Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha azért nem tudom megadni az...

Ha azért nem tudom megadni az elsőbbséget, mert szabálytalankodott a felsőbbrendű úton haladó, akkor ki a felelős a balesetért?

Figyelt kérdés
A minap egy körforgalomra akartam felhatani (kicsi körforgalom, és házak veszik körül, nem láthatók be teljesen a betorkolló utak), és egy félőrült kb 100al hajtott be. Csikorgó kerekekkel tudtam megállni. Baleset esetén ki a felelős?
2010. aug. 4. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Te. Főleg, ha csikorgó kerekekkel álltál meg. Vagyis a szemlén az fog látszani, hogy volt egy autó, aki jött a körforgóban, és te meg csikorgó kerekekkel belementél. Azaz te gyorshajtottál, te őrültködtél...

Igen nehéz lesz bizonyítanod a védett úton haladó szabálytalanságát. Mivel nálad ott a macisajt, amely okán az elsőbbséget meg kell adnod, így szinte biztos, hogy egyedüli vétkes leszel. Emellett azt is jelezted, hogy "nem láthatók be teljesen a betorkolló utak", vagyis az elsőbbséget csak fokozott óvatossággal tudod megadni. Tehát a csikorgó kerék megint nem életszerű, mert ahhoz olyan sebesség kell, amely "nem fokozott óvatosságot" vélelmez. Az elsőbbségadás kötelező táblánál megállhatsz, ha úgy biztosabb vagy a dolgodban...

2010. aug. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kb 40-el mentem be. Ha szabályosan közlekedik az illető (betartja a sebességkorlátozást), akkor bőven időben észreveszem. Nem számíthatunk arra mindig, hogy állatok módjára közlekednek a többiek - főleg egy ilyen kis körforgalomban.


De megértme amit mondtál, tényleg lehettem volna óvatosabb is.

2010. aug. 4. 16:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Majdnem teljesen mindegy, hogy a védett úton haladó mit csinál, te vagy a hibás. Volt már hasonló szituációban balesetem.
2010. aug. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
pontosan ezért kéne végre a törvényhozónak belátnia, hogy igenis kell egy olyan szabály, hogy 10% feletti gyorshajtás esetén mindig a gyorsan hajtó a hunyó, akárhol is megy és alármi is történik. A látáson lehet vitázni, a gyorshajtáson már kevésbé. Nem értem ezt még miért nem hozták meg eddig. Annyi vitától lehetne mentesülni...
2010. aug. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

TE leszel a hibás.


Volt egy nagyon hasonló esetem. Azt mondta a rendőr, hogy a balesetért mindenképp ÉN leszek a hunyó és ha kiderül a pacákról, hogy gyorshajtott (szakértői vélemény alapján) akkor őt KÜLÖN megbüntetik gyorshajtásért, de attól még az elsőbbség meg nem adása engem terhel, akkor is ha 300-al jött.

2010. aug. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
fogok indítani egy kezdeményezést, hogy kerüljön bele a KRESZ-be, hogy 100km/h alatt 20 km/ó seb. túllépés esetén, míg 100 km/h felett 30km/h feletti túllépés esetén mindig a gyorshajtó legyen a hibás, akármi is a szitu (ne legyen vita abból hogy láttad vagy nem). A látáson lehet vitázni, a gyorshajtáson már kevésbé, az mindig csak szándékos tud lenni. Támogatnátok ebben?
2010. aug. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!