Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elütöttem egy biciklis aki a...

Elütöttem egy biciklis aki a piroson hajtott át (nekem zöld volt), részeg volt, ráadásul a zebrán biciklizett ami szintén tilos, miért vizsgálják mégis az én felelősségemet is?

Figyelt kérdés
8 napon túl gyógyuló sérülést szerzett, azt hittem egyértelmű a helyzet, de már kétszer jegyzőkönyvet vettek fel a rendőrségen és nagyon rám akarják verni hogy megállhattam volna - kikerülhettem volna, de nem tettem dolgot. Pedig én mindent megtettem, sebességhatárt is betartottam, utána ott maradtam, elsősegélyben részesítettem, a biciklis azonnal elismerte a felelősségét. S Mi értelme a kresznek hogyha nem az alapján vizsgálnak? És ha elismerte a felelősségét akkor miért nyomoznak utánnam? 30 év alatt ez az első balesetem, nem vagyok képben a dolgokkal.
2020. aug. 11. 12:26
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Nyomozó minden második kérdése hogy "miért nem kerülte ki?" "miért nem fékezett le?" "Miért nem figyelt az úttest környékére?"
2020. aug. 11. 12:29
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

nem akarják rádverni


mind a két fél felelősségét megvizsgálják

2020. aug. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
Ahogy a 2-es is írja, a nyomozás mindenre kiterjed, alaposan megvizsgálják a körülményeket, hogy egyértelműen meg lehessen állapítani a felelősséget.
2020. aug. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%

Azért vizsgálják a te felelősségedet is, hogy *bebizonyosodjon*, hogy a biciklis volt a hibás (vagy esetleg nem, de a leírásod alapján ő volt a hibás). Ehhez minden szögből meg kell vizsgálni az ügyet, ha másért nem, hát azért, hogy kizárják a te felelősségedet, de ehhez először tisztázni kell azt.

Jogállam így működik, a nagyon sok haszna ellenére sajnos néha bosszantó is tud lenni a velejáró munka.

2020. aug. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%

Azért vizsgálják, hogy megtettél-e mindent, hogy elkerüld a balesetet.

Mert ha valaki nem tapos bele azonnal a fékbe hanem beletörődik hogy "úgyis a biciklis a szabálytalan" és full gázzal elcsapja, ott a gázoló is hibás mert nem tett meg mindent hogy elkerülje a balesetet.

Nyugi kérdező nem verik rád a balesetet.

2020. aug. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
24%
Zebrán továbbra sem tilos tekerni, csak olyankor nincs elsőbbsége.
2020. aug. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
54%
Meg aztán ha egykicsit is rád tudják verni a balesetben hogy felelős vagy, akár hágy %-ot, akkor már a biztositó sem fizet neked egy fillért sem.
2020. aug. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
39%
* akár hány %
2020. aug. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 D. Brasco ***** válasza:
55%
A zebrán nem is lehet biciklizni hiszen nincs rajta pedál.......
2020. aug. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%
Van egy fontos kitétel a KRESZ-ben, amelynek az a lényege, hogy minden tőled telhetőt meg kell tenned az élet-, személy- és vagyonbiztonság megőrzése érdekében. Magyarul nem kenheted szèt a bringást az aszfalton csak azért, mert szabálytalan volt. Vizsgálni kell, hogy észlelhetted-e időben és ha igen, mit tettél a baleset elkerülése érdekében. De ez ugye hasonlóan működik akkor is, ha ez nem zebrán és bringással esik meg, hanem mondjuk egy kereszteződésben hajt eléd egy kamion.
2020. aug. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!