönő intést, vészvillogót, ha segítek valakinek.

Sebestyén Balázs és véleményismétlői pedig nem számítanak: eddig sem voltak sem hasznomra, sem káromra, ezután sem lesznek. Majd akkor veszem őket figyelembe, ha olyan fontos személyek lesznek számomra, mint például az évtizedek óta hozzám járó szennyvízszippantó. Na, ő például, fontos személy számomra. Ha esetleg felhagyna a munkával, és Sebestyén Balázs venné át, akkor ő is számítana. Persze akkor sem az, hogy mi a véleménye.

2020. júl. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
83%

Elég lenne a jelenlegi szabályokat komolyan venni. Nonszensz, hogy életkortól függetlenül mindenki játszva kapja meg az orvosit akár narkolepsziával is.


Ezentúl az utakon is fokozottan kéne ellenőrizni MINDENKIT, és az életveszélyeseket, őrjöngőket, agresszorokat kiszedni, kocsit elkobozni. Ugyanis semmilyen papír nem helyettesíti a tettenérést.


Nálunk pont megy a balhé városon belül egy idős bácsival, akinek aztán tök mindegy, hogy hány évente hosszabbítják az orvosiját. Ugyanis évek óta egyáltalán nincs jogsija, de több autója van - érvényes műszaki egyiken sem. És rendszeresen életveszélyesen közlekedik, közben a hatóságok meg a vállukat rángatják. Sajnos nála szó szerint igaz a mondás, hogy nem jogsival megy, hanem benzinnel...

2020. júl. 28. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, a németeknél hogyan áll ez a kérdés, de orvosi alkalmassági csak egyszer van, később a belátására van bízva az embernek. Az ő felelős döntése.
2020. júl. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
86%

25 éves korig meg nem adnék senkinek.

Sok fiatal sem alkalmas autóvezetésre. 5 évente KRESZ-vizsgát is kellene tenni.

2020. júl. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!